Egiptas ir Nigerija - Afrikos Nacijų taurės pusfinalyje © Eurofootball.lt
Pirmadienį paaiškėjo dar du Angoloje vyksiančio Afrikos Nacijų taurės turnyro pusfinalio dalyviai, kuriais tapo čempionų titulą ginantis Egiptas, ketvirtfinalyje po pratęsimo 3-1 įveikęs Kamerūną, bei Nigerija, po 11 metrų baudinių serijos pranokusi Zambiją.

Rungtynėse tarp Egipto ir Kamerūno pirmieji gana kuriozišką įvartį pelnė pastarosios rinktinės futbolininkai - 26-ąją minutę Emana kėlė kampinį, tačiau kamuolys skriejo tiesiai į egiptiečių vartus, o prie virpsto stovėjęs Ahmedas Hassanas nesugebėjo jo išmušti galva.

Tačiau netrukus tas pats A.Hassanas jau išlygino rezultatą, kai po dešimties minučių pasižymėjo smūgiu iš už baudos aikštelės ribų.

Po didžiosios pertraukos pasižymėti galimybių turėjo abi komandos, tačiau pagrindinis mačo laikas baigėsi taikiai 1-1. Bet jau pirmojo pratęsimo pradžioje Egiptas pasižymėjo dusyk - iš pradžių įvartį pelnė Mohamedas Nagy Gado, o po kelių minučių baudos smūgiu antrąjį savo įvartį pelnė ir Ahmedas Hassanas.

Kamerūnas stengėsi pulti bei neprarasti vilities pasivyti varžovus, tačiau to padaryti nepavyko, o mačą pastarieji baigė ir nepilnos sudėties, mat už pražangą raudoną kortelę prieš save išvydo Aurelien Chedjou.

Antrosiose dienos rungtynėse Nigerija ir Zambija per 120 mačo minučių taip ir nesugebėjo išsiaiškinti savo santykių. Tiek pagrindinis, tiek ir papildomas laikas baigėsi nulinėmis lygiosiomis.

Tad viską lėmė 11 metrų baudinių serija, kurią 5-4 laimėjo Nigerijos rinktinė.

Nigerija 0 - 0 Zambija
(11 metrų baudinių serija 5-4)

Egiptas 3 - 1 Kamerūnas
26' [0 - 1] Ahmed Hassan (į savus vartus)
37' [1 - 1] Ahmed Hassan
92' [2 - 1] Mohamed Nagy Gado
95' [3 - 1] Ahmed Hassan

112' iš aikštės pašalintas Aurelien Chedjou (Kamerūnas)