Draugiškose rungtynėse Portugalija įveikė Braziliją © Eurofootball.lt
Be Malio ir Lietuvos susitikimo antradienio vakarą Europoje vyko dar septyni draugiški susitikimai, iš kurių net keturi – Anglijos sostinėje Londone. Bene labiausiai intriguojanti dvikova vyko tarp giminingo stiliaus komandų Brazilijos ir Portugalijos, o pergalę šventė pastarieji.

Londono “Arsenal“ priklausančiame “Emirates“ stadione brazilai į aikštę išbėgo daugiau eksperimentinės sudėties. Didžiąją rungtynių dalį aikštėje vyko lygi kova, kol 82 min. po Ricardo Quaresma perdavimo iš krašto po keitimo aikštėje pasirodęs Simao Sabrosa aplenkė varžovą Luisao ir įmušė pirmąjį įvartį.

Paskutinę rungtynių minutę kamuolį į vartus įsuko ir portugalų pergalę įtvirtino Ricardo Carvalho. Brazilų gretose arčiausiai įvarčio buvo gynėjas Lucio, pataikęs į skersinį. Tai buvo pirmasis Brazilijos pralaimėjimas vadovaujant naujajam treneriui Dungai.

Danija Londono “Q.P.R“ komandos stadione gražiu stiliumi palaužė Australijos rinktinę.

Jau 5 min. naujasis “Villarreal“ puolėjas Jonas Dahlis Tomassonas klastingu smūgiu iš 25 metrų nuotolio išvedė skandinavus į priekį. 28 min. rezultatą puikiu smūgiu galva į viršutinį vartų kampą padidino Danielis Jensenas, o 38 min. po Denniso Rommedahlio perdavimo iš krašto be priežiūros paliktas J.D.Tomassonas įmušė ir trečią įvartį. Australai du kartus švelnino santykį, tačiau abu kartus tai darė pažeisdami taisykles.

Jei pirmajame kėlinyje Danija visiškai dominavo aikštėje, tai antrajame Žaliojo kontinento atstovai ėmė spausti varžovus. Tačiau įmušė tik vieną įvartį – 85 min. technišku baudos smūgiu rezultatą sušvelnino Brettas Emertonas.

“Fulham“ klubo stadione Europos čempionė Graikija po Lee Chun-Soo įvarčio rungtynių pabaigoje nusileido Pietų Korėjai.

Vakarų Londone įsikūrusio “Brentford“ klubo namų aikštėje praėjusio pasaulio čempionato aštuntfinalininkė Gana 4-1 sutriuškino kitą Afrikos futbolo lyderę Nigeriją. “Juodosiomis žvaigždėmis“ praminti Ganos futbolininkai pribloškė per 20 minučių atkarpą antrajame kėlinyje, įmušdami tris įvarčius. Įdomu, kad Gana nebuvo įveikusi Nigerijos per pastaruosius 15 metų, tačiau ši pergalė yra didžiausia tarpusavio rungtynėse nuo pat 1960 m.

Belfaste susitiko dvi Didžiosios Britanijos rinktinės – Šiaurės Airija ir Velsas. Nepaisant didžiulės svečių teritorinės persvaros, šeimininkai galėjo išplėšti pergalę, kai antrajame kėlinyje Grantas McCannas pataikė į skersinį. Susitikimas baigėsi nulinėmis lygiosiomis.

Kipre prasidėjusio keturių komandų turnyro pusfinalio rungtynėse Bulgarija palaužė Latviją, o Kipras įveikė Vengriją.