Deportivo - Real. Tiesioginiai rungtynių komentarai © Eurofootball.lt
Šiandien, 23:00 Lietuvos laiku, prasidės Ispanijos čempionato ("La Liga") 35-ojo turo rungtynės tarp La Korunijos "Deportivo" ir Madrido "Real". Eurofootball.lt pateiks tiesioginius rungtynių komentarus. Visus futbolo sirgalius kviečiame nelikti abejingais.

Iki čempionato pabaigos likus tik keturiems turams šios rungtynės turės ypatingos reikšmės, ypač, Ispanijos sostinės ekipai. Madrido ekipai La Korunijos futbolininkai yra turbūt stipriausias iš likusių keturių varžovų, tad jie tiesiog privalo nugalėti šiame mače, kadangi nuo pirmaujančios "%c00004" ekipos jie atsilieka vienu tašku ir "Real" turi būti kiekvieną momentą pasiruošę pasinaudoti lyderės nesėkme, norėdami iškovoti čempionų titulą. "Real" vakar aplankė džiugi žinia - Ispanijos futbolo drausmės komitetas nusprendė panaikinti vieno mačo diskvalifikaciją portugalui Luisui Figo. Šis saugas taip nubaustas buvo už tai, kad praėjusio savaitgalio dvikovoje su "Barcelona" pargriovė Carlesą Puyolį ir už tai gavo raudoną kortelę. Teigiama, kad "Real" pateikė komisijai filmuotą medžiagą, įrodžiusią, jog portugalas tokių sankcijų nenusipelnė. Tačiau karališkajam klubui teks verstis be gynėjo Ivano Helgueros, kuris gavo automatinę diskvalifikaciją vienerioms rungtynėms, nes surinko penkias geltonas korteles.

Tuo tarpu La Korunijos futbolininkams tai bus nedaug lemianti dvikova. Jie yra labiau susikoncentravę antradienį vyksiančiai atsakomajai Čempionų lygos pusfinalio dvikovai su Edgaro Jankausko "Porto". Ispanijos čempionato lentelėje "Deportivo" saugiai užima ketvirtąją vietą, garantuojančią teisę kitamet žaisti Čempionų lygoje. Nuo trečioje vietoje žengiančių Barselonos futbolininkų "Deportivo" atsilieka 4-iais taškais, o nuo penktoje esančių "Athletic" yra atsiplėšę net dešimčia taškų.

"%c00089" 2 - 0 "%c00003"
29' [1 - 0] Diego Tristan
70' [2 - 0] Capdevilla

Tiesioginiai komentarai:

Labas vakaras, mieli Eurofootball.lt lankytojai. Šias Ispanijos čempionato rungtynes tarp ketvirtą vietą užimančio "Deportivo" ir antroje žengiančio "Real" komentuosiu aš, Artūras Salda. "Riazor" stadione jau prasidėjo oficialioji dalis ir netrukus į aikštę turėtų įbėgti abiejų ekipų startinės sudėtys.

Nors dar neprasidėjus šioms rungtynėms buvo aišku, jog "Deportivo" treneris Javieras Irureta aikštėn išleis ne stipriausią ekipos sudėtį, istorija karališkajam klubui nieko gero nežada - šiame stadione "Real" nėra laimėję nuo 1991-ų metų. Tačiau šios rungtynės gali būti šios ilgokos serijos pabaiga - "Real" negali leisti sau pralaimėti, jei nori kovoti dėl Ispanijos čempionų titulo.

Tik ką pasibaigė rungtynės Madride, kur vietos "Atletico" 3-2 nugalėjo Vigos "Celta". "Celta" ekipai šis pralaimėjimas gali turėti lemiamą reikšmę - laiko iškovoti vietą, garantuojančią išlikimą aukščiausioje lygoje, lieka vis mažiau. Dabar jie su 36-iais taškais užima priešpaskutinę, 19-ą, vietą. "Atletico", laimėdama šias rungtynes, žengė didelį žingsnį jau beveik užsitikrindama vietą kitų metų UEFA taurėje.

1' Rungtynių teisėjas Julianas Rodriguezas Santiago skelbia rungtynių pradžią. Mesta moneta nulėmė, kad rungtynes pilnutėliame stadione pradės aikštės šeimininkai.

2' Aikštės šeimininkai iškart puola atakuoti, tačiau "Real" perėmė kamuolį ir greitos kontraatakos metu Deividas Beckhamas skersuodamas kamuolį iš dešiniojo krašto sukuria pavojingą situaciją prie "Deportivo" vartų. Vienas iš "Depor" gynėjų išmuša kamuolį ir keliamas kampinis.

3' Kampinį anglas pakelia netiksliai ir su kamuoliu aikštės šeimininkai.

4' Iš 30 metrų Roberto Carloso smūgiuotas kamuolys lekia keli metrai nuo vartų. Geltoną kortelę už pražangą prieš vienq iš "Real" žaidėjų gauna Jorge Andrade.

6' Ypač pavojingai po aukšto perdavimo iš dešinio krašto smūgiuoja Estebanas Cambiasso, tačiau "Deporą" gelbėja vartininkas.

8' Žaidimas vyksta aikštės viduryje.

10' Aštriai žaisti bando šeimininkai, tačiau didžiąją jų sumanymų dalį atspėja karališkojo klubo žaidėjai.

11' Pavojinga situacija prie "Deportivo" vartų, tačiau Roberto Carloso perdavimo nepasiekia Raulis ir Molina numušą kamuolį į užribį.

12' Kelios iš eilės pavojingos situacijos prie šeimininkų vartų, tačiau perdavimų baudos aikštelėje niekaip nepasiekia "Real" žaidėjai.

13' Pavojingai kampinį pakėlė "Deportivo", tačiau galva smūgiuotas kamuolį skriejo šalia virbsto.

15' Per pirmąsias penkiolika minučių "Real" į vartus smūgiavo tris kartus, tuo tarpu "Deportivo" nei karto.

19' "Real" šeimininkus stengiasi stabdyti pražangomis - jie prasižengė jau šešis kartus.

20' Kampinis prie svečių vartų. Kamuolys atšoka Sergio ir šis iš 25 metrų netaikliai smūgiuoja į vartus.

21' Atvira koja sužaidžia karališkojo klubo žaidėjas ir teisėjas kamuolį atiduoda šeimininkams.

25' Pavojingomis atakomis apsikeičia abi ekipos, tačiau kamuolį daugiau valdo "Real".

27' Abi ekipos nuolat stengiasi atakuoti, tačiau nieko ypatingo sukurti nepavyksta.

28' Dviejų gynėjų apsuptyje buvęs Raulis iš 10 metrų smūgiuoja kamuolį, kuris nuo "Deportivo" gynėjo kojos palieka aikštę. Po kampinio su kamuoliu vėl "Real".

29' ĮVARTIS!!!!!!!!!!!!!!!!! 1-0!!!!!! Diego Tristan!!!!!

29' Kontraatakos metu atakos smaigalyje atsidūręs Sergio gauna kamuolį, iš maždaug 12 metrų smūgiuoja tiesiai į Casilasą, nuo kurio atšokęs kamuolys papuolė tiesiai Diegui Tristanui po kojomis, kuris iš 11-os metrų pasiunčia kamuolį į tinklą.

33' "Real" supranta, kad pralaimėjimas šiose rungtynėse gali kainuoti Ispanijos čempionų titulą ir puola atakuoti. Bandydamas atimti kamuolį Zidanas pargriauna "Deportivo" saugą ir už tai yra baudžiamas geltona kortele.

34' Geltonų kortelių lietus "Riazor" stadione. Beckhamas iš nugaros smūgiuoja Capdevillai per kojas, kuris krenta ir ilgai guli ant žemės. Už ginčus su teisėju britas gauna geltoną kortelę, o jį ginti puolęs Michelis Salgado taip pat yra baudžiamas geltona kortele.

37' Geltona kortele baudžiamas Djalminha. Jis aikštės viduryje kovodamas su Beckhamu jį pargriauna ir dar nespėjęs atsistoti atsiprašo brito už šią, tikrai beprasmę pražangą, tačiau teisėjas rodo, kad aikštėje šiurkščios kovos jis netoleruos.

39' Ronaldo turėjo labai realią progą išlyginti rezultatą, tačiau jo smūgiuotas kamuolys atšoka nuo virbsto ir palieka aikštę.

40' Labai panaši situacija, kaip ir įmušant pirmąjį įvartį, susiklostė aikštėje. Tikslus perdavimas iš aikštės vidurio, tačiau "Deportivo" puolėjas nepataiko į vartus.

41' Teisėjas ir toliau džiugina stadione susirinkusius "Deportivo" sirgalius. Antra geltona kortele nubaustas Zidanas, iš nugaros pargriovęs vieną iš priešininkų. Prancūzas priverstas palikti aikštę ir "Real" lieka dešimtyje.

43' "Real" ir toliau persekioja nesėkmės - Raulio iš maždaug 20-ies metrų smūgiuotas kamuolys pataiko į skersinį. Ispanas griebiasi už galvos.

44' Po įmušto įvarčio "Deportivo" kiek atsitraukė, tačiau po kelių tikslių perdavimų realią progą pasižymėti turėjo Alberto Luque, tačiau jam nepavyksta susistabdyti kamuolio.

45' Abejotiną nuošalę skiria šoninis teisėjas ir taip nutraukia pavojingu smūgiu pasibaigti galėjusią šeimininkų ataką. Teisėjas prideda dvi minutes.

45+2' Šeimininkai keičiasi perdavimais aikštės viduryje tol, kol teisėjas skelbia pirmojo kėlinio pabaigą.

46' Teisėjas skelbia antrojo kėlinio pradžią. Didžiosios pertraukos metu abu treneriai keitimų neatliko. Aikštėje susirinkę "Deportivo" sirgaliai yra geros nuotaikos ir linksmai traukia pergalę atnešti turinčias dainas.

48' Diego Tristanas baudos aikštelėje galva nepasiekia komandos draugo iš dešinės skersuoto kamuolio.

49' Net du kartus iš eilės Molina demonstruoja puikią reakciją atsaugodamas Ronaldo bei jo komandos draugo smūgius.

51' "Real", nors ir dešimtyje, tikrai neatrodo sutrikę. Keletas preciziškai atliktų perdavimų ir realią progą galva įmušti turi Ronaldo, kurio smūgiuotas kamuolis lekia keli metrai nuo vartų.

52' Albertą Luque keičia buvęs "Real" žaidėjas Pedro Munitis. Šį keitimą Irureta greičiausiai atliko nenorėdamas nuvarginti savo puolėjo prieš antradienio dvikovą su "Porto".

53' Fantastišką progą įmušti turi "Deportivo". Diegas Tristanas baudos aikštelėje suklaidina net kelis gynėjus ir iš maždaug 5-ių metrų smūgiuoja į vartus, tačiau "Real" vartininkas Ikeras Casilasas demonstruoją puikią reakciją.

59' Kampinis prie šeimininkų vartų. Kelia Beckhamas. Jis nusprendžia perduoti trumpą perdavimą. Kamuolys atsiduria pas Figo, kuris iš labai toli smūgiuoja į vartus, tačiau kamuolys nuo gynėjo atšoka į aikštės vidurį.

60' Po Beckhamo mušto baudos smūgio "Deportivo" kontraatakuoja, tačiau stebuklus rodo Casilasas. Geltona kortele baudžiamas Ronaldo.

62' Keitimas "Real" gretose. Aikštėje pasirodo Solari, kuris keičia neblogai rungtyniavusį Beckhamą. Britas neatrodo patenkintas.

63' Šios rungtynės tėra dar vienas pavyzdys to, kad "Deportivo" namie žaidžia ypač galingai. Užtenka prisiminti 4-0 pergalę prieš "Milan".

66' Puikią kamuolio valdymo techniką aikštės viduryje demonstruoja Pablo Amo. Jis suklaidino net kelis "Real" žaidėjus ir perdavė kamuolį į priekį bėgančiam komandos draugui, tačiau pastarasis per toli nuo savęs atleidžia kamuolį.

69' Scalonis galėjo atsidurti vienas prieš vartininką, tačiau per daug užsižaidžia su kamuoliu ir jį praranda. Aikštėje pasirodo Duscher, pakeisdamas Sergio.

70' ĮVARTIS!!!!!!!!!!!!!!!!! 2-0!!!!! Capdevilla!!!!!

70' Capdevilla baudos smūgiu iš maždaug 20-ies metrų nuginkluoja Casilasą. Jis smūgiavo į kairįjį vartų kraštą ir vartininkas nebespėjo sureaguoti. Trečiasis įvartis šiame čempionate Capdevillos sąskaitoje. "Real" entuziazmas blėsta.

73' "Real" bando atakuoti, tačiau jų sumanymus atspėja šeimininkai.

74' Aikštės viduryje griaunamas Djalminha. Pagal pražangas 21-10 pirmauja "Real".

76' Javieras Irureta sugalvojo, kaip panaudoti kiekybine persvara, kuri aikštėje pradeda ryškėti. "Deportivo" vis daugiau kontroliuoja kamuolį ir "Real" prie šeimininkų vartų prieiti darosi vis sunkiau. Raulis netaikliai smūgiuoja iš maždaug 30-ies metrų.

77' Svečių aikštės pusėje griaunamas Scaloni. Kamuolys atitenka šeimininkams.

78' "Real" bando žaisti tolimais perdavimais, tačiau jie yra netikslūs.

80' Baudos smūgį muš Roberto Carlos.

81' Vis dėlto klaidinamai smūgiuoja Figo ir kamuolys lekia per metrą nuo virbsto. Keitimas - aikštėje pasirodo Portillo, pakeitęs Ronaldo.

81' "Real" kontraatakuoja. Ataka baigiasi Roberto Carloso smūgiu kaire koja iš maždaug 23-ių metrų. Kamuolys lekia virš vartų.

82' Pagal kamuolio valdymą 53%-47% pirmauja karališkasis klubas.

84' Keitimas. Aikštę palieka pirmojo įvarčio autorius Diegas Tristanas. Jį keičią Walteris Pandiani.

86' Svečių veiduose matosi apmaudas ir noras, kad šios rungtynės kuo greičiau baigtųsi. Vienintelis Roberto Carlosas vis dar randa laiko nusišypsoti bendraudamas su kažkuo tribūnose.

87' "Real" greitai atakuoja. Roberto Carlosas iš kairiojo krašto skersuoja kamuolį į baudos aikštelę, kur jį susistabdo ir apsisukdamas smūgiuoja Solari, tačiau kamuolys skrieja virš vartų.

89' Progas pasireikšti turi abiejų ekipų vartininkai laiku išbėgę iš vartų.

90' Pandiani prasižengia puolime. Teisėjas pridėjo 3 minutes.

90+2' Kampinis prie "Deportivo" vartų. Kamuolys atitenka Rauliui, kuris smūgiuoja prie jam šiose rungtynėse įprastos distancijos - maždaug 25-ių metrų. Kamuolys ir vėl skrieja virš vartų.

90+3' Teisėjas skelbia rungtynių pabaigą ir taip užfiksuoja kiek netikėtą ne stipriausios sudėties "Deportivo" pergalę prieš "Real".

Dėkoju Eurofootball.lt lankytojams, kartu stebėjusiems šį intriguojantį mačą. Laukiame Jūsų diskusijų, komentarų ir nuomonių. Labos nakties.