Staigmena „El Clasico“: „Barcelona“ suvarpė bedantę „Real“ gynybą © JumpStory nuotr.

Sekmadienį vakare įvyko centrinis „La Liga“ turo mačas – „Santiago Bernabeu“ stadione įvyko „El Clasico“ mačas, kuriame netikėtai triumfavo „Barcelona“.

„Barcelona“ futbolininkai išvykoje tiesiog nepaliko šansų Madrido „Real“ komandai, sutriuškinę „karališkąjį klubą“ 4:0.

Katalonai mačą pradėjo geriau nei varžovai, o pirmąjį įvartį įmušė 29-ąją minutę. Po Ousmane'o Dembele perdavimo tikslus smūgiu galva buvo Pierre'as-Emerickas Aubameyangas, kuris įmušė įvartį pirmajame savo „El Clasico“.

Dar pirmajame kėlinyje rezultatą padvigubino Ronaldas Araujo.

Antrojo kėlinio pradžioje „Barca“ įmušė dar du įvarčius. 47-ąją minutę pasižymėjo Ferranas Torresas, o 51-ąją dar vieną įvartį pridėjo P. Aubameyangas.

Šiame mače Xavi auklėtiniai, neskaitant įvarčių, turėjo dar ne vieną gerą progą nubausti bedantę „Real“ gynybą, tačiau galiausiai liko tik su 4 įvarčiais.

Per „El Clasico“ mačo istoriją „Real“ namuose labiau buvo sutriuškinti tik vieną kartą – 1974 metais, kai „Barcelona“ išvykoje 5:0 pažemino „karališkąjį klubą“ savo žiūrovų akivaizdoje.

Šiame mače keistą taktiką jau nuo pat pradžių pasirinko Carlo Ancelotti. Italas pradėjo mačą su keturiais išreikštais centro saugais (F. Valverde, Casemiro, L. Modrič ir T. Kroos) ir dviem puolėjais. „Real“ bandė žaisti kontraatakomis, tačiau tai nepasiteisino.

Žinoma, viena iš šios taktikos priežasčių buvo tai, jog komandai dėl traumos negalėjo padėti Karimas Benzema.

O „Barcelona“ dominavo nuo pat pradžių ir visiškai pelnytai sumaišė su žemėmis savo principinius varžovus.

Vis dėlto po šio rezultato „Real“ vis dar užtikrintai pirmauja „La Liga“ pirmenybėse. „Barca“, laimėdama rungtynes atsargoje, turnyrinėje lentelėje galės pavyti „Sevilla“ futbolininkus.