Šešt adienį į Glazgo miestą Škotijoje sugūžės tūkstančiai sirgalių - Edinburgo "%c00219" ir "Gretna" klubų gerbėjai lauks jų numylėtinių pergalės "Hampden Park" stadione vyksiančiose futbolo sezoną uždarysiančiose taurės finalo varžybose. Susitikimas mūsų laiku prasidės 17 valandą, jį tiesiogiai transliuos Tango TV.

Šios rungtynės bus tarsi Dovydo ir Galijoto dvikova - mažai iki šiol buvusi žinoma "Gretna" tapo pirmuoju klubu, kuriam pavyko žaidžiant trečioje pagal pajėgumą Škotijos lygoje patekti į taurės finalą ir taip iškovoti kelialapį į UEFA Taurę, o verslininko iš Lietuvos Vladimiro Romanovo "revoliucijos" paveiktas "Hearts" pasipildęs tarptautinio lygio žaidėjais šiemet sugebėjo įsiterpti tarp dviejų ilgus metus šalyje dominavusių Glazgo klubų.

Tiesa, "Gretna" pakilimas taip pat buvo įtakotas ne vien idėjų - vos prieš ketverius metus į ketvirtą Škotijos futbolo divizioną įžengusio klubo savininkas milijonierius Brooksas Milesonas į ekipą pasikvietė patyrusių škotų ir jau antrus metus iš eilės sugebėjo laimėti čempionatą kuriame dalyvavo bei kitą sezoną sieks pakilimo į "Premier" lygą.

Nors vos 2700 gyventojų turintis Gretnos miestelis savo dydžiu galėtų lygintis nebent su tokiomis mažomis Lietuvos gyvenvietėmis kaip Akmenė ar Rūdiškės, komanda turi nemažai gerbėjų ir manoma, kad palaikyti ekipos į Glazgą turėtų atvykti apie 10 tūkstančių žmonių, iš kurių tūkstantis bus bilietus dovanų iš B.Milesono gavusių vaikų.

Tuo tarpu už daugiau nei 130 metų istoriją turintį šalies sostinėje įsikūrusį "Hearts", kurio vienintelis rimtesnis per paskutinius 40 metų iškovotas trofėjus buvo 1997/98 metų sezoną laimėta ta pati Škotijos taurė, "Hampden" stadione turėtų sirgti įspūdinga apie 35-erių tūkstančių "Jambos" armija.

Rungtynių svarbą puikiai supranta ir Edinburge įsikūręs strategas iš Lietuvos, "Hearts" laikinojo trenerio pareigas iki sezono pabaigos užimantis Valdas Ivanauskas. Jau padėjęs komandai užimti antrąją vietą Škotijos "Premier" lygoje ir gauti kelialapį į kito sezono Čempionų lygos kvalifikacinį turnyrą, treneris paragino savo žaidėjus tapti "amžinais klubo didvyriais".

"Jeigu jiems pavyks laimėti taurę, jie visam gyvenimui taps didvyriais. Jų vardai bus amžinai siejami su "Hearts" istorija, nesvarbu ar jie pasiliks, ar iškeliaus. Manau mums būtina nugalėti. Tai yra finalas, tad labai svarbi patirtis, paprasčiausiai reikės tų žaidėjų, kurie jau yra žaidę taurės finaluose ir turi tos patirties.", - sakė treneris.

V.Ivanauskas kalbėdamas Škotijos žiniasklaidai taip pat pripažino, kad mačas kelia nemažą susidomėjimą ir jo tėvynėje: "Svarbu, kad žaidėjai būtų susikaupę, visi Edinburge laukia šio mačo taip pat kaip ir visa Škotija. Pasakiau žaidėjams, kad liktų ramūs ir mėgautųsi šia savaite, mes džiaugiamės galėdami būti tokioje situacijoje. Daug žmonių man skambino iš Lietuvos - mano draugai, pažįstami žurnalistai iš laikraščių. Lietuvoje tai bus ypatingos rungtynės ir žinau, kad nemažai žmonių atvyks pažiūrėti finalo. Tai bus puiki diena, ir turiu būti įsitikinęs, kad komanda yra pasiruošusi."

Tuo tarpu bene daugiausiai tokių svarbių varžybų patirties turintis puolėjas iš Lietuvos Edgaras Jankauskas "Tynecastle" stadione į 2006/07 metų sezono abonementų kampanijos pristatymą susirinkusiems žurnalistams kalbėjo atsargiai ir pripažino, kad įveikti žemesnės lygos ekipą turėtų būti sunkiau nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio.

"Taip, be abejo, visi norime laimėti ir baigti sezoną su taure rankose. Bet finalas yra visiškai skirtingas dalykas, nes tai yra tik vienerios rungtynės ir tą dieną visko gali atsitikti. Visi galvoja, kad esame favoritai, ir mes iš tikrųjų esame, tačiau aš geriau rinkčiausi žaisti prieš "Premier" lygos komandą negu prieš ekipą iš žemesnių lygų, nes jie rungtyniaus taip, tarsi tai būtų paskutinis susitikimas jų gyvenime. Labai juos gerbiame ir manau, kad taip bus ir rungtynėse. Jei negerbsi savo varžovų gali pralaimėti," - tvirtino E.Jankauskas.

Nors per savo karjerą lietuvis iškovojo daugybę titulų ir škotų žurnalistas paklaustas apie turimų medalių skaičių net nesugebėjo jo įvardinti, futbolininko atmintyje įstrigo sezonas Belgijoje, kai E.Jankauskas įtikinamai laimėjo šalies čempionų titulą, bet pralaimėjo taurės finale.

"Atsimenu, kai žaidžiau Belgijoje už "Brugge" klubą, laimėjome lygos nugalėtojų titulą 25 taškų persvara bei patekome į taurės finalą, kur turėjome žaisti su, atrodytų, silpnesne komanda "Genk". Kas atsitiko? Pralaimėjome 4-0. Buvo didelė gėda baigti sezoną be trofėjaus kai galvojai, kad turėjai laimėti. Ta patirtis man išliko ilgam ir tiesiog norėčiau perduoti šią žinutę komandos draugams - tai, kad žaisi prieš silpnesnę ekipą, dar nereiškia, kad jau laimėjai taurę. "Gretna" nori laimėti ne mažiau už mus.", - teigė 31 metų legionierius iš Lietuvos.

Kaip ir dera patyrusiam žaidėjui, E.Jankauskas "tėviškai" stengėsi parodyti pavyzdį komandos draugams ir juos nuraminti: "Teisinga būtų užmiršti mūsų pasiekimus iki šiol. Iškovojome antrą vietą, bet dabar ne laikas apie tai galvoti. Turime tai užmiršti ir susitelkti ties paskutinėmis savo rungtynėmis. Kiekvienas trofėjus yra svarbus, jis padaro tave laimingu ir išlieka tau atmintyje - tai yra didelis dalykas. Žaisti finale ir nelaimėti yra siaubinga."

Vieninteliai žaidėjai, kurie negalės padėti "Hearts" taurės finale, yra balandžio viduryje susižeidęs gynėjas iš Portugalijos Jose Goncalvesas, kelis mėnesius traumą gydęsis brazilų saugas Sammuelis Camazzola ir komandoje beveik nežaidęs Neilas McCannas. Į rikiuotę grįžo gynėjai Stevenas Pressley ir Takis Fyssas, tad devyniems žaidėjams paskutiniame Škotijos čempionato ture prieš "Rangers" davęs pailsėti V.Ivanauskas galės rinktis beveik iš pilnos sudėties.

Visgi pakeitimų palyginus su pastarosiomis keliomis rungtynėmis būti neturėtų - nuo mačo pradžios į aikštę išbėgs klubo senbuviai vartininkas Craigas Gordonas ir gynėjas Robbie Neilsonas, jau minėti S.Pressley, T.Fyssas, dėl noro palikti klubą Andy Websterio vietą gynybos viduryje užėmęs senegalietis Ibrahimas Tallas.

Saugų linijoje išsirikiuos Deividas Česnauskis, vietą pagrindinėje sudėtyje treniruojant V.Ivanauskui išsikovojęs portugalas Bruno Aguiaras, Paulas Hartley, Rudi Škacelis bei puolėjai Romanas Bednaras ir E.Jankauskas. Kiti lietuviai Saulius Mikoliūnas ir Nerijus Barasa greičiausiai liks ant atsarginių suolelio bei turės galimybę aikštėje pasirodyti po keitimo.
Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
Peticijos.lt

Kitos naujienos