"Ekranas" nelengvai nugalėjo "Vilnių" © Eurofootball.lt
Vieninteliame Lietuvos čempionato 29 turo mače Vilniuje šeštadienį "Vilnius" susitiko su Panevėžio "Ekrano" komanda ir nusileido varžovams rezultatu 1-2.

Vilniaus "Vėtros" stadionas, 200 žiūrovų
Teisėjas - Vitalijus Kazlauskas
"%c00140" 1 – 2 "%c00033"
26' [0 - 1] Povilas Lukšys
32' [0 - 2] Mantas Savėnas
55' [1 - 2] Tadas Eliošius

"Vilnius": Tamulionis; Ovsejuk, V.Ivanov, Gražiūnas, Pocevičius; Breikštas (67' Baranovskij), Zagurskas, Eliošius; Skrockas, Matulevičius.

"Ekranas": Stefanovič; Paulauskas, Rahn, Tomkevičius, Gardzijauskas, Kavaliauskas, Bička (46' Galkevičius), Savėnas, Pogreban (88' Rimavičius); Varnas, Lukšys (46' Šidlauskas)

Rungtynių pradžioje "Vilniaus" gynyba strigo ir "Ekranas" turėjo ne vieną gerą progą pasižymėti. 2 minutę po Manto Savėno baudos smūgio virš vartų galva smūgiavo Egidijus Varnas, o dar po poros minučių išbėgęs vienas prieš vieną Povilas Lukšys bandydamas permesti kamuolį per vartininką smūgiavo virš vartų.

12 minutę Vitalijus Kavaliauskas baudos aikštelėje suklaidino varžovą, tačiau iš maždaug aštuonių metrų mušė pro šalį. Išsaugoję savo vartus sausus vilniečiai po truputį ėmė žaisti vis aktyviau, bet realiau grasinti Bogdano Stefanovičiaus ginamiems vartams nesugebėjo.

Kėlinio viduryje P.Lukšys dar kartą išvengė "Vilniaus" gynėjų globos ir vėl atsidūrė vienas prieš vartininką, bet M.Tamulioniui pavyko atremti "Ekrano" atakų lyderio smūgį. Tačiau svečiai uždirbo kampinį ir P.Lukšys smūgiu galva iš arti išvedė panevėžiečius į priekį bei pelnė 21-ą sezono įvartį.

32 minutę "Ekrano" komandos kapitonas Mantas Savėnas uždirbo baudos smūgį prie pat "Vilniaus" baudos aikštelės ir pats jį realizavo - kamuolys šiek tiek pakreipęs kryptį dėl rikošeto nuo virpsto įskriejo į šeimininkų vartų tinklą.

Po trijų minučių "Ekranas" gavo dar vieną baudos smūgį iš panašios padėties, tačiau po M.Savėno bandymo šį kartą kamuolį sugavo vartininkas.

Antrojo kėlinio pradžioje šansą įmušti baudos smūgiu jau turėjo šeimininkai, bet po Eivino Zagursko smūgio kamuolys praskriejo šalia vartų.

Vis tik 55 minutę nesusitarus "Ekrano" gynėjams ir vartininkui B.Stefanovičiui "Vilniaus" saugas T.Eliošius sugebėjo pasinaudoti varžovų klaida ir pasiųsti kamuolį į neginamus vartus.

Likus rungtyniauti 20 minučių, po „Vilniaus“ futbolininkų pražangos savo baudos aikštelės prieigose, šansą sugražinti savo komandai dviejų įvarčių persvarą baudos smūgiu iš 18 metrų vėl turėjo Mantas Savėnas, tačiau Mantas Tamulionis savo vartus gynė patikimai ir kamuolį pagavo.

Aikštėje po truputį įsivyravo apylygis žaidimas, ir nors "Ekranas" daugiau kontroliavo kamuolį, "Vilnius" neleido numarinti intrigos pavojingomis greitomis kontratakomis. Tačiau tokia įvykių eiga beveik pusvalandį nei vienai komandai apčiuopiamos naudos neatnešė.

Paskutines dešimt minučių dažniau varžovų vartams grasino svečiai iš Panevėžio. 79 minutę M.Tamulionis sugavo Andriaus Šidlausko iš 20 metrų muštą kamuolį, o dar po minutės turėjo išbėgti iš savo vartų ir išmušęs kamuolį iš po varžovo kojų pakartotinį bandymą neutralizuoti ranka. Vartininko laimei, teisėjas apsiribojo geltona kortele, o M.Savėno baudos smūgis buvo netaiklus.

86 minutę "Vilniaus" vartų sargas dar atmušė pavojingą E.Varno smūgį galva, sugavo Lauryno Rimavičius iš toli muštą kamuolį. Šeimininkams taip ir nepavyko surengti rimtesnio bandymo išlyginti rezultatą, tad "Ekranas" iškovojo pergalę rezultatu 2-1.