Dramatiškose rungtynėse "Valencia" įveikė "Real" © Eurofootball.lt
Šio sezono išsišokėlė Ispanijoje Madrido "Getafe" ir toliau nemažina apsukų - sekmadienį jie net 5-2 sutriuškino lygos vidutiniokę "Zaragoza" vienuolikę ir, pasinaudoję dramatišku "Real" pralaimėjimu namuose prieš "Valencia", vėl tapo Ispanijos čempionato lyderiais.

Centrinė turo dvikova vyko Madride, kur dramatiškose rungtynėse "Real" 1-2 nusileido "Valencia" ekipai, o rungtynes Karališkasis klubas baigė devyniese. Kad rungtynės bus atkaklios parodė jau pirmoji minutė, kuomet geltoną kortelę už pražangą prieš R.Barają gavo Pablo Garcia. Jau dešimtą minutę teisėjas skyrė abejotiną 11 metrų baudinį į "Valencia" vartus už pražangą prieš Sergio Ramosą, tačiau jo realizuoti nesugebėjo Zinedine`as Zidane`as, pataikęs į vartų kontstrukciją.

Visose rungtynėse "Real", o ypač jų dešiniajam gynėjui Sergio Ramosui, sunkiai sekėsi stabdyti Ispanijos rinktinės žvaigždę kairiojo krašto saugą Vicentę ir 20 minutę jis uždirbo baudos smūgį į "Real" vartus, o fantastiškai smūgiavęs kitas Ispanijos rinktinės narys R.Baraja išvedė svečius į priekį.

36 minutę kamuolį iš už užribio į baudos aikštelę įmetė Roberto Carlosas. Jį gavęs "Real" kapitonas Raulis puikiai apsisuko ir pasiuntė kamuolį į S.Canizareso vartus. Tačiau "Valencia" ilgai netruko atstatyti persvarą - už poros minučių į "Real" vartus už abejotiną žaidimą ranka buvo skirtas 11 metrų baudinys, kurį sėkmingai realizavo rezultatyviausias "Valencia" žaidėjas Davidas Villa, įmušęs jau septintą įvartį šiame sezone.

Jau rungtynėms artėjant į pabaigą tašką padėti galėjo D.Villa, kuris apsivarė I.Casillasą ir pasiuntė kamuolį į vartus, tačiau jį paskutinę akimirką išmušė Sergio Ramosas.

Dėl itin grubaus žaidimo rungtynes "Real" baigė devyniese - 81 minutę iš karto raudoną kortelę prieš savo akis už pražangą prieš puikiai žaidusį Vicentę išvydo vos prieš kelias minutes aikštėje pasirodęs danas T.Gravesenas, o iki pagrindinio laiko pabaigos likus porai minučių raudoną kortelę gavo Anglijos rinktinės kapitonas Davidas Beckhamas, nueidamas paplojęs teisėjui už parodytą geltoną kortelę.

Pirmą pergalę namuose 1-0 prieš "Athletic Bilbao" iškovojęs "Cadiz", tik šiemet debiutavęs aukščiausioje Ispanijos lygoje, pakilo net į dešimtą vietą turnyrinėje lentelėje. Tuo tarpu Bilbao klubui tai buvo jau septintos iš eilės nelaimėtos rungtynės, kurios reiškia priešpaskutinę vietą turnyrinėje lentelėje. Vienintelį rungtynių įvartį 13 minutę įmušė saugas Enrique, pasinaudojęs "Athletic" vartininko klaida gaudant Jonathano Sesmos skersuotą kamuolį.

Tuo tarpu penktą pergalę šiame sezone iškovojo po metų pertraukos į aukščiausią lygą sugrįžęs Vigo "Celta" klubas, taip pat minimaliu rezultatu įveikęs Barselonos "Espanyol". Nors svečiai visą antrą kėlinį žaidė be raudoną kortelę gavusio Mauricio Pochettino, tačiau "Celta" savo pranašumą sugebėjo įrodyti tik 83 minutę, kuomet įvartį įmušė saugas Davidas Silva, į vartus nukreipęs "Espanyol" vartininko C.Kameni atmuštą kamuolį.

Fantastišką pergalę iškovojo šio sezono išsišokeliai "Getafe" futbolininkai, Madride jau pirmame kėlinyje pasiuntę "Zaragoza" į nokdauną net 4-0. Nors antrajame kėlinyje svečiams ir pavyko susigrąžinti bent mažą viltį, tašką rungtynėse 85 minutę padėjo argentinietis Pablo Redondo.

Dar triuškinamesnę pergalę iškovojo "Malaga", net 5-0 sumindžiusi Sevilijos "Betis" klubą, kuriame žaidžia Ispanijos rinktinės nariai Joaquinas ir Juanito, brazilai Ricardo Oliveira ir Denilsonas. Vis tik visos šios žvaigždės pasirodė bejėgės prieš "Malaga" puolimo mašiną. Du įvarčius pirmajame kėlinyje įmušė Salva Ballesta, o trečią po kampinio įmušė F.Sanzas. Vėliau, pasinaudojęs panika gynyboje, ketvirtą įmušė P.Counago, o vėliau tas pats P.Counago pridėjo ir penktą, galva į vartus nukreipęs tolimą Nacho perdavimą. Tai buvo antras šią savaitę "Betis" sutriuškinimas - savaitės viduryje juos net 4-0 "sumindė" Londono "Chelsea".

Pergalė minimaliu rezultatu prieš "Racing Santander" leido Madrido "Atletico" futbolininkams reabilituotis po 3-0 sutriuškinimo praėjusią savaitę rungtynėse su "Real". Vienintelį rungtynių įvartį įmušė buvęs "Espanyol" saugas Maxi Rodriguezas, iš toli pasiuntęs kamuolį į vartus.

"Real Sociedad" taip pat reabilitavosi prieš savo gerbėjus po netikėto pralaimėjimo Karaliaus Taurės turnyre prieš trečios lygos ekipą "Zamora". San Sebastiano futbolininkai namuose 2-0 įveikė "bedantį" "Deportivo". Firminį įvartį 50 minutę įmušė serbas Darko Kovačevičius, o 68 minutę po Nihato pakelto kampinio kamuolį į vartus nukreipė gynėjas Igoris Jauregui.

Po prastos sezono pradžios atsigavo ir UEFA Čempionų Lygos debiutantai "Villarreal", 3-0 sutriuškinę "Mallorca" ekipą. Rungtynėse tiesiog žibėjo argentinietis Juanas Romanas Riquelme - jis keturioliktą minutę tiesiai nuo kampinio gairelės įmušė pirmą įvartį, o vėliau atidavė rezultatyvų perdavimą Jose Mari. Trečia įvartį įmušė rezultatyviausias praėjusio sezono žaidėjas urugvajietis Diego Forlanas, kuriam tai buvo vos trečias įvartis per 11 oficialių rungtynių šiame sezone.

Turnyrinė lentelė

Sekmadienio rezultatai

"%c00253" 1 - 0 "%c00039"
13` [1 - 0] Enrique

"%c00020" 1 - 0 Barselonos "%c00102"
83` [1 - 0] Silva
45` iš aikštės pašalintas Mauricio Pochettino ("Espanyol")

Madrido "%c00212" 5 - 2 "%c00108"
9` [1 - 0] Veljko Paunovic
22` [2 - 0] Daniel Gueiza (11 m.)
25` [3 - 0] Daniel Gueiza
36` [4 - 0] Ruben Pulido
48` [4 - 1] Jose Maria Movilla
58` [4 - 2] Ruben Polido (į savus vartus)
85` [5 - 2] Pablo Redondo

"%c00106" 5 - 0 Sevilijos "%c00097"
5` [1 - 0] Salva Ballesta
30` [2 - 0] Salva Ballesta
51` [3 - 0] Fernando Sanz
63` [4 - 0] Pablo Counago
74` [5 - 0] Pablo Counago

San Sebastiano "%c00091" 2 - 0 "%c00089"
50` [1 - 0] Darko Kovacevic
68` [2 - 0] Igor Jauregui

"%c00086" 3 - 0 "%c00021"
14` [1 - 0] Juan Roman Riquelme
31` [2 - 0] Jose Mari
45` [3 - 0] Diego Forlan

"%c00005" 0 - 1 "%c00017"
45` [0 - 1] Maxi Rodriguez

Madrido "%c00003" 1 - 2 "%c00004"
21` [0 - 1] Ruben Baraja
36` [1 - 1] Raul
39` [1 - 2] David Villa (11 m.)

78` iš aikštės pašalintas T.Gravesenas ("Real")
88` iš aikštės pašalintas D.Beckhamas ("Real")