EL: "Arsenal" vargo Švedijoje neturėjo, iš italų laimėjo tik "Milan" (VIDEO)

Šiandien - pagrindinė UEFA Europos lygos šešioliktfinalių diena, kurios metu iš viso sužaista 15 pirmųjų rungtynių.

Anksčiausiai vykusioje akistatoje savo ambicijas pademonstravo Lisabonos "Sporting", svečiuose įveikęs "Astana" vienuolikę. Aikštės šeimininkai po Marino Tomasovo įvarčio pirmavo visą kėlinį, bet portugalai sugebėjo įtikinamai atsitiesti.

48-ąją minutę rezultatas tapo lygus, kai 11 metrų baudinį realizavo Bruno Fernandesas, o vos po kelių akimirkų jau pasižymėjo ir Gelsonas Martinsas. 56-ąją minutę įvartį pelnius Seydou Doumbia rezultatas tapo 3-1.

Galiausiai Jurijus Logvinenko dar gavo antrą geltoną kortelę, tad rungtynes "Sporting" galėjo užbaigti ramiai.

Vėliau sužaidus dar septynis mačus pergales šventė beveik visi jų favoritai.

Londono "Arsenal" futbolininkai nesunkią pergalę svečiuose pasiekė prieš "Ostersunds", kurį Nacho Monrealis į nokdauną pasiuntė dar 13-ąją minutę. Vėliau į savus vartus įsimušė Sotirios Papagiannopoulos, o trečiąjį smūgį pridėjo Mesutas Ozilas.

Taip pat išvykoje laimėjo "Milan", parklupdęs Razgrado "Ludogorets". Čia svečius į priekį išvedė Patrickas Cutrone, o antrajame kėlinyje 11 metrų baudinį realizavo Ricardo Rodriguezas. Pačioje pabaigoje paskutinę vinį dar įkalė po keitimo pasirodęs Fabio Borini.

Kituose stadionuose savo varžovus įveikė "Marseille" su dublį pelniusiu Valere Germainu priešakyje bei tokį patį pasiekimą užfiksavusio Aritzo Adurizo vedamas Bilbao "Athletic".

Šių klubų varžovams nacionalinėse pirmenybėse sekėsi prasčiau - "Nice" ekipoje du įvarčius įmušė Mario Balotelli, bet ši neišlaikė pranašumo ir nusileido Maskvos "Lokomotiv", kuomet San Sebastiano "Real Sociedad" paskutinėmis minutėmis išleido pergalę prieš "Salzburg". Verta paminėti, kad Rusijos klubą į pergalę atvedė Manuelis Fernandesas, kuris įmušė hat-tricką.

Bene įdomiausias mačas vyko tarp Dortmundo "Borussia" ir Bergamo "Atalanta". Vokiečiai čia pirmavo po Andre Schurrle įvarčio, bet prasidėjus antrajam kėliniui greitai dubliu pasižymėjo Josipas Iličičius. Kai jau atrodė, jog italai iš svečių tvirtovės išsiveš teigiamą rezultatą, vėl sužibėjo BvB naujokas Michy Batshuayi. Belgas iš pradžių rezultatą išlygino, 90-ąją minutę išplėšė pergalę.

Jau vėlai vakare į aikštę žengė dar septynios poros.

Tuomet nesėkmes patyrė dar du Italijos klubai, tarp kurių - ir "Serie A" pirmaujantis "Napoli". Maurizio Sarri nudegė į aikštę neišleisdamas stipriausios sudėties, kuo puikiai pasinaudojo "RB Leipzig". Italai antrojo kėlinio pradžioje po Adamo Ounas įvarčio dar pirmavo, bet vėliau rezultatą persvėrė Timo Werneris bei Bruma, o tas pats Werneris vokiečiams pabaigoje suteikė dar įtikinamesnį pranašumą.

Tuo tarpu Romos "Lazio" Rumunijoje nusileido "FC FCSB" vienuolikei, kuriai vienintelį įvartį pelnė Harlemas-Eddy Gnohere.

Vienas pagrindinių turnyro favoritų Madrido "Atletico" pasiekė kur kas geresnį rezultatą, išvykoje į "Kohenhavn" vartus įmušdamas keturis įvarčius. To padaryti šį vakarą nepavyko jokiam kitam klubui. Pergalę Danijoje "matracams" nukalė Saulis Niguezas, Kevinas Gameiro, Antoine'as Griezmannas ir Vitolo.

Kitas Ispanijos atstovas "Villarreal" neatsilaikė prieš "Lyon", kuris aukštesnę pavarą įjungė vos prasidėjus antrajam kėliniui. Jo pradžioje prancūzus į priekį po Mariano Diazo perdavimo išvedė Tanguy'is Ndombele, o visai netrukus Diazas dar kartą tiksliai asistavo Nabiliui Fekirui. 63-ąją minutę priešininkų atsilikimą buvo sušvelninęs Pablo Fornalsas, tačiau visus klausimus šiame mače galiausiai išsprendė Memphis Depay'us.

"Crvena Zvezda" 0 - 0 "CSKA"

"Astana" 1 - 3 "Sporting"

"Borussia" 3 - 2 "Atalanta"

"Ludogorets" 0 - 3 "Milan"

"Marseille" 3 - 0 "Braga"

"Nice" 2 - 3 "Lokomotiv"

"Ostersunds" 0 - 3 "Arsenal"

"Real Sociedad" 2 - 2 "Salzburg"