Didžiųjų Europos lygų futbolas - penktadienio susitikimai

Ispanijos „La Liga“

21:30 val. „Las Palmas“ – „Real Sociedad“

Ispanijos pirmenybėse lauks čempionato autsaiderių dvikova. „Las Palmas“ ekipa (6 taškai, 19 vieta) namuose priims „Real Sociedad“ klubą (9 taškai, 16 vieta).

Jei „Las Palmas“ ekipa praėjusį sezoną dar žaidė žemesnėje lygoje ir iš jos sunku tikėtis greitų rezultatų „La Liga“ pirmenybėse, tai iš „Real Sociedad“, kurie pernai liko dvyliktoje pozicijoje, tikimasi daug daugiau.

Praėjusią savaitę vykusiose rungtynėse prieš „Vigo Celta“, Davido Moyeso auklėtiniai du kartus pirmavo, tačiau rungtynes apmaudžiai pralaimėjo 2 – 3, įvartį praleidę 89 rungtynių minutę. Komandos traumuotų žaidėjų sąraše ir toliau tik Estebano Granero pavardė, tad klubas naujų nuostolių nepatyrė. Du įvarčius prieš savaitę pelnęs Imanolis Agirretxe demonstruoja puikią formą ir yra pasiryžęs padidinti įmuštų įvarčių skaičių, prie jau dabar pelnytų aštuonių tikslių smūgių.

„Las Palmas“ ekipoje traumuoti Castellano ir Alcarazas. Tačiau abu šie žaidėjai yra gynybinio plano, o ekipoje daugiausia problemų kyla puolime. Per dešimt turų jie pelnė vos septynis įvarčius, o nė vienas futbolininkas nepasižymėjo daugiau nei kartą. Tam, kad klubas pagaliau pakiltų iš iškritimo zonos, „Las Palmas“ privalės atrasti puolimo lyderį.

Nors šiame susitikime ir nebus daug žvaigždžių ar itin girdėtų vardų, tačiau rungtynės yra įdomios vien dėl to, kad nuspėti jų baigtį yra labai sunku. Neprognozuojamos rungtynės ir bekompromisė kova dėl pakilimo iš turnyrinės lentelės apačios yra tai, kas šiose rungtynėse garantuota.

Vokietijos „Bundesliga“

21:30 val. „Hannover“ – „Hertha“

„Bundesliga“ pirmenybėse susikaus pastaruoju metu vis geresnę formą įgaunantys „Hannover“ futbolininkai (11 taškų, 14 vieta) ir pamažu iš turnyrinės lentelės viršaus krentanti „Hertha“ komanda (17 taškų, 6 vieta).

„Hannover“ klubas itin nesėkmingai pradėjo pirmenybes ir po lygiųjų pirmame ture pralaimėjo net penkis susitikimus iš eilės. Tiesa, dabar komanda įgauna vis didesnį pagreitį ir per paskutinius keturis mačus iškovojo tris pergales. Šiuo metu ekipa turi penkis traumuotus futbolininkus, o labiausiai aikštėje pasijaus saugo Edgaro Pribo netektis. Nepaisant to, komandoje naujų traumų nėra ir visi pastaruoju metu sėkmingai žaidę futbolininkai yra pasiryžę išbėgti į aikštę ir šiandienos susitikime.

„Hertha“ komandoje didžiausios problemos tarp puolėjų. Prie dviejų susižeidusių žaidėjų pridėjus diskvalifikuotą Ibisevičių, ekipa priversta remtis ribotomis puolėjų pasirinkimo galimybėmis. Praėjusią savaitę net 1 – 4 pralaimėję „Gladbach“ klubui, Berlyno futbolininkai bandys pergale vėl priminti Vokietijai, kad jie yra pretendentai į Europines varžybas pasibaigus pirmenybėms.

Nors komandos ir užima skirtingas vietas turnyro lentelėje, tačiau žiūrint į dabartinę komandų formą, galima tikėtis rungtynių su visomis įmanomomis baigtimis. Favoritų šiame susitikime neišskiria ir lažybų bendrovės, kurios komandų galimybes vertina vienodai.

Prancūzijos „Ligue 1“

21:30 val. „Angers“ – „Rennes“

Prancūzijos pirmenybėse į kovą stos čempionato išsišokėliai „Angers“ futbolininkai (22 taškai, 3 vieta), kurie žais prieš „Rennes“ komandą (17 taškų, 10 vieta).

„Angers“ klubas tiesiog nuostabiai pradėjo šias pirmenybes, ir dar prieš du turus tvirtai žengė antroje turnyro lentelės vietoje. Tačiau dabar, per pastaruosius du susitikimus komandai iškovojus vos tašką, juos pasivijo iškart dvi ekipos. Šį sezoną demonstruodami puikią gynybą (vos septyni praleisti įvarčiai – geriausias rezultatas „Ligue 1“), „Angers“ futbolininkai jau dabar nustebino visą Prancūziją, o šiuo susitikimu sieks nutraukti nesėkmingą rungtynių seriją. Tai kokį žaidimą jie pademonstruos šiandien, gali nulemti ir likusią klubo sezono eigą, vien dėl pasitikėjimo kurį šios rungtynės gali pridėti ar galutinai atimti. Rezultato siekti tikrai nekliudys ir faktas, kad ekipoje nėra traumuotų žaidėjų.

Kalbant apie nesėkmingų rungtynių serijas, tai priešingoje barikadų pusėje bus komanda, kuri turi dar ilgesnę seriją be pergalių. „Rennes“ komanda nelaimi jau septynių susitikimų iš eilės, o per šį laikotarpį net penkis mačus pabaigė lygiosiomis 1 – 1. Rungtynės su strigti pradėjusiu „Angers“ klubu, puiki galimybė sugrįžtį į pergalių kelią, tačiau visų pirma Giovanniui Sio ir kitiems atakuojantiems žaidėjams teks pralaužti kietą varžovų gynybą. Lygiai taip pat, kaip ir priešininkų stovykloje, „Rennes“ klube nėra jokių pranešimų apie žaidėjų patirtas traumas.

Dėl vieno dalyko galima net neabejoti, šiose rungtynėse sunku tikėtis daug įvarčių ir rezultatyvios dvikovos. „Angers“ ekipa savo žaidimą grindžia gynyba, o stringantis „Rennes“ klubas taip pat nėra ta komanda, kuri galėtų varžovams primesti savo žaidimą ir įvarčių lavina priblokšti priešininkus. Rezultatas 1 – 1 turbūt ir dabar bus viena iš realiausių rungtynių baigčių.

Tautvydas Sakalauskas

Straipsnio įvertinimas: 0 1
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos