Dramatiška akistata Londone baigėsi "Juventus" patekimu į ketvirtfinalį, "Man City" - taip pat kitame etape (VIDEO, FOTO)

Trečiadienį UEFA Čempionų lygoje buvo sužaistos dar dvejos atsakomosios ketvirtfinalio rungtynės.

Didžiausią intrigą kėlusi dvikova įvyko "Wembley" stadione, kur Londono "Tottenham" susigrūmė su Turino "Juventus". Galingai pirmąjį kėlinį pradėjęs "Spurs" netikėtai krito - per kelias minutes pelnyti du įvarčiai leido svečiams iš Italijos atsitiesti ir bendru rezultatu 3-4 žengti į kitą etapą.

Pirmoji akistata Turine baigėsi rezultatyviomis lygiosiomis 2-2, todėl nedideliu padėties šeimininku buvo "Spurs". Mauricio Pochettino auklėtiniai nuo pat rungtynių pradžios primetė savo žaidimo taisykles ir spaudė "Juventus" žaidėjus.

"Tottenham" užtikrintai žaidė su kamuoliu bei kūrė pavojingas progas. 39-ąją minutę "Wembley" stadionas pakilo iš savo sėdimų vietų - Heungas-Minas Sonas po Kevino Trippierio perdavimo klastingu smūgiu nuginklavo jau ant žemės gulėjusį Gianluigi Buffoną.

Per likusį pirmojo kėlinio laiką "Juventus" komandai atsitiesti nepavyko - "Tottenham" ir toliau dominavo su kamuoliu bei neleido varžovams pagalvoti apie išlyginamąjį įvartį.

Antrajame kėlinyje žaidimas klostėsi gana panašiai. Atrodė, kad "Tottenham", išlaikęs savo solidų žaidimą su kamuoliu, paliks už borto italus, tačiau "Juventus" surengė netikėtą šou varžovų stadione.

Masimilliano Allegri ėmėsi permainų ir aikštę įleido du krašto gynėjus, kurie iškart įnešė aštrumo puolime. 64-ąją minutę "Juventus" viltys sužibo - po perdavimo iš krašto Sami Khedira galva numetė kamuolį šalia vartų atsidūrusiam Gonzalo Higuainui, o šis tiksliu prisilietimu prie kamuolio išlygino rezultatą.

"Tottenham", dominavęs beveik visą susitikimą, po šio įvarčio gerokai sutriko, tačiau "Juventus" komandai dar žūtbūt reikėjo vieno įvarčio.

67-ąją minutę šeimininkai buvo priblokšti - dar vienos lyg iš niekur sukurtos atakos metu krito antrasis įvartis į jų vartus. Gonzalo Higuainas atliko perdavimą nuo gynėjų pabėgusiam Paulo Dybalai, o šis užtikrintu smūgiu nepaliko vilčių Hugo Llorisui ir galiausiai pasiekė savo pirmąjį įvartį šį sezoną šiame turnyre.

Padėties šeimininku po įvarčio tapo "Juventus". Šiai komandai beliko padaryti tai, ką jie ir moka geriausiai - atsilaikyti gynyboje. Nuostabus ir pasiaukojantis Giorgio Chiellini žaidimas gynyboje net neleido "Tottenham" komandai pagalvoti apie antrąjį įvartį.

Rungtynių pabaiga buvo itin emocinga - progų "Tottenham" komandoje turėjo beveik visi atakuojantys žaidėjai, tačiau ypatingai didelis pavojus prie "Juves" vartų kilo, kai po Harry Kane'o smūgio galva kamuolys nuo virpsto šokinėjo ant vartų linijos.

Galiausiai "Tottenham" nebeišsigelbėjo ir nuliūdino pilnutėlį "Wembley" stadioną - į kitą etapą žengė svečiai iš Turino.

Kitose rungtynėse "Manchester City" namuose siekė sutvarkyti formalumus su "Basel". Pirmoje dvikovoje "miestiečiai" triumfavo rezultatu 4-0, todėl šveicarai čia neturėjo beveik jokių šansų.

Vis dėlto "Basel" parodė, kad į Mančesterį atvyko kupini motyvacijos - 8-ąją minutę Gabrielis Jesusas išvedė šeimininkus į priekį, tačiau varžovai sugebėjo atsitiesti ir dviejų įvarčių dėka šventė pergalę rezultatu 2-1.

Pergalės "Basel" ekipai tokiu rezultatu toli gražu neužteko - į kitą etapą bendru rezultatu 5-2 žengė Pepo Guardiolos kariauna.

"Tottenham" 1 - 2 "Juventus"
(Pirmas mačas: 2-2, galutinis rezultatas: 3-4)
39' [1 - 0] H-M. Son
64' [1 - 1] G. Higuain
67' [1 - 2] P. Dybala

"Man City" 1 - 2 "Basel"
(Pirmas mačas: 4-0, galutinis rezultatas: 5-2)
8' [1 - 0] G. Jesus
17' [1 - 1] M. Elyounoussi
71' [1 - 2] M. Lang