Draugiškos rungtynės: Lietuva suvarpė estų vartus © LFF nuotr.

Lietuvos nacionalinė vyrų rinktinė iškovojo pergalę 3:1 kontrolinėse rungtynes Taline, rengiantis UEFA Tautų lygos rungtynėms prieš Baltarusiją ir Albaniją.

Šio vakaro Estijos ir Lietuvos rinktinių dvikovą aktyviau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie išvystė pavojingą ataką 8 minutę po Georgio Tunjovo reido, tačiau lietuvių gynėjai sutrukdė varžovams atlikti taiklų smūgį.

14 minutę mūsiškių staigi kontrataka buvo vainikuota Arvydo Novikovo įvarčiu – 1:0. Estai mėgino netrukus išlyginti rezultatą ir 19 minutę Tomui Švedkauskui teko atremti Mihkelio Ainsalu galingai smūgiuotą kamuolį.

32 minutę po Egidijaus Vaitkūno perdavimo iš kairiojo krašto Donatas Kazlauskas atsidūrė atakos smaigalyje ir smūgiavo į virpstą, o atšokusį kamuolį į vartus nukreipė Gratas Sirgėdas, padvigubindamas mūsiškių persvarą.

Praėjus vos dviem minutėms Estijos rinktinės kapitonas Martenas Kuuskas įmušė kamuolį į T. Švedkausko ginamus vartus, tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę.

Pirmo kėlinio pabaigoje lietuviai sukūrė dar dvi grėsmingas progas – 39 minutę iš distancijos pamėgino smūgiuoti A. Novikovas, o 44 minutę Justui Lasickui nepavyko nuginkluoti vartininko Matvejaus Igoneno.

Antrojo kėlinio startas mūsiškiams susiklostė sėkmingai – po gražaus D. Kazlausko perdavimo kamuolio sulaukęs A. Novikovas vėl džiaugėsi įvarčiu. Pastarasis tapo 10-uoju Arvydo Novikovo įvarčiu oficialiose Lietuvos nacionalinės rinktinės rungtynėse.

Estai 58 minutę sušvelnino deficitą, pasižymėjus Pavelui Marinui. Pelnytas įvartis pakylėjo estus, kurie surengė daugiau pavojingų progų.

Kėlinio pabaigoje smūgius link varžovų vartų atliko F. Černychas ir E. Vaitkūnas, tačiau dvikovos rezultatas nepakito – 3:1 lietuvių naudai.

Jau šį sekmadienį, spalio 11-ąją mūsiškiai rungsis prieš Baltarusijos rinktinę UEFA Tautų lygos C diviziono 4-osios grupės varžybose, o spalio 14-ąją lauks akistata su Albanijos rinktine.

Rungtynių statistika

Estija – Lietuva 1:3 (0:2)

Talino A. Le Coq arena, teisėjas Antti Munukka (Suomija)

Įvarčiai: 58 min. Pavel Marin (Estija); 14 ir 46 min. Arvydas Novikovas, 32 min. Gratas Sirgėdas (Lietuva)

Įspėti: 51 min. Mark Anders Lepik, 72 min. Pavel Marin (Estija)

Lietuvos nacionalinės vyrų rinktinės sudėtis: Tomas Švedkauskas, Egidijus Vaitkūnas, Edvinas Girdvainis, Markus Palionis, Saulius Mikoliūnas (55 min. Ovidijus Verbickas), Domantas Šimkus (88 min. Martynas Dapkus), Justas Lasickas (68 min. Markas Beneta), Gratas Sirgėdas (68 min. Paulius Golubickas), Modestas Vorobjovas, Arvydas Novikovas (55 min. Fedor Černych), Donatas Kazlauskas (68 min. Gytis Paulauskas).

Atsargoje: Emilijus Zubas, Edvinas Gertmonas, Vytas Gašpuitis, Karolis Laukžemis, Daniel Romanovskij.