Dramatiškame FA Taurės finale – "Chelsea" triumfas © Eurofootball.lt
Šeštadienį naujajame „Wembley“ stadione Londone buvo sužaistas Futbolo Asociacijos (FA) Taurės finalas, kuriame ginklus surėmė Anglijos čempionate 2-ąją vietą užėmęs Londono „Chelsea“ ir „Premier“ lygos čempionas „Man Utd“ klubas. Jame po dramatiškos kovos, per antrąjį pratęsimo kėlinį pergalę rezultatu 1-0 išplėšė Jose Mourinho vadovaujami auklėtiniai.

Londono „%c00042“ 1 – 0 „%c00040“
116‘ [1 – 0] Didier Drogba

Startinės sudėtys:

„Chelsea“: Cech; Ferreira, Essien, Terry, Bridge; Mikel, Makelele, Lampard; Wright-Phillips (93‘ Kalou), Drogba, J.Cole (46‘ Robben), Robben (108‘ A.Cole)

„Man Utd“: E.van der Sar; Brown, Ferdinand, Vidic, Heinze; Fletcher (92‘ Smith), Scholes, Carrick (112‘ O‘Shea), Ronaldo; Rooney, Giggs (112 O.G.Solskjaer)

Rungtynės legendiniame „Wembley“ stadione prasidėjo ganėtinai ramiai ir abi ekipos iš karto nepuolė stačia galva savo priešininkų. Pirmąsias 20 minučių vyko atkakli kova aikštės viduryje, ir tik 22-ą minutę „Chelsea“ puolėjas Didier Drogba persivarė kamuolį nuo aikštės vidurio ir jo smūgis iš toli praskriejo labai greta vartų virpsto.

30 minutę Paulo Ferreira prasiveržęs dešiniuoju kraštu į baudos aikštelę atidavė kamuolį Frankui Lampardui, bet jo nestiprų smūgį sugavo „raudonųjų velnių“ vartų sargas Edwinas van der Saras. Po kelių akimirkų po D.Drogba perdavimo aukštai virš skersinio mušė Shaunas Wrightas-Phillipsas.

34-ąją minutę pirmąją pavojingesnę progą sukūrė ir Mančesterio futbolininkai, kai Cristiano Ronaldo, gavęs kamuolį iš Paulo Scholeso, iš aikštės gilumos būdamas dviejų gynėjų apsuptyje smūgiavo pro šalį. Po trijų minučių bene realiausią šansą pirmajame kėlinyje turėjo „mėlynieji“, tačiau F.Lampardo tolimas „šūvis“ pralėkė šalia skersinio.

Antrasis kėlinys prasidėjo audringai. Sužaidus vos dvi minutes „Man Utd“ puolėjas Wayne`as Rooney suklaidino du „Chelsea“ gynėjus ir į jo smūgį puikiai sureagavo Petras Čechas, kuris atmušė ir pakartotinį Ryano Giggso smūgį. Po dešimties minučių P.Scholesas „įmetė“ kamuolį į baudos aikštelę ir Velso rinktinės saugas R.Giggsas nestabdydamas kamuolio pasiuntė jį kiek virš skersinio.

Įpusėjus antrajam kėliniui kamuolys po D.Drogba atlikto baudos smūgio atsimušė į E.van der Saro ginamų vartų virpstą. Baigiantis rungtynėms „Man Utd“ žaidėjai bet kokia kaina bandė išvengti pratęsimo, bet C.Ronaldo dešiniame krašte „išmaudęs‘“ Wayne`ą Bridge`ą mušė šalia vartų, o po R.Giggso perdavimo paskutine proga nepasinaudojo serbas Nemanja Vidičius, kurio smūgis galva lėkė virš vartų.

Pirmojo pratęsimo kėlinyje prabėgus 8 minutėms „Man Utd“ futbolininkai griebėsi už galvų, kai po W.Rooney perdavimo iš dešinio krašto kamuolio vos iš metro slysdamas į vartus nenukreipė valas R.Giggsas. 105-ąją minutę pavojinga ataka buvo surengta kitoje aikštės pusėje, kai po P.Ferreiros perdavimo D.Drogba galva iš kelių metrų mušė labai šalia virpsto.

Antrajame pratęsimo kėlinyje sužaidus 5 minutes W.Rooney „šūvis“ iš už baudos aikštelės prieigų buvo netikslus. Po trijų minučių jau „Chelsea“ grasino E.van der Saro vartams, kai Salomonas Kalou atsivaręs kamuolį iki baudos aikštelės smūgiavo šalia virpsto. Galiausiai sausakimšame „Wembley“ stadione žiūrovai išvydo įvartį - 116-ąją minutę „Chelsea“ puolėjas iš Dramblio Kaulo Kranto „sienele“ susižaidė su F.Lampardu ir techniškai permetęs kamuolį per vartininką E.van der Sarą išvedė „mėlynuosius“ į priekį.

Mačo pabaigoje Anglijos čempionai „Man Utd“ desperatiškai bandė pakreipti rungtynių eigą, bet pasibaigus teisėjo Steve`o Benneto pridėtoms trims minutėms nuaidėjo finalinis švilpukas ir „Chelsea“ ketvirtą kartą klubo istorijoje laimėjo FA Taurės turnyrą.