"Ekranas" atidėtame mače sutriuškino "Šiaulius" © Eurofootball.lt
Trečiadienį atidėtose "A lygos" 28 turo rungtynėse "Šiauliai" namuose priemė Panevėžio "Ekraną" ir buvo priversti pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 0-3. Visus tris įvarčius panevėžiečiai pelnė per paskutinį mačo pusvalandį.

Šiaulių miesto savivaldybės stadionas, 700 žiūrovų
Teisėjas – Viktoras Chileckis
"Šiauliai" 0 - 3 "Ekranas"
64' [0 - 1] Mantas Savėnas (11m.)
85' [0 - 2] Sergiy Pogreban
88' [0 - 3] Giedrius Tomkevičius

"Šiauliai": G. Arlauskis; Kirchners, D. Arlauskis, Lunskis, Lapeikis; Juodeikis, Kuklys (88‘ Pšelenskis), Lukoševičius (67 Garuckas), Mandinho (46‘ Viktoravičius), Šilėnas; Butavičius

"Ekranas": Stefanovič; Skroblas, Tomkevičius, Rahn, Paulauskas; Gardzijauskas, Pogreban, Bička (69‘ A. Šidlauskas), Savėnas, Kavaliauskas (74‘ Galkevičius); Lukšys (85‘ Saulėnas)

Rungtynes aktyviau pradėjo svečiai - "Ekrano" futbolininkai. Jie stengėsi kontroliuoti kamuolį, bet nieko pavojingesnio neišpešė. "Šiauliai" bandė kontratakuoti. Po vienos tokios kontratakos Vaidas Šilėnas bandė patikrinti varžovų vartininko budrumą, bet nepataikė į vartus. Po truputį "Šiauliai" perėmė iniciatyvą ir praėjus kelioms minutėms V. Šilėnas vienu lietimu mušė iš toli, bet ir vėl tai darė netiksliai. Dar po kelių minučių tas pats šiaulietis perdavė kamuolį Gediminui Butavičiui, bet jis smūgiavo virš vartų.

Vėliau jau vienas geriausių "A lygos" futbolininkų Mantas Savėnas sukūrė dvi pavojingas progas. Po jo perdavimo iš standartinės situacijos Povilui Lukšiui pritrūko labai nedaug, kad jis paliestų kamuolį ir būdamas šalia vartų išvestų savo komandą į priekį. Po kelių atakų jau pats saugas smūgiavo į vartus, bet kamuolį atmušė Giedrius Arlauskis.

Kėlinio viduryje "Šiauliai" surengė dvi gražias atakas. Pirmojoje Gintaras Juodeikis labai gražiai perdavė kamuolį komandos draugui Intarui Kirchneriui. Latvis nuspyrė kamuolį Mindaugui Lukoševičiui, bet jo smūgis buvo netikslus. Pralėkus kelioms minutėms jau pats M. Lukoševičius juvelyriškai ir labai tiksliai perdavė kamuolį į baudos aikštelę iš krašto. Ten netgi du jo komandos draugai galėjo galva pasiųsti kamuolį į vartus. Smūgiavo G. Butavičius, bet tai jis darė netiksliai.

Pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje netoli baudos aikštelės Gediminas Paulauskas pargriovė I. Kirchnerį. Už tai gynėjas susilaukė nuobaudos, o prie kamuolio stojo V. Šilėnas. Jis neblogai pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, tačiau ten per anksti pašoko M. Lukoševičius ir tai jam sutrukdė galva pasiekti skriejusį kamuolį ir smūgiuoti.

Antrąjį, kaip ir pirmąjį kėlinį aktyviau pradėjo panevėžiečiai. Tačiau ir šiame kėlinyje pirmąją pavojingesnę progą sukūrė "Šiauliai". Abiem atvejais sekė smūgiai iš toli. Šįkart G. Butavičiaus smūgiuotą kamuolį sugavo vartininkas.

Vėliau jau "Ekrano" puolėjas P. Lukšys turėjo neblogą progą. Tačiau jis nesugebėjo susidoroti su Viliumi Lapeikiu ir G. Arlauskiu, kurie vieninteliai likę ginti savo tvirtovės.

Prabėgus maždaug dvidešimčiai antrojo kėlinio minučių Vitalijus Kavaliauskas įsiveržė į baudos aikštelę ir šioje pavojingoje zonoje jį pargriovė V. Šilėnas. Saugas susilaukė teisėjo parodytos geltonos kortelės, o vienuolikos metrų baudinį stojo mušti M. Savėnas. Jis užtikrintai atliko tai, ką labai gerai moka ir išvedė savo komandą į priekį.

Po kelių minučių bandydamas išlyginti rezultatą Mantas Kuklys pavojingai smūgiavo greta virpsto.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos vienas geriausių lygos puolėjų P. Lukšys kontratakuodamas paguldė kelis gynėjus, griuvo pats, o šia sumaištimi pasinaudojęs Sergejus Pogrebanas atbėgo ir pasitaisęs kamuolį nuginklavo G. Arlauskį.

Rungtynių pabaigoje svečių žaidėjas Mindaugas Gardzijauskas smūgiavo į vartus, pataikė į virpstą, po to pakartotinį smūgį atrėmė šiauliečių vartininkas.

Rungtynes vainikavo Giedriaus Tomkevičiaus įvartis. Ties aštuoniolikos metrų riba buvo pargriautas "Ekrano" žaidėjas. Prie kamuolio stojo M. Savėnas ir G. Tomkevičius. Pirmasis parideno kamuolį G. Tomkevičiui, o šis pasiuntė kamuolį į apatinį vartų kampą.

Po rungtynių nugalėtojų treneris Leonardo sakė, kad rungtynės buvo sunkios: "Pirmoji rungtynių pusė buvo labai sunki. Komanda darė daug klaidų, prarasdavo kamuolį. Mes ruošėmės šioms rungtynėms, studijavome "Šiaulių" žaidimą, žinojome, kad jie yra gera komanda. Antrajame kėlinyje mūsų komanda jau žaidė geriau. Manau, kad rezultatas visiškai neatspindi rungtynių eigos. Galėjo būti lygiosios, galėjo laimėti "Šiauliai". Tačiau mes įmušėme pirmi, po to pasiekėme ir antrąjį įvartį ir taip jau susiklostė rungtynės."

Pralaimėjusiųjų treneris Rytis Tavoras sutiko su teiginiu, kad rezultatas neatspindėjo rungtynių: "Taip, manau, kad neatspindi. Pirmą kėlinį buvo lygi kova. Ir jie, ir mes turėjome progų. Gal labiausiai mums trūksta patirties. "Ekrano" žaidėjai yra žaidę daugiau varžybų su aukšto lygio varžovais. O mūsų žaidėjai darė daug klaidų perdavinėdami kamuolį. Šiandien nebuvo žaidėjo, kuris galėtų skersuoti kamuolį į baudos aikštelę."