E. Jankauskas po pergalės Bulgarijoje akcentavo silpną Lietuvos čempionatą © lff.lt nuotr.

Lietuvos rinktinė šeštadienio vakarą Europos čempionato atrankos rungtynėse išvykoje 2:0 nugalėjo Bulgarijos komandą ir įsirašė svarbius tris taškus.

Bulgarai pirmo kėlinio pabaigoje po gautos raudonos kortelės liko mažumoje, dar iki pertraukos Pijus Širvys spėjo juos nubausti tiksliu smūgiu, o antro kėlinio pradžioje užfiksavo dublį ir taip padėjo rinktinei iškovoti itin svarbų laimėjimą.

Dabar lietuvių laukia susitikimas su Vengrijos komanda namuose – rungtynės Dariaus ir Girėno stadione vyks spalio 17 dieną, antradienį, nuo 21.45 val.

Po rungtynių rinktinės vyriausiasis treneris Edgaras Jankauskas teigė, jog laimėjimą nulėmė kryptingas darbas siekiant išsikeltų tikslų.

„Stebuklų nėra. Jei nėra kryptingo darbo, atsidavimo, tai tos pergalės bus sunkiai pasiekiamos. Mūsų varžovai deda dideles investicijas, turi pajėgias lygas. Čia, manau, mums šiek tiek trūksta – pajėgumo vietiniame čempionate. Europinės rungtynės parodo, kad labai stipriai konkuruoti Europoje mes negalime.

Vyrai tikrai padarė pažangą, atsirado drąsa, branda. Nesakau, kad mes juos pavertėme tokiais futbolininkais per dvi savaites, jie tokie buvo, bet reikia laiko, keičiasi kartos, įeina nauji žaidėjai. Tokios detalės ir lemia progresą. Nenorėčiau, kad tai būtų vienadienė pergalė ir kad kitos nereiktų laukti dar dvejus metus“, – kalbėjo treneris.

Jis taip nupasakojo ir abu P. Širvio pelnytus įvarčius.

„Kaip komanda, turime savo tikslus, susitarimus, kaip sveika agresija baudos aikštelėje, ar prie standartinių situacijų. Čia vyrai žengė žingsnelį į priekį, pasimokėme iš savo klaidų, keli įvarčiai taip buvo praleisti. Puolime mes jau antrą įvartį šiemet mušame po kampinio. Pijus [Širvys – red.] ir A lygoje yra primušęs įvarčių, jis mėgsta kirsti į baudos aikštelę.

Antras įvartis buvo meistriškumo ženklas, kada baudos aikštelėje žaidėjas pažiūrėjo, kur yra laisva zona, permetė vartininką, visus varžovus, o prie tolimo virpsto Pijus įmušė. Puikus Justo [Lasicko – red.] aikštės matymas, gal kažkiek priminė įvartį, kurį praleidome prieš serbus, kai jie panašiai išpildė ir mes visi tuo žavėjomės.

Šiandien vyrai padarė dalykų aikštėje, kuriais gali didžiuotis, atrodė brandžiai, niekas neiškrito, po keitimo futbolininkai įėjo puikiai. Kaip komanda, turėjome solidžias rungtynes“, – mintimis dalinosi E. Jankauskas.

Specialistas taip pat pridėjo. jog rinktinė ruošiasi įvairiems scenarijams, kaip, pavyzdžiui, varžovų gauta raudona kortelė.

„Mes turime tradiciją, pasiruošime yra proceso dalis, kai mes pereiname tam tikras galimybes, kaip gali pasisukti rungtynės. Pavyzdžiui, jei mes gausime raudoną kortelę, kurios pozicijos žaidėjas ją gaus, tuomet, ką darysime, jei varžovai liks mažumoje. Vakar aptarėme, ką darysime, jei mūsų priešininkas gaus raudoną kortelę, apie tai kalbėjome, bet nieko nekeitėme, jei atvirai.

Ir rūbinėje kalbėjome, kad neturime nieko keisti, neturime saugoti rezultato ar daugiau dėmesio skirti gynybai. Norėjome žaisti savo žaidimą, žinojome, kad jiems trūksta vieno žaidėjo, reiškia, kažkur yra daugiau erdvių, kad reikia juos vaikyti be kamuolio.

Bet reikia atiduoti pagarbą ir varžovams, jie kovojo iki galo, presingavo, antrajame kėlinyje išėmė vieną vidurio gynėją ir liko su trimis puolėjais, neleido mums įžaidinėti kamuolio. Tikrai pagarba priešininkams, jie atrodė labai kovingai. Tai daro šią pergalę dar saldesnę“, – sakė treneris.

Visgi padebesiais po laimėjimo neskraidė nei pats E. Jankauskas, nei norėjo, kad tai darytų jo futbolininkai.

„Viena iš džiaugsmingiausių mano iškovotų pergalių. Reikėtų gerai pasidžiaugti, bet turime rungtynes po trijų dienų. Su komanda nutarėme, kad, jei ir nuspręsime atšvęsti, tai tikrai ne šiandien ir ne rytoj. Mūsų laukia labai sudėtingos rungtynės antradienį prieš labai stiprią komandą“, – kalbėdamas apie laukiančią akistatą su vengrais teigė treneris.