"Ekrano" ir "Vėtros" pergalės Baltijos lygos starte © Eurofootball.lt
Antradienį startavo 2007 metų Baltijos futbolo lygos turnyras. Pirmosiose dvejose rungtynėse pergales šventė abi Lietuvos komandos - Panevėžio "Ekranas" Vilniuje po atkaklios kovos įveikė Talino "TVMK", o Vilniaus "Vėtra" Taline žaidė su vietos "Flora" ir įtikinamai nugalėjo dėka trijų įvarčių antrajame kėlinyje.

Vilniaus "Sportimos" maniežas
Teisėjas - R. Lajuks (Latvija)
"%c00033" 2 - 1 "%c00324"
10' [1 - 0] Giedrius Tomkevičius
34' [2 - 0] Liivo Leetma (į savo vartus)
70' [2 - 1] Artur Ossipov (11m.)

"Ekranas": Stefanovič; Skroblas, L.Klimavičius, Rimavičius, Padaigis; Bička, Tomkevičius, Savėnas, Pogreban (46' Petrauskas (85' Galkevičius)); Kavaliauskas, Lukšys (70' Varnas)

"TVMK": Teleš; Kacanovs, Saviauk, Borissov, Mashitshev; Jurgenson, Konsa, Haavistu, Ossipov; Terekhov, Leetma

Mače prieš "TVMK" Vilniuje "Ekranas" turėjo verstis be dviejų savo svarbių gynėjų - panevėžiečių komandoje nebuvo Dainiaus Glevecko ir Gedimino Paulausko, abu jie nežaidė dėl peršalimo. Komandoje taip pat nežaidė naujokas Andrius Šidlauskas, kadangi laiku nebuvo sutvarkyti jo perėjimo iš "Šiaulių" formalumų.

Rungtynes daug aktyviau pradėję panevėžiečiai greitai paėmė iniciatyvą į savo rankas ir jau penktą minutę vos įvarčio į savus vartus neįsimušė su vartininku nesusišnekėjęs "TVMK" gynėjas. Devintą minutę "Ekranas" surengė pavojingą ataką ir skersuotą kamuolį už galinės linijos išmušė vartininkas. Kampinį iš kairiojo krašto puikiai pakėlė Deimantas Bička, o aukščiau visų vartininko aikštelėje pakilęs Giedrius Tomkevičius stipriu smūgiu galva išvedė "šeimininkus" į priekį.

Šis įvartis tarsi pažadino Estijos futbolininkus ir po dešimties minučių sulaukęs gero perdavimo iš dešiniojo krašto smarkiai virš vartų iš maždaug 12 metrų smūgiavo "TVMK" žaidėjas.

Dar po kelių minučių pavojingą situaciją baudos aikštelėje gesinti turėjo "Ekrano" vartininkas Bogdanas Stefanovičius, sėkmingai išmušęs pavojingai iš kairiojo krašto po baudos smūgio pakeltą kamuolį.

Įpusėjus pirmajam kėliniui "Ekranas" padvigubino persvarą, tačiau teisėjas įvarčio neįskaitė dėl nuošalės: tuomet pasižymėjo Vitalijus Kavaliauskas, sulaukęs puikaus Manto Savėno maždaug 30-ies metrų perdavimo.

Tačiau po kelių minučių vos nekrito įvartis į "Ekrano" vartus - po dar vieno puikaus Markuso Jurgensono perdavimo iš dešiniojo krašto vos kelių centimetrų pritrūko aukštai iššokusiam aukštaūgiui Oliveriui Konsai, kuris vos iš kelių metrų būtų nesunkiai galva nuginklavęs bejėgį toje situacijoje B.Stefanovičių.

34-ą minutę baudos smūgį kairiajame krašte prie pat baudos aikštelės uždirbo D.Bička. Buvęs "Ventspils" žaidėjas pats pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, kur sumaištyje kovodamas su Linu Klimavičiumi kamuolį į savus vartus pasiuntė veteranas Liivo Leetma.

Tačiau būtent pastarasis žaidėjas buvo vienas labiausiai savo veiksmais išsiskyrusių "TVMK" žaidėjų.

Netrukus sekė įspūdingas Sergejaus Pogrebano smūgis iš labai aštraus kampo - stipriai iš dešiniojo krašto smūgiuotą kamuolį pirštų galais virš vartų numušė Estijos klubo vartininkas. Po šio epizodo sekė du kampiniai iš eilės, tačiau galiausiai estams pavyko sėkmingai apsiginti.

Iki pertraukos likus žaisti penkias minutes po kampinio apylaisvis iš maždaug 10-ies metrų į "Ekrano" vartus smūgiavo jau minėtas L.Leetma, tačiau jo smūgis buvo truputį netikslus. Po kelių minučių vartininko reakciją iš penkių metrų atstumo patikrino V.Kavaliauskas, tačiau šiam pasižymėti nepavyko ir komandos į rūbines išėjo rezultatui esant 2-0.

Antrąjį kėlinį "Ekranas" pradėjo ne tik pasikeitusia sudėtimi, tačiau ir kitokia taktine schema: iki tol 4-4-2 rungtyniavę S.Širmelio auklėtiniai persigrupavo į 4-5-1 taktinę schemą. Vietoje S.Pogrebano aikštėje pasirodęs jaunasis Donatas Petrauskas sudarė atraminių saugų duetą su G.Tomkevičiumi, o iki tuol puolėju žaidęs V.Kavaliauskas tapo dešiniojo krašto saugu.

Kaip parodė antrasis kėlinys, šis taktinis keitimas nelabai pasiteisino: "TVMK" labai aktyviai pradėjo antrąjį kėlinį ir perėmė iniciatyvą į savo rankas. Sužaidus vos kelias minutes "TVMK" žaidėjo smūgį kojomis atrėmė B.Stefanovičius, o po pakelto kampinio slovakas pasiaukojančiai krito dviem Estijos klubo žaidėjams po kojomis. Nors estai prašė vienuolikos metrų baudinio, teisėjas jo neskyrė, o traumą patyręs B.Stefanovičius beveik penkias minutes pragulėjo ant dirbtinės žolės ir tik gydytojams sutvarsčius galvą tęsė žaidimą.

Įpusėjus antrajam kėliniui puikią progą sušvelinti rezultatą turėjo L.Leetma, tačiau laisvas iš maždaug 20 metrų smūgiavęs veteranas nesukėlė didesnių problemų B.Stefanovičiui.

Po kelių minučių "TVMK" galėjo likti dešimtyje - Estijos klubo gynėjai iš nugaros pargriovė vieną prieš vartininką išbėgti galėjusį V.Kavaliauską, tačiau teisėjas už tai, kas galėjo būti traktuojama kaip paskutinės vilties pražanga, skyrė tik geltoną kortelę.

Netrukus sekė Povilo Lukšio išbėgimas vienas prieš vartininką, tačiau V.Telešas drąsiai paliko savo vartus ir pirmas suspėjo prie kamuolio, bei laisvo M.Savėno smūgis iš maždaug dvylikos metrų - deja, smarkiai virš vartų.

Likus žaisti penkiolika minučių L.Klimavičius baudos aikštelėje pargriovė Mikką Haavistu ir teisėjas už tai skyrė vienuolikos metrų baudinį bei geltoną kortelę jaunajam "Ekrano" gynėjui. Baudinį smūgiavęs Arturas Ossipovas mušė tiksliai į apatinį vartų kampą ir B.Stefanovičius niekuo negalėjo padėti savo komandai.

Rungtynėms artėjant į pabaigą "TVMK" labai daug atakavo, tačiau ne ką mažiau pavojingos buvo "Ekrano" kontratakos: iš pradžių po įspūdingo D.Petrausko reido per visą aikštę dešiniuoju kraštu D.Bička laisvas baudos aikštelės viduryje nesėkmingai pataikė į kamuolį, o dar po kelių minučių baudos aikštelėje savo komandos draugui smūgiuoti sutrukdė Alfredas Skroblas.

Tačiau bene geriausia nerealizuota visų rungtynių proga buvo sukurta paskutinę pridėtinio laiko minutę, kai po puikaus perdavimo iš kairiojo krašto laisvas į vartus iš maždaug trijų metrų galva nepataikė estas O.Konsa.

Talino "Sportland Arena", 300 žiūrovų
Teisėjas - V. Direktorenko (Latvija)
"%c00323" 0 – 3 "%c00123"
57' [0 - 1] Algis Jankauskas
67' [0 - 2] Nerijus Sasnauskas
86' [0 - 3] Lima Severino

85' Marijan Budimir ("Vėtra") pašalintas iš aikštės

"Flora": Aksalu; Allas, Vanna (78' Kuresoo), Sirevičius, Sidorenkov; Jääger, Vunk, Reim (73' Moishnikov), Kams; Taska (65' Hakola), Ahjupera

"Vėtra": V.Žutautas; Budimir, Raliukonis, A.Jankauskas; Sasnauskas, Panka, Butrimavičius, Juška (78' Šernas), Pedro; Severino (89' J.Tarkhanov), V.Stankevičius (82' Azizi)

Prieš susitikimą paaiškėjo, kad "Vėtrai" dėl peršalimo negalės padėti ekipos gynėjas Andrius Skerla ir saugas Dejanas Milošeskis.

Rungtynes itin aktyviai pradėjusi "Vėtra" rungtynių pradžioje smarkiai užspaudė varžovus ir kontroliavo kamuolį 75-80% laiko. Tačiau vėliau žaidimas išsilygino ir progų įmušti turėjo tiek šeimininkai, tiek svečiai - tikslumo pritrūko Gedimino Butrimavičiaus, Vitalio Stankevičiaus, Nerijaus Sasnausko ir Envero Jaagerio smūgiams. Po gan nuobodaus pirmojo kėlinio komandos išėjo ilsėtis įvarčių neįmušusios.

Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo "Vėtra", ir savo komandą po perdavimo iš kairiojo krašto į priekį smūgiu galva išvedė gynėjas Algis Jankauskas. Šis įvartis pažadino "Flora" futbolininkus, kurie stengėsi daugiau pulti taip palikdami daugiau erdvės "Vėtros" puolėjams.

Estijos klubo žaidėjai pradėjo labiau pasitikėti savo jėgomis, sėkmingiau skirstyti kamuolį, tačiau Enveras Jaageris net du kartus nesugebėjo įmušti įvarčio iš dėkingų situacijų - kartą jis nepataikė, o kitame epizode kamuolį nuo vartų linijos išmušė "Vėtros" gynėjai.

Tačiau vis tik ir antrą įvartį rungtynėse įmušė lietuviai - po buvusio Talino "TVMK" puolėjo Egidijaus Juškos baudos smūgio iš kairiojo krašto gynėjas Nerijus Sasnauskas galva nukreipė kamuolį į vartus.

Rungtynėms artėjant į pabaigą kroatas Marijanas Budimiras už pražangą prieš jauną suomių puolėją Juhą Hakolą prieš save išvydo antrą geltoną kortelę ir buvo priverstas palikti aikštę, tačiau tai nesutrukdė po minutės "Vėtros" brazilui Limai Severino atsidurti vienam prieš vartininką ir "permesti" per toli iš vartų išbėgusį M.Aksalu.