Draugiškose rungtynėse "Šilas" įveikė Lietuvos U-18 rinktinę

Penktadienio popietę Suvalkijos sostinės „Arvi“ futbolo manieže rengimąsi debiutiniam Lietuvos „A“ lygos futbolo sezonui pradėjo Kazlų Rūdos „Šilo“ komanda. Pirmoje akistatoje G.Jarmalavičiaus treniruojama kariauna jėgas išmėgino su V.Granatkino taurės turnyrui besirengiančia Lietuvos U-18 rinktine, kurios gretose rungtyniavo ir kazlųrūdietis Džiugas Sūnelaitis.

Praėjusių metų pirmos lygos čempionams, Kazlų Rūdos komandos futbolininkams, tai buvo ne tik pirmos sezono rungtynės, bet tuo pačiu ir žvalgybinis periodas, kurio metu ekipa ieško galimybių, kaip maksimaliai galėtų sustiprinti savo pajėgas.

Pačioje rungtynių pradžioje iniciatyvą perimti mėgino „Šilo” futbolininkai, kurie netruko atsidurti varžovų aikštės pusėje ir jau antrą minutę prie U-18 komandos vartų buvo keliamas pirmasis kampinis. Po šio epizodo apsigynę Lietuvos rinktinės jaunieji futbolininkai įsidrąsino ir dar nesužaidus nei 10 minučių, pasinaudojus klaida perduodant kamuolį Kazlų Rūdos aikštės pusėje, vienas iš U-18 komandos narių baudos aikštėje pamėgino smūgiuoti iš aštroko kampo į vartus, tačiau kamuolys į vartų plotą nepataikė.

Ne mažiau grėsmingesne ataka „Šilo“ futbolininkai atsakė 11 rungtynių minutę. Tuomet po M.Dūdos perdavimo iš aikštės gilumos su kamuoliu baudos aikštėje atsidūrė E.Grigaitis, tačiau jo smūgiuotą kamuolį varžovų vartininkas sugavo.

18-ąją minutę gana pavojingai iš baudos aikštės prieigų smūgiavo U-18 komandos futbolininkas, tačiau patikimai tose rungtynėse vartus sergėjęs G.Kvedaras sureagavo ir kamuolį nukreipė už galinės linijos.

Nors aikštėje vyko apylygis žaidimas, tačiau pirmasis ledus rungtynėse pralaužė Kazlų Rūdos komandos saugas Audrius Brokas. 23-ąją rungtynių minutę varžovų vartininkui ne itin sėkmingai atmušus kamuolį, „Šilo” futbolininkas žaibiškai įvertino situaciją ir kone iš aikštės vidurio paleido „bombą”.  U-18 rinktinės vartininkas bandė gelbėti situacija, tačiau aukšta trajektorija lėkęs kamuolys atsidūrė vartų tinkle. Kazlų Rūdos komanda išsiveržė į priekį 1:0.

Nemalonumai varžovams pirmoje dvikovos pusėje tuo nesibaigė. 38-ąją minutę U-18 futbolininkui baudos aikštėje dvikovoje su J.Vaišniu sužaidus ranka, buvo skirtas 11 m baudinys. Jį šaltakraujiškai realizavo E.Grigaitis ir rezultatas tapo 2:0. Vos po minutės varžovų futbolininkai į tai sugebėjo atsakyti aštriu smūgiu iš baudos aikštės prieigų, tačiau pažeme skriedamas kamuolys į vartų plotą nepataikė. G.Kvedaro ginami vartai išliko „sausi”.

Antrame kėlinyje nominalių aikštės šeimininkų U-18 futbolininkų aštresnių epizodų serija išsiplėtė, ypač antroje jo pusėje. Jau 49-ąją minutę, po greitos Lietuvos jaunimo rinktinės futbolininkų atakos, iš baudos aikštės prieigų varžovas turėjo netrukdomas galimybę smūgiuoti, tačiau kamuolys skriejo tiesiai G.Kvedarui į rankas.

Po dešimties minučių panašiu epizodu atsakė „Šilo“ futbolininkai. Prie varžovų vartų atliekant baudos smūgį, M.Radzevičius pamėgino siųsti kamuolį į baudos aikštę R.Beniušiui, tačiau šio galva smūgiuotas kamuolys skriejo pro vartų viršų.

Per paskutines 20 minučių „Šilo“ futbolininkams teko daugiau galvoti apie gynybą, nei apie puolimą. 73-ąją minutę aštraus perdavimo iš kairio krašto į baudos aikštę nepasiekė nei vienas varžovas. Praėjus vos penkminutei po šio epizodo, vartininko sugebėjimus teko pademonstruoti G.Kvedarui. Po U-18 komandos futbolininko reido dešiniu kraštu ir jo perdavimo į baudos aikštę, komandos kolegos į vartų kamputį siųstą kamuolį „Šilo” vartininkas krisdamas nukreipė už galinės linijos.

Nemažas krūvis šioje rungtynių atkarpoje teko „Šilo“ gynybos linijai, kurioje išsiskyrė solidžiai rungtyniavusi vidurio gynėjų grandis. Kelis kartus sėkmingai sužaidė ir jaunasis K.Raškauskas, užėmęs kairiojo gynėjo poziciją.

88-ąją minutę kilo pavojus prie Kazlų Rūdos komandos vartų. Po baudos smūgio baudos aikštėn atskriejantį kamuolį į vartų kamputį mėgino nukreipti varžovų futbolininkas, tačiau puikią reakciją pademonstarvęs Giedrius Kvedaras su smūgiu susidorojo.

Iš karto po šio epizodo jau  Kazlų Rūdos ekipa turėjo realią galimybę įmušti trečiąjį įvartį - po R.Beniušio perdavimo prieš pat vartininką su kamuoliu baudos aikštėje atsidūrė M.Radzevičius, tačiau įveikti varžovų vartų sargo nepavyko.

U-18 futbolininkai su tokiu rezultatu nesitaikstė. Varžovams garbės įvartį pavyko pasiekti pirmąją pridėto laiko minutę. Greitos jų atakos metu iš dešinio krašto pasiųstą perdavimą „uždarė“ Titas Aukštuolis. Netrukus nuaidėjęs aikštės teisėjo švilpukas paskelbė „Šilo“ komandos pergalę rezultatu 2:1.

„Šilo” sudėtis (pirmame kėlinyje): Giedrius Kvedaras, Alfredas Skroblas, Evaldas Grigaitis, Justas Vaišnys, Andrius Urbšys, Martynas Dapkus, Audrius Brokas, Deividas Karpavičius, Martynas Dūda, Ilya Tsyvilko, Audrius Račkus.

„Šilo” sudėtis (antrame kėlinyje): Giedrius Kvedaras, Alfredas Skroblas, Martynas Dūda, Ričardas Beniušis, Vilmantas Bagdanavičius, Povilas Kiselevskis, Tomas Bučma, Mangirdas Radzevičius, Edvinas Puzara, Tadas Kvietkauskas, Karolis Raškauskas.