Dramatišką pergalę išplėšęs "Liverpool" kyla į pirmąją vietą Anglijoje © Eurofootball.lt
Šeštadienį sužaistos aštuonerios Anglijos "Premier" lygos XXXI turo rungtynės.

Itin svarbią pergalę iškovojo ir pirmąją vietą turnyrinėje lentelėje po ilgokos pertraukos susigrąžino "Liverpool" vienuolikė, išvykoje vargais negalais 1-0 palaužusi Londono "Fulham".

Dramatiškai iškovoti trys taškai leido Rafaelio Benitezo auklėtiniams bent trumpam dviem taškais aplenkti "Man Utd" ekipą, kuri, tiesa, yra sužaidusi pora mačų mažiau.

Svečiai dominavo nuo pat rungtynių pradžios, tačiau pralaužti "Fulham" gynybos liverpuliečiams niekaip nepavyko.

Pirmosios progos neišnaudojo saugas Andrea Dossena, kurio bandymą po Dirko Kuyto perdavimo atrėmė vartininkas Markas Schwarzeris. Tai tebuvo pradžia - po to sekęs kampinis baigėsi dar vienu italo smūgiu, bet šį sykį kamuolys atsimušė į skersinį.

"Liverpool" atakos nesiliovė - praėjus dar keletui minučių Schwarzeris atrėmė Fernando Torreso smūgį iš 8 metrų, o Xabi Alonso galingu šūviu iš 18 metrų antrąkart pataikė į skersinį.

Svečiai turėjo ir teritorinį, ir žaidybinį pranašumą, tačiau paversti jo įvarčiais niekaip nepavyko. Bene arčiausiai tikslo buvo Torresas - iššokęs vienas prieš vartų sargą ispanas išlaukė iki paskutinės akimirkos ir nestipriai parideno kamuolį į vartų link, bet šis ir vėl atsimušė į vartų konstrukciją - šį kartą virpstą.

Ir tai nebuvo viskas - prieš pat kėlinio pabaigą Dossena griūdamas smūgiu galva eilinį sykį pataikė į skersinį. "Fulham" atsilaikė, nors rezultatas 0-4 ar 0-5 galėjo virsti realybe.

Po didžiosios pertraukos "Liverpool" kiek atleido vadžias, nors 54 minutę Torresas ir galėjo pelnyti pirmąjį įvartį, tačiau paliktas visiškai vienas 54 minutę galva smūgiavo nestipriai bei tiesiai į vartininką.

Progų buvo sukurta gerokai mažiau, bet kėliniui artėjant į pabaigą Liverpulio ekipa desperatiškai leidosi į ataką, o galiausiai tai davė vaisių.

73 minutę po Steveno Gerrardo perdavimo net trys greta vartų buvę svečių futbolininkai nesugebėjo paleisti kamuolio ir "Fulham" dar kartą atsilaikė. 81 minutę arti tikslo buvo Yossi Benayounas, bet po jo bandymo kamuolys praskriejo pro pat vartų virpstą. Dar kiek vėliau Izraelio rinktinės saugas pataikė į išorinę virpsto dalį ir atrodė, kad "Fulham" išplėš lygiąsias.

Bet jau antrą teisėjo pridėto laiko minutę "Liverpool" galiausiai pralaužė Londono klubo gynybą ir Benayounas stipriu smūgiu iš 9 metrų išplėšė pelnytą pergalę.

Nesėkmingai prie "Newcastle" ekipos vairo debiutavo Alanas Sheareris, kurio auklėtiniai namie 0-2 nusileido Londono "Chelsea" bei dar labiau susikomplikavo padėtį turnyrinėje lentelėje.

Pirmasis įvartis krito 56 minutę, kai po grubios gynėjo iš Argentinos Fabricio Coloccini klaidos kamuolį į tinklą iš arti galva pasiuntė Frankas Lampardas.

65 minutę "Chelsea" padvigubino pranašumą - po tolimo vartininko Petro Cecho perdavimo Lampardas perdavė kamuolį įkertančiam Florentui Malouda, kuris be didesnio vargo antrą kartą nuginklavo Steve'ą Harperį.

Šeimininkai nepasidavė ir buvo arti tikslo, tačiau po Michaelo Oweno smūgio rikošetu į vartus skriejusį kamuolį paskutinę akimirką išmušė gynėjas Ashley Cole'as. Nors vaizdo kartojimas rodo, kad kamuolys veikiausiai kirto vartų liniją, teisėjas įvarčio neįskaitė.

Dar kiek vėliau Owenas baudos aikštelėje suklaidino gynėją, bet smūgiavo pernelyg silpnai ir Cechui didesnių problemų nekilo.

Per likusį laiką "Chelsea" atsilaikė bei vėl pasivijo antroje vietoje žengiančią "Liverpool" ekipą.

Londono "Fulham" 0 - 1 "Liverpool"
90' [0 - 1] Yossi Benayoun

"Blackburn" 2 - 1 Londono "Tottenham"
30' [0 - 1] Robbie Keane (iš 11 metrų baudinio)
82' [1 - 1] Benni McCarthy
89' [2 - 1] Andre Ooijer

80' iš aikštės pašalintas Wilson Palacios ("Tottenham")

Londono "Arsenal" 2 - 0 "Man City"
8' [1 - 0] Emmanuel Adebayor
49' [2 - 0] Emmanuel Adebayor

"Bolton" 4 - 1 "Middlesbrough"
8' [1 - 0] Kevin Davies
38' [1 - 1] Gary O'Neil
44' [2 - 1] Gary Cahill
78' [3 - 1] Matthew Taylor
84' [4 - 1] Ricardo Gardner

"Hull" 0 - 0 "Portsmouth"

80' iš aikštės pašalintas Glen Johnson ("Portsmouth")

"Newcastle" 0 - 2 Londono "Chelsea"
56' [0 - 1] Frank Lampard
65' [0 - 2] Florent Malouda

"West Bromwich" 0 - 2 "Stoke"
2' [0 - 1] Ricardo Fuller
49' [0 - 2] James Beattie

Londono "West Ham" 2 - 0 "Sunderland"
42' [1 - 0] Junior Stanislas
53' [2 - 0] James Tomkins