EL burtai: "Trakų" laukia estai, "Atlantas" kovos su suomiais, "Sūduva" egzaminuos pernai sužibėjusius danus

Šiandien 14:00 val. Šveicarijoje, Niono mieste, buvo ištraukti Europos lygos burtai, po kurių savo varžovus sužinojo ir Lietuvos atstovai – „Trakai“, „Atlantas“ ir „Sūduva“.

Visos trys Lietuvos ekipos pateko į neskirstytųjų gretas, o prieš burtus buvo padalintos į skirtingas grupes, taip sužinodamos penkis potencialius varžovus.

Marijampolės „Sūduvai“ burtai lėmė „Midtjylland“ iš Danijos, kuri praėjusį sezoną demonstravo puikų žaidimą ir pateko į Europos lygos atkrintamąsias varžybas, kur nusileido tik „Manchester United“ ekipai. Beje, pirmosiose rungtynėse namuose danai tituluotus varžovus nugalėjo 2-1, tačiau atsakomojoje dvikovoje juos „raudonieji velniai“ sutriuškino rezultatu 5-1.

Klaipėdos „Atlantas“ sulaukė varžovų iš Suomijos - „HJK Helsinki“ ekipos. Suomiai pernai dalyvavo Čempionų lygos atrankos varžybose, kuriose antrąjame etape įveikė Latvijos čempionus „Ventspils“ , o trečiąjame tik vieno įvarčio persvara nusileido šiemetiniams „Žalgirio“ varžovams „Astana“ futbolininkams. Europos lygos paskutiniame atrankos etape jie bendru rezultatu 1-5 pralaimėjo „Krasnodar“ ekipai iš Rusijos. Šiemetinėse Suomijos pirmenybėse po 15 turų HJK dalijasi pirma-antra pozicija.

Kiek labiau burtuose pasisekė „Trakams“, kurių lauks dvikova su Estijos komanda „Nomme Kalju“. Trečią vietą šį sezoną Estijos pirmenybėse po 17 turų užimanti ekipa pernai nustebino visus, kai pirmąjame etape iš tolimesnės kovos elimavo „Aktobe“ klubą. Tiesa, jų žygį Europoje jau kitame etape nutraukė „FC Vaduz“, kurie estus abu kartus įveikė dviejų įvarčių skirtumu - išvykoje 2-0, o namuose 3-1.

Burtai lėmė, kad pirmąsias savo rungtynes „Sūduva“ ir „Trakai“ žais išvykoje, o „Atlantas“ namuose. Pirmojo etapo dvikovos įvyks birželio 30 bei liepos 7 dienomis.

15:30 val. ištrauktuose antrojo etapo burtuose paaiškėjo, jog sėkmės pirmąjame etape atveju, „Trakai“ susitiks su „Maccabi Haifa“ (Izraelis) futbolininkais. „Atlanto“ ir HJK poros nugalėtojų lauks „Beroe Stara Zagora“ (Bulgarija) ir „Radnik Bijeljina“ (Bosnija ir Hercegovina) poroje pergalę šventusi komanda. Beje, su ta pačia bulgarijos ekipa klaipėdiečiai kovojo ir praėjusio sezono Europos lygos turnyre, kur varžovams pralaimėjo bendru rezultatu 1-5.

Paskutinė lietuviška ekipa – „Sūduva“, pergalės prieš danus atveju antrąjame etape žaistų prieš „FC Vaduz“ (Lichtenšteinas)  ir „FK Sileks“ (Makedonija) poros nugalėtojus.

Europos futbolo čempionatas 2024 spėlionė