E grupė: prancūzai "suvalgė" Šveicarijos rinktinę, Ekvadoras palaužė Hondūro futbolininkus (VIDEO)

Pasaulio čempionato E grupės rungtynėse tarp Prancūzijos ir Šveicarijos įspūdingą pergalę 5-2 šventė D.Deschampso auklėtiniai.

Susitikimo pradžioje abi komandos žaidė aktyviai, tačiau pavojingų progų nesukūrė.

7 minutę šveicarai patyrė nuostolių - S.von Bergenas patyrė galvos traumą ir buvo pakeistas Ph.Senderosu.

Po dešimties minučių krito pirmasis rungtynių įvartis - po kampinio tolokai nuo vartų buvęs O.Giroud galva tiksliai nukreipė kamuolį į tikslą - 1-0.

Žaidimą nuo aikštės vidurio pratęsę O.Hitzfeldo auklėtiniai patyrė dar vieną smūgį - kamuolį perėmę prancūzai padvigubino rezultatą- 2-0.

26 minutę prieš šveicarai bandė realizuoti baudos smūgį, baudos aikštelėje kilo sumaištis ir G.Xhaka nuginklavo Llorisą. Tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę.

29 minutę prancūzams vėl pavyko apsiginti - po greitos varžovų atakos Llorisas atmušė pirmąjį smūgį, antrasis skriejo šalia virpsto.

K.Benzema po nestipraus kontakto su Djourou nuvirto baudos aikštelėje ir teisėjas skyrė 11 metrų baudinį. Pats nukentėjęs puolėjas bandė jį realizuoti, tačiau puikiai sužaidė D.Benaglio. Pakartotiniai D.Deschampso žaidėjų smūgiai taip patbuvo netikslūs.

Prieš pertrauką rezultatas tapo 3-0 - po greitos kontratakos pasižymėjo M.Valbuena.

Šveicarai visais būdais sušvelninti skirtumą, tačiau pritrūkdavo tikslumo.

67 minutę savo įvartį pagaliau įmušė K.Benzema, o netrukus po jo perdavimo varžovų gynybą sudraskė ir M.Sissoko.

O.Hitzfeldo komanda rado savyje jėgų sušvelninti rezultatą: 81 minutę po tolimo baudos smūgio varžovų pasižymėjo B.Dzemaili, o 87 minutę - G.Xhaka.

K.Benzema dar įmušė savo antrąjį įvartį, bet jau buvo nuskambėjęs teisėjo švilpukas.

Startinės komandų sudėtys:

Prancūzija: Lloris (c), Debuchy, Evra, Varane, Sakho, Cabaye, Valbuena, Giroud, Benzema, Matuidi, Sissoko.

Šveicarija: Benaglio, Lichtsteiner, Von Bergen, Inler (c), Seferovic, Xhaka, Behrami, Rodriguez, Mehmedi, Djourou, Shaqiri.

Kitame E grupės susitikime šiąnakt susitiko dėl antrojo kelialapio į aštuntfinalį kovojančios Hondūro ir Ekvadoro vienuolikės.

Pirmajame rungtynių kėlinyje buvo užfiksuotas istorinis įvykis Hondūro komandai - 31-ąją minutę pelnytas Carloso Costly įvartis buvo pirmasis pasaulio čempionatuose per 32 metus.

Tačiau ilgai persvara Hondūro rinktinė nesidžiaugė, mat jau 34-ąją mačo minutę rezultatą išlygino Enneras Valencia.

Antrajame kėlinyje Ekvadoro futbolininkai įjungė aukštesnę pavarą ir sugebėjo įsiveržti į priekį. 65-ąją minutę smūgiu galva dar kartą pasižymėjo E.Valencia.

Po įvarčio Reinaldo Ruedos auklėtiniai atsitraukė ir pozicinį žaidimą rezgė Hondūro vienuolikė. Visgi ekvadoriečiams pavyko apsiginti nuo varžovų atakų ir iškovoti pergalę bei įsirašyti tris taškus E grupės turnyrinėje lentelėje.

Hondūras 1 - 2 Ekvadoras

31' [1 - 0] C.Costly

34' [1 - 1] E.Valencia

65' [1 - 2] E.Valencia

Hondūras: Valladares (c), Figueroa, Bernardez, Izaguirre, Bengtson, Costly, Garcia, Espinoza, Garrido, Claros, Beckeles

Ekvadoras: Dominguez, Guagua, Erazo, Paredes, Noboa, Montero, Ayovi, Caicedo, E. Valencia, Minda, A. Valencia (c)