D.Šemberas dar metams lieka "Žalgiryje"
36-erių metų D. Šemberas apsisprendė dėl savo ateities. Ilgametis šalies nacionalinės rinktinės narys nebaigs profesionalo karjeros ir naujajame sezone vėl apsivilks antruoju numeriu pažymėtus čempioniškus Vilniaus “Žalgirio” ekipos marškinėlius.
 
Prieš beveik 18 metų karjerą stipriausioje Lietuvos komandoje pradėjęs D. Šemberas šiemet sugrįžęs į sostinę demonstravo išskirtinį meistriškumą. 

Puikią sportinę formą antroje praėjusio sezono pusėje įgijęs saugas buvo pripažintas geriausiu šalies čempionato žaidėju, o su komandos draugais džiaugėsi pirmuoju savo karjeroje Lietuvos čempiono medaliu bei dar dviem trofėjais – LFF taure ir Supertaure.
 
Tačiau ne apdovanojimai vieną tituluočiausių šalies futbolininkų intriguoja labiausiai. Apie save kasdien primenanti neblėstanti aistra futbolui ir “Žalgirui” motyvuoja D. Šemberą vėl ir vėl pasirodyti aikštėje.
 
“Šis žaidimas savaime man yra pati didžiausia motyvacija. Žinoma, yra ir konkrečios užduotys, kurias vis dar norisi įvykdyti "Žalgiryje". Tai stumia mane į priekį”, - teigia gimtojo Vilniaus miesto nebenorintis palikti saugas.
 
D. Šemberas didžiąją savo karjeros dalį praleido Rusijoje, kur atstovavo Maskvos “Dinamo” ir CSKA klubams, taip pat Vladikaukazo “Alania“ ekipai.
 
Žalgirietis ryškiausią pėdsaką paliko CSKA komandos istorijoje. Jis tapo daugiausia rungtynių sužaidusiu legionieriumi Rusijoje, net tris kartus (2003, 2004 ir 2006 metais) patekusiu į geriausių Rusijos “Premjer” lygos žaidėjų sąrašą.
 
2005-ieji futbolininkui buvo ypatingi metai. Jis sulaukė pripažinimo Lietuvoje - pelnė geriausio metų futbolininko apdovanojimą, o tarptautinėse varžybose pasiekė kiekvienam profesionaliam žaidėjui pavydėtinas aukštumas - kartu su CSKA klubu iškovojo UEFA taurę.
 
Ir tai tik dalis skambių D. Šembero pasiekimų praėjusiame dešimtmetyje. Žalgirietis taip pat tris kartus tapo Rusijos “Premjer” lygos čempionu, šešis kartus laimėjo šalies taurę ir keturis kartus Supertaurę.

Daugelį metų aukščiausio lygio futbolo patirtį kaupęs D. Šemberas šiandien ja dalinasi su komandos draugais Lietuvoje. Istorinių pergalių svečioje šalyje pasiekęs žaidėjas gimtinėje vykdo naują misiją – padeda vietiniams futbolininkams ir atvykstantiems legionieriams tobulėti bei pasitikėti savo jėgomis. “Tai yra mano kraujyje ir širdyje”, - sako vilnietis.
 
“Žalgirio” kapitonas nuteikia komandą naujiems iššūkiams ne tik savo autoritetu ar naudingais patarimais. Aikštėje saugas vis dar yra sunkiai sustadboma jėga - 34 rungtynės, 5 pelnyti įvarčiai ir 4 rezultatyvūs perdavimai – tai skaičiai, tik nedidele dalimi atspindintys tikrąją D. Šembero įtaką ekipos žaidimui ir rezultatams.
 
“Praėjusį sezoną teko pradėti be pasiruošimo, tad ne viskas nuo pirmos dienos klostėsi kaip norėjosi. Tačiau antroji čempionato pusė jau buvo kur kas geresė tiek man, tiek komandai. Džiugu, jog įvykdėme beveik visas užduotis. Vis tik nesijaučiame visiškai patenkinti. Dar neatlikome kai kurių darbų, prie kurių sugrįšime naujaisiais metais”, - teigia ambicijų neatsisakantis futbolininkas.
 
Daugiau nei trys dešimtys rungtynių praėjusiame sezone iš D. Šembero atėmė nemažai jėgų, tačiau kaip sako pats žaidėjas, rezervų savyje jis vis dar turi.
 
“Sezono metu susikaupia tiek psichologinis, tiek fizinis nuovargis. Bet prabėga kelios savaitės ir mane vėl traukia į aikštę. Kol sveikata leidžia, noriu būti joje. Žinau jog negalėsiu rungtyniauti visą gyvenimą, tačiau futbolas yra su manimi. Nenoriu nuo jo bėgti”, - pasakoja taško savo karjeroje dar nedėsiantis 36-erių metų saugas.
 
Jau prasidėjus aktyviems “Žalgirio” darbams žaidėjų rinkoje, D. Šemberas neabejoja, jog pokyčiai komandoje iš esamų ir atvyksiančių naujų futbolininkų pareikalaus dar daugiau atsakomybės, susitelkimo, atsidavimo.
 
“Visos užduotys liks tokios pačios kaip iki šiol. Mūsų komandos žaidėjai keisis, tačiau varžovai mus vertins lygiai taip pat. Jau ne vieną sezoną esame stipriausi Lietuvoje, o tai reiškia, jog kiekviena ekipa prieš mus žaidžia ir žais su labai didele motyvacija. Daug kartų matėme kaip priešininkai prieš mus demonstruoja geriausią savo žaidimą, atskleidžia stipriausias savybes, naudojasi mūsų silpnosiomis vietomis. Prieš čempionus visi žaidžia kitaip”, - pažymi D. Šemberas.
 
Praėjusio sezono pradžioje vos spėjęs apsivilkti “Žalgirio” komandos aprangą, jos kapitonas greitai savo kailiu patyrė, kad jo žodžiai nėra iš piršto laužti. Futbolininkui neretai tekdavo susidurti su papildomu varžovų dėmesiu, kartais pasireikšdavusiu ir provokacijomis. Išlaikyti vidinę pusiausvyrą žalgiriečiui pavykdavo ne visuomet. Net ir pasibaigus rungtynėms.
 
“Aš manau, kad futbolas, sportas be emocijų nėra labai įdomus, nors ir suprantu, kad jos neturi lietis per kraštus. Aikštėje galbūt esu šiek tiek labiau emocionalesnis už kitus, tačiau išsiliejęs aikštėje, gyvenime esu tylus ir ramus”, - ne kartą yra sakęs D. Šemberas.
 
Kaip teigia pats futbolininkas, atstovaujant “Žalgiriui” papildomos emocijos ir energija yra garantuota kiekvienam komandos žaidėjui. 

“Mes turime tokius fanus, kokių Lietuvoje galėtų pavydėti bet kuris kitas klubas. Jaučiame stiprų palaikymą tiek žaisdami namuose, tiek išvykoje. Norime džiuginti savo gerbėjus pergalėmis ir gražiu žaidimu, nes be šių žmonių stadiono tribūnose būtume niekas. Dėkojame sirgaliams už geras emocijas, šaunius praėjusius metus. Tikimės sulaukti lygiai tokio pat karšto palaikymo ir kitąmet”, - kalbėjo D. Šemberas.
 
Šventine ramybe spinduliavęs žalgirietis ne tik dėkojo klubo gerbėjų bendruomenei, bet ir sau įprastu stiliumi nuteikė ją optimistiškai 2015-iesiems metams. “Viskas bus gerai”, - šyptelėjo “Žalgiryje” liekantis geriausias A lygos žaidėjas.

zalgiris-vilnius.lt

Straipsnio įvertinimas: 0 0
 • o

  Jo patirtis tai labai gerai zalgiriui , palaikis tvarka aikstei, bet jo kartais tokie nesamoningi protrukiai spiriai varzovai ir panasiai , tai jo nepauosia, nors vienas geriausiu Lietuvos futboliniku jis

  • +8
 • Anbo

  Labai gera naujiena visam LT futbolui. Gal Žalgiriui pavyks prasimušti į Europą - Deivydas sureguliuos žaidimą 😃

  • +7
 • o

  Jo patirtis tai labai gerai zalgiriui , palaikis tvarka aikstei, bet jo kartais tokie nesamoningi protrukiai spiriai varzovai ir panasiai , tai jo nepauosia, nors vienas geriausiu Lietuvos futboliniku jis

  • +8
 • Anbo

  Labai gera naujiena visam LT futbolui. Gal Žalgiriui pavyks prasimušti į Europą - Deivydas sureguliuos žaidimą 😃

  • +7
 • Anbo

  Labai gera naujiena visam LT futbolui. Gal Žalgiriui pavyks prasimušti į Europą - Deivydas sureguliuos žaidimą 😃

  • +7
 • o

  Jo patirtis tai labai gerai zalgiriui , palaikis tvarka aikstei, bet jo kartais tokie nesamoningi protrukiai spiriai varzovai ir panasiai , tai jo nepauosia, nors vienas geriausiu Lietuvos futboliniku jis

  • +8

Kitos naujienos