Dramatiška "Hearts" nesėkmė ir skirtinga lietuvių diena © Eurofootball.lt
Škotijos čempionate šeštadienį vyko penki 18-ojo turo mačai, kuriose netrūko staigmenų. Lygos lyderis Glazgo "Celtic" nesugebėjo įveikti be vyriausiojo trenerio likusio "Hibernian", trečią vietą užimantis "Motherwell" buvo sutriuškintas savo aikštėje, "Hearts" po dramatiškos kovos nusileido "Inverness" klubui, retą pergalę iškovojo "Gretna".

Iš nesėkmių liūno neišbrendantis "Hearts" šį kartą namuose priemė "Inverness" klubą ir buvo arčiau pirmojo įvarčio, tačiau Andriaus Veličkos ir Kęstučio Ivaškevičiaus smūgius atrėmė vartininkas, o Audrius Kšanavičius tolimu smūgiu sudrebino skersinį.

Tuo pasinaudoję svečiai 22 minutę išsiveržė į priekį - neatremiamu smūgiu iš toli pasižymėjo Russellas Duncanas. "Hearts" šį sezoną dar nebuvo nepraleidęs įvarčio rungtynėse namuose.

Antrojo kėlinio pradžioje A.Veličkos smūgį vėl atrėmė "Inverness" vartų sargas M.Fraseris, o 53 minutę neužtikrintai sužaidus šeimininkų gynybai Marius Niculae įsiveržė vienas prieš vartininką ir buvo pargriautas baudos aikštelėje. 11 metrų baudinį realizavo ir savo komandos persvarą padvigubino Johnas Rankinas.

"Hearts" nepasidavė ir kėlinio viduryje Edinburgo ekipos kapitonas Christophe'as Berra galva sušvelnino atsilikimą. Tačiau šeimininkams nesisekė palaužti svečių pasiprieišinimo ir 87 minutę jie atsidūrė dar sudėtingesnėje situacijoje, nes už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas vartininkas Eduardas Kurskis, kurio vietą vartuose buvo priverstas užimti aikštės žaidėjas.

Vis tik netrukus "Hearts" išlygino rezultatą. Philas McGuire'as baudos aikštelėje neleistinai sustabdė A.Veličką ir snaiperis iš Lietuvos užtikrintai realizavęs 11 metrų baudinį rezultatą išlygino. Tačiau tuo neįtikėtinos rungtynės dar nesibaigė, nes trečią pridėtinio laiko minutę Marius Žaliūkas neužtikrintai sužaidė gindamasis ir "Inverness" klubui pergalę išplėšė Grahamas Bayne'as.

"Hearts" ekipoje visas rungtynes žaidė E.Kurskis (iki pašalinimo 87 min.), M.Žaliūkas ir A.Velička, A.Kšanavičius rungtyniavo iki 34 minutės, K.Ivaškevičių 65 minutę pakeitė Saulius Mikoliūnas. Tarp atsarginių po ilgos pertraukos vėl buvo Deividas Česnauskis.

Visi šeštadienio rungtynių rezultatai

"Celtic" 1 - 1 "Hibernian"
20' [0 - 1] David Murphy
78' [1 - 1] Jiri Jarosik

"Motherwell" 0 - 3 "Falkirk"
49' [0 - 1] Michael Higdon
60' [0 - 2] Michael Higdon
65' [0 - 3] Patrick Cregg

"Hearts" 2 - 3 "Inverness CT"
22' [0 - 1] Russell Duncan
53' [0 - 2] John Rankin (11m.)
62' [1 - 2] Christophe Berra
90' [2 - 2] Andrius Velicka (11m.)
90' [2 - 3] Graham Bayne

87' Eduardas Kurskis ("Hearts") pašalintas iš aikštės

"Dundee United" 1 - 2 "Gretna"
12' [0 - 1] Kenny Deuchar
29' [1 - 1] Noel Hunt
42' [1 - 2] Nicky Deverdics

"St Mirren" 0 - 0 "Kilmarnock"