E. Jankauskas: "Vaikinai kovėsi didvyriškai"

Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas po apmaudžiai išleistos pergalės gyrė savo žaidėjus už atsidavimą ir sakė, jog pabaigoje tiesiog pritrūko jėgų.

Edgaro Jankausko komentarai konferencijoje po rungtynių:

„Liūdna, kai praleidi įvartį kartu su teisėjo švilpuku. Tačiau norėčiau kalbėti apie pozityvius dalykus – komandos vienybę, atsidavimą. Be abejo, rezultatas skaudus, kai toks scenarijus, iki pergalės lieka vos keletas sekundžių. Tačiau buvo labai geros, kovingos rungtynės prieš labai stiprią komandą, su individualiai stipriais žaidėjais. Vaikinai tikrai kovėsi didvyriškai, kai išeidavome į atakas, kai žaisdavome. Parodėme, kad galime žaisti.

Nereikia mojuoti kardais ir sakyti, kad esame vienodo lygio komandos su šios dienos priešininkus. Be abejo, jų žaidėjai rungtyniauja aukščiausio lygio klubuose. Tokio lygio rungtynių pabaiga visada mums bus sunkesnė. Slovėnai visi žaidžia top klubuose ir yra startinių sudėčių žaidėjai.. Mūsų žaidėjai ne visi turi galimybę žaisti tokio lygio ir intensyvumo rungtynės, jiems trūksta žaidybinės praktikos. Tai atsiliepia fiziškai, bet vyrai šiandien viską paliko aikštėje.

Varžovai rungtynių pabaigoje turėjo šiek tiek daugiau jėgų. Jie statistiškai daugiau kontroliavo kamuolį. Žaidimas be kamuolio išgręžė fiziškai ir emociškai. Pirmo kėlinio pradžia buvo labai sunki. Tikrai buvo labai geras kėlinys. Buvo dalykų kurie pavyko, buvo kurie ne. Po to vyrai sugebėjo paimti žaidimą į savo rankas, sukurti nemažai atakų. Tas spaudimas padėjo mums įmušti antrą įvartį. Pirmas kėlinys ne vien dėl įvarčių buvo geras.

Antrajame kėlinyje bandėme varžovus spausti prie rezultato 2:0 turėjome dvi realias progas įmušti įvartį. Rungtynių pabaiga yra logiška fizinių problemų pasekmė, nes sunku apsiginti 90 minučių. Per paskutines keliolika minučių praleidome du įvarčius. Tačiau didžiuojuosi komanda, nes surengėme daug atakų, įmušėme, galėjome dar įmušti. Paprašiau žaidėjų kad savęs negraužtų, nes sąžiningai atlikom savo darbą, savo pareigą, yra daug sumušimų, nubrozdinimų. Jiems labai dėkoju. Norėčiau padėkoti gausiai per tokį orą susirinkusiems žiūrovams. Jautėsi jų palaikymas, ačiū jiems.

Fedoro Černycho keitimas buvo priverstinis, jam stipriai sumušė šonkaulius. Artūras Žulpa patyrė peties sumušimą, jam atsinaujino trauma. Visi likę turi „gražių“ mėlynių. Kai žaidžiam su labai stipriais varžovais, mūsų keitimai dažnai būna priverstiniai, nes žaidėjai išsenka. Fedoras mums yra labai svarbus, bet jį pakeitęs Mindaugas Grigaravičius irgi sužaidė neblogai.

Vartininką išsirinkti turėjome penkias dienas. Bet turime labai gerus vartininkus, auga jauna gera karta. Šioje pozicijoje yra mažiausiai problemų, Lietuva joje labai turtinga. Ernestas Šetkus šiandien sužaidė labai gerai, pora kartų išgelbėjo, visada rungtyniavo patikimai, gerai vadovavo gynybos linijai.

Tikiuosi tokia rungtynių pabaiga neatsilieps neigiamai. Buvome arti trijų taškų, bet neturime nuliūsti. Manau, kad žaidėjai pasirodė pagal savo sugebėjimus. Vykintas Slivka po operacijos žaidė labai gerai. Gynyba? Negali sakyti, kad sužaidėm puikiai, nes praleidome du įvarčius, padarėme klaidų. Pabaigoje buvome tiek išsekę. Juokavome, jog būtų gerai, kad kėliniai trūktų po 40 minučių. Tačiau dėl atsidavimo neturiu niekam priekaištų.