Dramatiška "Inter" pergalė Italijoje © Eurofootball.lt
Italijos "Serie A" pirmenybėse sužaistos aštuonerios XI turo rungtynės.

Sunkią pergalę iškovojo šalies čempiono titulą ginantis Milano "Inter" klubas, savo aikštėje kone paskutinę akimirką išplėšęs pergalę minimaliu rezultatu 1-0 prieš "Udinese".

Pirmajame kėlinyje, kuriame dominavo darniai veikusios abiejų komandų gynybos, išsiskyrė "Inter" saugas Patrickas Vieira, kuris, po Zlatano Ibrahimovičiaus perdavimo, mušė greta varžovų vartų.

Tuo tarpu "Udinese" savo atakose rėmėsi puolėju Fabio Quagliarella, tačiau nors italas nuolatos laikė įtampoje vidurio gynėjus Walterį Samuelį ir Ivaną Cordobą, dažnos nuošalės ir tikslumo stoka trukdė išpešti didesnę naudą.

Prieš pat didžiąją pertrauką arti tikslo buvo Ricardo Quaresma, tačiau portugalas pasirinko smūgį tiesiai į varžovų vartininką Samirą Handanovičių, kai galėjo perduoti kamuolį geresnėje situacijoje buvusiam Ibrahimovičiui.

"Inter" strategas Jose Mourinho antrajam kėliniui pasodino Quaresmą ant atsarginių suolelio ir vietoje jo išleido puolėją Julio Cruzą, bet tuoj po pertraukos į priekį vos neišsiveržė "Udinese", bet pavojingą Alberto Floro Floreso bandymą atrėmė vartų sargas Julio Cesaras.

Nors atrodė, kad dvikova artėja prie neišvengiamų lygiųjų, "Inter" nepasidavė ir iš pradžių Javieras Zanetti sudrebino virpstą, o jau per teisėjo pridėtą laiką po kampinio dramatišką pergalę išplėšė Cruzas.

Antrą jaunystę išgyvenantis Turino "Juventus" puolėjas Alessandro Del Piero 34-ąjį savo gimtadienį pažymėjo pelnydamas trečiąjį įvartį per savaitę baudos smūgiu bei padėdamas savo komandai 2-0 išvykoje palaužti Veronos "Chievo".

Veteranas pasižymėjo 40 minutę, o pergalę po didžiosios pertraukos įtvirtino Vincenzo Iaquinta, pasiuntęs kamuolį į tinklą po savo paties nerealizuoto 11 metrų baudinio.

Ir toliau tarp lyderių išlieka "Napoli" vienuolikė, 2-0 palaužusi Genujos "Sampdoria" su Mariumi Stankevičiumi.

Neapoliečiai pirmavo nuo 23 minutės, kai po Ezequiel Lavezzi skersuoto kamuolio varžovų vartininką nuginklavo Daniele Mannini. "Sampdoria" į tai atsakė tiksliu Antonio Cassano smūgiu, kurio teisėjas klaidingai neįskaitė užfiksavęs nuošalę, o Genujos ekipos viltis iškovoti bent tašką palaidojo 74 minutę iš arti pasižymėjęs Marcelo Zalayeta.

Lietuvos rinktinės gynėjas Stankevičius žaidė nuo 77 minutės.

Tik lygiosiomis tenkintis turėjo "Milan" ekipa, išleidusi pergalę mače prieš "Lecce".

Pirmajame kėlinyje dominavę milaniečiai pralaužti šeimininkų gynybą sugebėjo tik dvikovai artėjant į pabaigą, kai po Alexandre Pato perdavimo kamuolį į tinklą nukreipė Ronaldinho.

Nepaisant to, prieš pat finalinį teisėjo švilpuką "Lecce" atstatė pusiausvyrą ir išplėšė tašką - įvartį iššokęs aukščiau už varžovus baudos aikštelėje galva pelnė Andrea Esposito.

"Catania" 2 - 1 "Cagliari"
6' [0 - 1] Jedaias Capucho Neves Jeda
37' [1 - 1] Giuseppe Mascara
87' [2 - 1] Rocco Sabato

Veronos "Chievo" 0 - 2 Turino "Juventus"
40' [0 - 1] Alessandro Del Piero
53' [0 - 2] Vincenzo Iaquinta

"Fiorentina" 2 - 1 Bergamo "Atalanta"
20' [1 - 0] Felipe Melo
23' [2 - 0] Alberto Gilardino
77' [2 - 1] Sergio Floccari (iš 11 metrų baudinio)

"Genoa" 4 - 0 "Reggina"
54' [1 - 0] Diego Milito (iš 11 metrų baudinio)
74' [2 - 0] Diego Milito
81' [3 - 0] Giuseppe Sculli
90' [4 - 0] Diego Milito

45' iš aikštės pašalintas Andrea Costa ("Reggina")

Milano "Inter" 1 - 0 "Udinese"
90' [1 - 0] Julio Cruz

Romos "Lazio" 3 - 0 "Siena"
58' [1 - 0] Mauro Zarate
86' [2 - 0] Tommaso Rocchi
90' [3 - 0] Tommaso Rocchi

"Napoli" 2 - 0 Genujos "Sampdoria"
23' [1 - 0] Daniele Mannini
74' [2 - 0] Marcelo Zalayeta

Marius Stankevičius ("Sampdoria") žaidė nuo 77 minutės

"Lecce" 1 - 1 "Milan"
79' [0 - 1] Ronaldinho
90' [1 - 1] Andrea Esposito