D.Česnauskis: „Geri perdavimai neprapuola“

Trečią vietą A lygoje užimantys “Trakų” futbolininkai po permainingos ir labai sunkios kovos 1:0 nugalėjo “Jonavos” ekipą bei sukūrė šventę prie komandos vairo debiutavusiam Virmantui Lemežiui. Vienintelį susitikimo įvartį antrojo kėlinio pradžioje pelnė Deividas Česnauskis.

Šio veterano pasirinkimas buvo, turbūt, esminis rungtynių momentas. Birželį 37 – ąjį gimtadienį švęsiantis futbolininkas aktyvus buvo ne tik mušant įvartį, tačiau ir daugelyje kitų epizodų.

Kalbant apie kitus herojus, neabejotinai, reiktų išskirti tiesiog idealų Tomo Švedkausko žaidimą. Pastarasis mažiausiai tris kartus gelbėjo komandą nuo šimtaprocentinio įvarčio.

Pačią dvikovą “Trakai” pradėjo neblogai, tačiau tai truko maždaug dešimt minučių. Tada iniciatyvą perėmė “Jonava” ir pirmajame kėlinyje buvo neabejotinai geresnė komanda aikštėje. “Trakus” stabdė vidurio pralošimas ir netikslūs perdavimai.

Visa tai tęsėsi iki 49 minutės, kai D.Česnauskio perdavimas Etiennui Mukanyai virto įvarčiu.

“Pamačiau kertantį Etienną ir nusprendžiau atlikti jam suktą perdavimą. Jis kamuolio net nelietė, o kamuolys atsidūrė vartų tinkle. Geri perdavimai neprapuola”, – po rungtynių juokavo D.Česnauskis.

Ta 49 – oji žaidimo minutė, iš esmės, brėžė brūkšnį ir visiškai pakeitė žaidimą. Jis tapo atviras, įdomus su galybe sukurtų, bet neišnaudotų progų.

“Tiesa, kad “Jonava” neišnaudojo daug progų, tačiau neišnaudojome ir mes. Antrajame kėlinyje buvo pasirinktas toks futbolas, kuriame puolimo buvo daugiau nei gynybos. “Jonava” kietas riešutas ir, neabejoju, kad ši komanda artimiausiu metu žais dar geriau”, – po dvikovos kalbėjo laikinuoju treneriu tapęs V.Lemežis.

T.Švedkauskas, neabejotinai sužaidė geriausias rungtynes šį sezoną. Jis ir toliau lieka su vienu praleistu įvarčiu per šešerias rungtynes. “Jonava” puolė, o “Trakai” kontratakavo. Vienoje situacijoje, pasinaudojęs savo greičio savybėmis, nuo priešininkų pabėgo E.Mukanya, kitoje – po to paties E.Mukanyos perdavimo galva į tuščius vartus nesugebėjo įmušti Diniaras Bilialetdinovas, trečioje – už marškinėlių tempiamas Justinas Marazas vietoj 11 metrų baudinio gavo geltoną kortelę.

Nuovargis daro savo, o iki rinktinių pertraukos “Trakams” dar liko sužaisti dvejas rungtynes – trečiadienį A lygoje su Klaipėdos “Atlantu”, ir gegužės 29 dieną – LFF taurės rungtynes su “Paneriu”.