E. Jankauskas: žaidėjai rinktinė jaučiasi gerai ir čia nori būti © lff.lt

Lietuvos futbolininkai antradienį Kaune sirgaliams padovanojo puikią futbolo šventę, kai savo aikštėje 2:2 išsiskyrė su Vengrijos komanda.

Lietuviai įpusėjus mačui po Fedoro Černycho ir Pijaus Širvio smūgių net ir pirmavo 2:0, tačiau po pertraukos svečiai grįžo į rungtynes, rezultatą išlygino, tačiau patekimo į Europos čempionatą dar neužsitikrino.

„Mūsų pasiruošime rungtynėms daug pakeitimų nebuvo. Norėjome išlaikyti tą patį braižą, kaip ir rungtynėse Bulgarijoje.

Kai turime kamuolį, norime jį branginti ir atverti sau erdves priekyje. Kol jėgų užteko, žaidėme, vėliau šiek tiek sėdome. Paprasčiausiai pritrūko jėgų, vengrai perėmė iniciatyvą. Pasiruošimas buvo lygiai toks pats, kaip ir prieš dvikovą su Bulgarija.

Manau, kad vyrai mūsų susitarimus labai gerai vykdė. Įmušėme du įvarčius ir turėjome dar kelias progas. Antrame kėlinyje irgi bandėme kilti į viršų, bet mūsų didžiausia bėda buvo fizinis pasiruošimas, kurio pabaigoje pritrūko“, – po susitikimo kalbėjo rinktinės treneris Edgaras Jankauskas.

Jis taip pat akcentavo, kad per pertrauką nebuvo minčių ir kalbų apie tai, kad reikia trauktis gilyn ir laikyti turimą rezultatą.

„Per pertrauką mintys buvo labai paprastos – reikėjo išlaikyti tą patį žaidimo ritmą, negalėjome užsidaryti gynyboje.

Nieko nekeitėme, norėjome kilti aukštai, neleisti jiems įžaisti kamuolio. Nors ir atrodė, kad pirmavome 2:0, tačiau su tokiais varžovais per dvi ar tris minutes galima praleisti kelis įvarčius ir viskas tokiu atveju apsiverstų aukštyn kojomis“, – sakė treneris.

Per šį langą rinktinė iškovojo keturis taškus, taip ir nepatyrusi pralaimėjimo kartėlio. E. Jankausko teigimu, pagrindinė žinutė – žaidėjai neturi bijoti aikštėje padaryti klaidą.

„Rinktinės darbas niekada nebus, kad kažką naujo sugalvoti ar išdirbti. Mūsų žinutė buvo žaidėjams paprasta – kad jie nebijotų rizikuoti, kad nebijotų suklysti.

Jie pajautė palaikymą, pasitikėjimą, dingo klaidos baimė. Aš manau, kad ta laisvė ir jokių pasekmių nebuvimas kažkiek išlaisvina. Žaidėjai rinktinėje jaučiasi gerai ir nori čia būti.

Mes dirbame profesionaliai ir žaidėjai nori čia būti. Man tai yra geriausias indikatorius, kad einame teisingu keliu. Paprasčiausiai turime gerus žmogiškus santykius“, – mintimis dalinosi treneris.