E. Jankauskas: „Futbolas nestovi vietoje“ © lff.lt

Lietuvos rinktinė ketvirtadienio vakarą surengė treniruotę Raiko Mitičiaus stadione, kuriame jau rytoj pradės savo pasirodymą Europos čempionato atrankoje.

Mačas su Serbija startuos 21.45 val., dvikovą tiesiogiai rodys VIAPLAY.

Prieš dvikovą surengtoje spaudos konferencijoje dalyvavęs rinktinės vyriausiasis treneris Edgaras Jankauskas visų pirma nusikėlė į 2018-ųjų lapkritį – būtent tada buvo paskutinis jo mačas pirmojo etapo rinktinės trenerio poste metu. Įdomu, jog ir tada lietuviai žaidė su serbais, žaidė Belgrade.

Kalbėdamas apie tai, kas, jo manymu, nuo to laiko pasikeitė labiausiai, specialistas išskyrė kelis akcentus.

„Futbolas nestovi vietoje, jauni žaidėjai tapo vyresniais, vyresni irgi. Manau, kad mūsų komandos jaunimo ir vyresnių žaidėjų balansas yra labai sveikas, jaučiama pagarba, dalinamasi patirtimi.

Aišku, ir Serbijos rinktinėje rytoj bus tų pačių žaidėjų, su kuriais mes žaidėme tą kartą. Kažkas per tą laiką sužaidė po 150 rungtynių Italijos ar Anglijos aukščiausiose lygose, tad taip pat nestovi vietoje. Ir pas juos vyksta kartų kaita, vis įsilieja jauni žaidėjai. Matysime, kokia yra reali situacija“, – sakė strategas.

Jis taip pat pridėjo, kad ciklo pradžia rinktinei ateina ne pačiu geriausiu metu, mat A lygos žaidėjai į stovyklą atvažiavo po didelių krūvių.

„Galbūt šis ciklas prasidėjo nelabai palankiai, nes A lygoje buvo 3 turai per savaitę, susidėjo nemažai nuovargio, pirmas dvi dienas tai buvo atsistatymo laikotarpis. Žaidėjai profesionalai, dega noru, supranta rungtynių svarbą, koks priešininkas laukia. Galų gale, privilegija žaisti su tokio rango, elitinės klasės žaidėjais“, – pasakojo E. Jankauskas.

Tada jis dar kartą nusikėlė į tas 2018-ųjų rungtynes Belgrade.

„Gerai atsimenu rungtynes, pirmas kėlinys buvo tikrai geras, laikėmės savo plano. Turėjome progą vienas prieš vieną, labai pavojingai pakeltas kamuolys ir smūgis į virpstą ar skersinį. Tada po pertraukos Serbija įjungė keletą aukštesnių pavarų, o mūsų jėgos išseko. Didelė problema tada buvo perėjimas nuo dirbtinių dangų ant žolės, žaidėjai pradėjo klimpti.

Ir tada prasileidome keturis įvarčius antrajame kėlinyje, nors vienas įvarčių tikrai buvo su pražanga. Bet atsimenu tas rungtynes kaip maksimaliai atiduotų jėgų rungtynes. Žaidėjams iš žmogiškos pusės nebuvo galima reikšti jokių priekaištų. Manau, tos rungtynės nebuvo pralaimėtos, teisingiau sakyti, kad mes nepasiekėme gero rezultato. Bet atidavėme visas jėgas, pasveikinome varžovus“, – mintimis dalinosi treneris.

Paklaustas apie galimas būsimų varžovų silpnybes, treneris teigė, jog silpnesnė grandis gali būti jų gynyba.

„Su visa pagarba Serbijos rinktinei, bet jie praleidžia įvarčius. Tačiau tam, kad juos pasiektume ar sukurtume pavojų prie jų vartų, reikia įdėti daug darbo, rasti kelius, atlaisvinti erdves. Reikia daug judėjimo, kad galėtume išjudinti tą gynybinį bloką. Pasaulio čempionatas parodė, kad jie nėra nenugalimi, jų gynyba, kad ir kokiuose klubuose žaidėjai bežaistų, praleidžia daug įvarčių“, – pasakojo treneris.