Dar vienas futbolo šou: "Liverpool" 4-4 "Arsenal" © Eurofootball.lt
Antradienio vakarą futbolo gerbėjai galėjo mėgautis dar vienu neeiliniu futbolo spektakliu - "Liverpool" antrą kartą per pastarąsias 10 dienų baigė mačą įspūdingomis lygiosiomis 4-4. Jeigu Čempionų lygoje taip balandžio 14 dieną baigėsi dvikova su Londono "Chelsea", tai Anglijos "Premier" lygoje - su kita sostinės ekipa "Arsenal".

Iškovotas taškas leido Liverpulio vienuolikei pakilti į pirmąją vietą turnyrinėje lentelėje, tačiau vargu, ar Rafaelio Benitezo auklėtiniai tuo labai džiaugsis - šiose rungtynėse neišnaudoję turėtos akivaizdžios iniciatyvos jie paliko "Man Utd", sužaidusiam dviem mačais mažiau, šansą atsitiesti.

"Liverpool" dominavo praktiškai visas 90 minučių, bet "Arsenal" nepasidavė ir puolime pademonstravo nepaprastą produktyvumą - visi keturi atlikti smūgiai į vartų plotą pasibaigė įvarčiais. Šeimininkai taikliai mušė 14 kartų, bet tenkinosi tokiu pat įvarčių skaičiumi.

'Raudonieji' dominavo nuo pat pradžių - jau per pirmąsias 10 minučių "Arsenal" vartininkas Lukaszas Fabianski buvo priverstas iš peties padirbėti triskart. Iš pradžių atrėmęs Fernando Torreso smūgį vėliau lenkas apsigynė nuo Alberto Rieros bei Dirko Kuyto bandymų.

17 minutę Torresas dar kartą buvo arti tikslo, bet jo galingą smūgį iš toli pirštų galais atmušė Fabianski.

Tai nebuvo pabaiga - vartų sargas netrukus atrėmė dar vieną Torreso smūgį, o po Danielio Aggerio bandymo galva kamuolį nuo vartų linijos atmušė gynėjas Mikaelis Silvestre.

Tačiau tuomet visai netikėtai į priekį išsiveržė bene pirmą pavojingesnę ataką surengę svečiai - Javieras Mascherano baudos aikštelės prieigose neatsakingai prarado kamuolį, Samiras Nasri perdavė jį Cescui Fabregasui, o šis iš dešiniojo krašto atmetė Andrejui Aršavinui, kuris stipriu smūgiu nuo skersinio iš 10 metrų nepaliko vilčių vartininkui Pepe Reinai.

"Liverpool" galėjo atstatyti pusiausvyrą jau kitos atakos metu, tačiau gynėją suklaidinusio ir iš 14 metrų smūgiavusio Yossi Benayouno bandymą eilinį sykį atrėmė Fabianski.

Šeimininkai iki pertraukos surengė dar keletą grėsmingų atakų, bet viltis įmušti turėjo atidėti antrajam kėliniui.

O jo pradžia buvo labai sėkminga - jau 49 minutę pasinaudojęs gynėjų klaida Kuytas skersavo kamuolį Torresui, kuris smūgiu galva išlygino rezultatą.

Netrukus "Liverpool" pelnytai pirmavo - po dar vieno Kuyto perdavimo galva pasižymėjo Benayounas. Nors Fabianski atmušė kamuolį, šis akivaizdžiai jau buvo kirtęs vartų liniją.

Visgi 67 minutę pasikartojo perkūnas iš giedro dangaus - gynėjas Alvaro Arbeloa prarado kamuolį ir jį perėmęs Aršavinas galingu, praktiškai neatremiamu smūgiu iš už baudos aikštelės ribų atstatė pusiausvyrą.

Lyg to nebūtų pakakę, 70 minutę "Arsenal" jau pirmavo - eilinė šeimininkų gynėjų klaida - Fabio Aurelio 'perdavė' kamuolį tiesiai Aršavinui po kojomis - leido rusui pelnyti trečiąjį įvartį.

Būtų naivu stebėtis, kad 72 minutę "Liverpool" atsakė į tai įvarčiu. Fernando Torresas, gavęs Alberto Rieros perduotą kamuolį, baudos aikštelėje suklaidino Silvestre bei nuginklavo Fabianski.

82 minutę Torresas buvo arti tikslo, bet jo galva smūgiuotą kamuolį nuo vartų linijos atmušė gynėjas Gibbsas.

Ir pirmąją teisėjo pridėto laiko minutę atrodė, kad Londono klubas išplėš dramatišką pergalę - "Liverpool" kėlė kampinį, kurio metu varžovų baudos aikštelėje buvo didžioji dalis šeimininkų futbolininkų. Standartinė situacija pasibaigė nesėkmingai ir tai leido "Arsenal" surengti žaibišką ataką, kuri baigėsi Aršavinui iššokus vienam prieš Reiną bei stipriu smūgiu pelnius ketvirtą įvartį.

Tačiau pergalės nebuvo lemta iškovoti niekam - dar po kelių minučių "Liverpool" ataka baigėsi Benayouno smūgiu iš arti, kurį Fabianski atremti buvo bejėgis.

Galutinis rezultatas 4-4, ko gero, įeis į futbolo metraščius. Tuo metu "Anfield" stadione susirinkę žiūrovai po galutinio švilpuko atsistoję plojo abiejų komandų žaidėjams, pademonstravusiems įspūdingą kovą.

"Liverpool" 4 - 4 Londono "Arsenal"
36' [0 - 1] Andrei Arshavin
49' [1 - 1] Fernando Torres
56' [2 - 1] Yossi Benayoun
67' [2 - 2] Andrei Arshavin
70' [2 - 3] Andrei Arshavin
72' [3 - 3] Fernando Torres
90' [3 - 4] Andrei Arshavin
90' [4 - 4] Yossi Benayoun