"EURO 2016" TOP 200 žaidėjų reitingas: Kairiojo krašto gynėjai (II dalis, 1-10 pozicijos)

Artėjant 2016 metų Europos čempionatui, Bleacher Report apžvelgs ir reitinguos 200 geriausių šių pirmenybių žaidėjų, pagal šių futbolininkų pozicijas. Antrojoje reitingo apžvalgoje – kairiojo krašto gynėjo pozicijų futbolininkai. Į šį reitingą nepateks ne tik traumuoti ir į čempionatą nevykstantys žaidėjai, bet ir Davidas Alaba, kuris Austrijos rinktinėje užima centro saugo poziciją.

Reitingas sudarytas iš dviejų kategorijų: viena sudaryta iš gynybinių sugebėjimų (kamuolio perėmimų, žaidėjų uždengimo ir pozicijos užsiėmimo), o kita iš atakoje demonstruojamo žaidimo (skersuojamų kamuolių, prisijungimo į atakas ir bendrų techninių sugebėjimų). Kiekvienoje iš šių kategorijų žaidėjas maksimaliai gali gauti 50 taškų, o sudėjus taškus gautus abejose kategorijose buvo sudėliotas Europos čempionato kairiojo krašto gynėjų reitingas.

Antroje šios apžvalgos dalyje jums pristatoti 1-10 pozicijose likę krašto gynėjai. Apie 11-20 vietas užėmusius žaidėjus, galite paskaityti paspaudę šią nuorodą.


10. Jurijus Žirkovas– Rusija

Gynybiniai sugebėjimai: 37/50

Žirkovas yra visapusiškas futbolininkas, kurį sunku priskirti vienai pozicijai. Nors Rusijos rinktinėje jis dažniausiai žaidžia kairiojo gynėjo pozicijoje, jis gali rungtyniauti visose šio krašto pozicijose.

Būtent toks universalumas šiek tiek trukdo jo gebėjimams gynybos krašte. Nors jis turi visus reikiamus žaidimo elementus puolant, gynyboje jis susiduria su didesnėmis problemomis.

Žaidimas puolime: 43/50

Jau minėtas universalumas jį padaro puikiu puolančiu krašto gynėju. Techniškas, puikius įgūdžius turintis ir bėgti mėgstantis gynėjas prideda savo dalį prie viso Rusijos rinktinės puolimo. Nors galima teigti, jog jis neturi reikiamų įgūdžių užbaigti atakas ir mušti įvarčius, 82 per karjerą atlikti rezultatyvūs perdavimai yra tai, ko gali pavydėti dauguma gynėjų.

Bendras reitingas: 80/100

32-jų metų žaidėjas, nors ir nėra pasaulinės klasės futbolininkas, yra tvirtas startinės sudėties žaidėjas Rusijos rinktinėje. Žirkovas 2008 metais buvo išrinktas į Europos čempionato simbolinę rinktinę, o rusams gero jo pasirodymo prireiks ir šiose pirmenybėse.

9. Mattia De Sciglio – Italija

Gynybiniai sugebėjimai: 40/50

De Sciglio yra dešiniakojis gynėjas, kuris gali rungtyniauti tiek vienoje, tiek kitoje aikštės pusėje. Visgi, Italijos rinktinės treneris Antonio Conte jį beveik visada stato kairiuoju krašto gynėju.

Nors rinktinėje jis turėtų užimti kiek kitokią rolę, nei klube, De Sciglio universalumas turėtų padėti jam susidoroti su naujomis užduotimis.

Žaidimas puolime: 40/50

Italijos rinktinė niekada neturi lengvų čempionatų, o dažnausiai jie pergalėms pasitelkia gynybą. Gynyboje turint tris aukščiausios klasės kolegas, De Sciglio negalės pamiršti ir atakuojančių funkcijų.

Jo greitis gali padėti komandai kurti greitas kontraatakas - 23-ejų metų gynėjas būdamas aikštėje visada stengiasi savo perdavimais kurti progas komandos draugams.

Bendras reitingas: 80/100

Priklausomai nuo trenerio nurodymų, De Sciglio gali turėti arba labai svarbią, arba antraeilę rolę. Atlikdamas daugiau atakuojančias funkcijas jis galėtų smarkiai prisidėti prie komandos puolimo, tačiau Italijos rinktinėje šios pozicijos žaidėjams įprastai reikia atlikti daugiau gynybines funkcijas.

Prieš išvykdamas į „Chelsea“ Antonio Conte turės surasti tinkamą taktinį sprendimą, kuris padėtų atskleisti visas geriausias De Sciglio savybes, nepakenkiant esamam komandos žaidimui.

8. Jonas Hectoras– Vokietija

Gynybiniai sugebėjimai: 41/50

Praėjusį sezoną Hectoras veikiausiai buvo geriausias savo pozicijos žaidėjas „Bundesliga“ pirmenybėse. Jo atstovaujama ekipa buvo pirmenybių vidutiniokė, tad vokietis turėjo puikią galimybę įrodyti ko jis yra vertas abejose aikštės pusėse.

Sužaidęs 32 „Bundesliga“ mačus, Hectoras pateko tarp geriausių dešimties savo pozicijos žaidėjų tiek pagal iš varžovų perimtus kamuolius, tiek pagal perimtus perdavimus, tiek pagal iš savo aikštės zonos išmuštus kamuolius.

Žaidimas puolime: 41/50

Galėdamas neblogai skersuoti kamuolį ir apžaisti žaidėjus driblinguodamas, 26-erių metų žaidėjas atliko keturis rezultatyvius perdavimus ir buvo trečias krašto gynėjas pagal sėkmingai atliktus driblingo elementus.

Jei jis ir toliau demonstruos tokį žaidimą, „Koln“ gali būti priversti jį parduoti dėl rimtesnių tikslų kovojančiam klubui.

Bendras reitingas: 82/100

Vokietijos rinktinės treneris Joachimas Lowas vargu ar norės ant suolo palikti Benediktą Howedesą, o šiam vietos aikštėje gali atsirasti būtent kairiojo krašto gynėjo pozicijoje. Visgi, per šį čempionatą savo progos turėtų sulaukti ir Hectoras, kuris savo geru žaidimu gali užsidirbti vis daugiau laiko aikštėje.

7. Ryanas Bertrandas – Anglija

Gynybiniai sugebėjimai: 42/50

„Chelsea“ 2014 žiemą už dešimties milijonų svarų sumą pardavė Bertrandą į „Southampton“, o tai veikiausiai buvo klaida. 26-erių metų žaidėjas išvykęs atsiskleidė ir tapo vienu iš geriausių savo pozicijos žaidėjų „Premier“ lygoje.

Nors ir nėra geriausias savo pozicijoje atimdamas kamuolius iš gynėjų, tačiau pasinaudodamas savo greičiu ir numatydamas tolimesnius varžovų veiksmus jis dažnai perima perdavimus ir pradeda savo komandos atakas.

Žaidimas puolime: 44/50

Dar stipresnis yra Bertrando žaidimas puolant. Jis kerta į varžovų baudos aikšteles, padeda tiek saugams, tiek puolėjams ir yra puikus atakuojantis krašto gynėjas. Galintis žaisti ir kairiuoju saugu, anglas visas saugo savybes demonstruoja ir žaisdamas gynėjo pozicijoje.

Bendras reitingas: 86/100

Atlaikęs ne menką konkurenciją ir patekęs į galutinę rinktinės sudėtį, Bertrandas rinktinėje turėtų vietą aikštėje užleisti Danny Rose`ui. Visgi, jei šis nežais geriausio savo turnyro, „Southampton“ gynėjas bus visada pasiruošęs užimti jo vietą ir tinkamai pakeisti komandos draugą rinktinėje.

6. Christianas Fuchsas – Austrija

Gynybiniai sugebėjimai: 43/50

Pakeliavęs tarp Austrijos ir Vokietijos, Fuchsas kažkaip atsidūrė „Leicester City“ ekipoje ir nė pats neįsivaizdavo kokios sėkmės jis ten sulauks. Kairysis gynėjas buvo pagrindinis stebuklingą sezoną sužaidusios komandos krašto gynėjas ir prisidėjo prie jų triumfo „Premier“ lygoje.

Jo puikus taktinis išsidėstymas gynyboje ir pagalba krašto gynėjams buvo labai svarbi kuriant čempionišką gynybą.

Žaidimas puolime: 43/50

Nors ir nebuvo vienas iš puolimo herojų, Fuchsas taip pat prisidėjo prie atakų ir atliko keturis rezultatyvius perdavimus. 30-metis puikiai žinojo, jog jis turi padėti gynybai ir į ataką jungdavosi toli gražu ne visada, tačiau jo gebėjimą skersuoti kamuolį puikiai atspindi ir tai, jog jis buvo pagrindinis komandos kampinių atlikėjęs.

Bendras reitingas: 86/100

Alaba Austrijos rinktinėje kairiuoju gynėju nežaidė nuo pat 2009 metų. Savo šalies rinktinėje jis labiau naudojamas puolime, o tai atveria startinio gynėjo poziciją Fuchsui, kuris su kaupu pateisina komandos trenerių pasitikėjimą.

5. Danny Rose`as – Anglija

Gynybiniai sugebėjimai: 43/50

Sezono pradžioje Rose`as nebuvo startinis savo pozicijos žaidėjas „Tottenham Hotspur“ klube, tačiau vėliau į ją įsiveržė su trenksmu ir pateko į simbolinę „Premier“ lygos sezono komandą. 25-erių metų gynėjas buvo svarbi komandos gynybos dalis, kuri buvo viena iš geriausių Anglijos čempionate.

Žaidimas puolime: 45/50

Rose`as yra grėsmė atakoje, kurios negalima nepastebėti. Šį sezoną jis pasižymėjo trimis rezultatyviais perdavimais ir įvarčiu, o savo greičiu ir gebėjimu sėkmingai driblinguoti, jis ne kartą įrodė, jog turi potencialo mušti puikius įvarčius bei asistuoti komandos draugams.

Bendras reitingas: 88/100

Užsidirbęs Roy`aus Hodgsono pasitikėjimą geru žaidimu praėjusį sezoną, Rose`as turėtų užimti startinę poziciją savo šalies rinktinėje. Nors gynyboje jam teks žaisti ne su Belgijos gynėjų duetu Vertonghenu ir Alderweireldu, tačiau Anglijos rinktinėje vis tiek bus nemažai komandos draugų iš „Tottenham“ klubo – keturi. Susižaidimas su jais turėtų tik padėti Rose`o žaidimui.

4. Patrice`as Evra – Prancūzija

Gynybiniai sugebėjimai: 45/50

Kai 2014 metais Evra paliko „Manchester United“, visi galvojo, kad jo karjeroje atėjo saulėlydis. Visgi, prancūzas pasirinko tikrai ne tą lygą, kurioje galėtų atsipalaidavęs užbaigti karjerą, o jo „Premier“ lygos patirtis puikiai pravertė ir „Serie A“ pirmenybėse.

Prancūzijos rinktinės narys puikiai prisitaikė prie šiolaikinio futbolo ir kiek pakeitė savo gynybą ir kovą su varžovais tam, kad išliktų vienu iš geriausių savo pozicijos žaidėjų.

Žaidimas puolime: 45/50

„Juventus“ treneris Massimilliano Allegri mėgsta žaisti trimis centro gynėjais, tad Evra dažnai yra naudojamas kaip labiau atakuojantis krašto gynėjas. Atakuodamas savo gebėjimu perduoti kamuolį, niekada nesibaigiančia energija ir didele patirtimi jis vis dar yra naudingas žaidėjas.

Daugybę rungtynių per savo karjerą sužaidęs Evra puikiai skaito žaidimą ir žino, kada jo labiau reikia gynyboje, o kada jis reikalingesnis komandai atakuojant.

Bendras reitingas: 90/100

Panašu, jog šis Europos čempionatas bus paskutinis, kuriame Evra atstovaus savo šalies rinktinę. Čempionų titulas savo žiūrovų akivaizdoje būtų pats geriausias karjeros rinktinėje užbaigimo scenarijus, kurio 35-erių metų žaidėjas tikrai neatsisakytų.

3. Jordi Alba – Ispanija

Gynybiniai sugebėjimai: 42/50

Beveik be konkurencijos startinės sudėties žaidėjas „Barcelona“ ekipoje, Alba yra vienas iš geriausių savo pozicijos žaidėjų tiek „La Liga“ pirmenybėse, tiek būsimąjame Europos čempionate.

„Barcos“ taktikos yra tokios, kad krašto gynėjai žaidžia itin atakuojantį futbolą, o Alba, kartu su Dani Alvesu, visada jungdavosi į puolimą ir stengdavosi padėti surasti kelių prie varžovų vartų. Būtent dėl to, Alba retai būdavo patikrintas gynyboje. Jis gali tiek atimti kamuolius iš varžovų, tiek tinkamai užsiimti pozicijas, tačiau šiuose žaidimo elementuose jis tikrai nėra pats geriausias. Galbūt taip yra dėl to, jog žaidžiant „Barcelona“ ekipoje, tai tikrai nėra būtina.

Žaidimas puolime: 49/50

Savo trūkumus gynyboje, kairiojo krašto gynėjas su kaupu ištaiso puldamas. Savo greičiu ir nuolatiniais reidais bei jungimusi prie atakų jis varžovams pridaro daug papildomų problemų. Turėdamas puikius kolegas puolime, jis gali laisvai kurti progas ir dalinti rezultatyvius perdavimus, kurių praėjusį sezoną Ispanijoje surinko šešis.

Bendras reitingas: 91/100

Nepaisant to, jog yra vienas iš geriausių savo pozicijos žaidėjų – Alba dalinsis startine pozicija su Cesaru Azpilicueta, o juos treneris veikiausiai rinksis atsižvelgdamas į varžovą ir kokio žaidimo reikės kiekviename iš Europos čempionato mačų. Kai komandai labiau prireiks gynybinių krašto gynėjų sugebėjimų – į aikštę bus mestas „Chelsea“ atstovas, tačiau tada, kai komandai labiau reikės pagalbos atakoje, nemenką pranašumą turės Alba.

2. Cesaras Azpilicueta – Ispanija

Gynybiniai sugebėjimai: 49/50

„Chelsea“ žaidėjai norėtų pamiršti savo apgailėtiną praėjusį sezoną. Visi žaidėjai, o tarp jų ir krašto gynėjai, praėjusio sezono metu nepademonstravo to, ko iš jų žiūrovai buvo įpratę sulaukti.

Azpilicueta yra vienas iš geriausių „Premier“ lygos krašto gynėjų ir gali žaisti tiek viename, tiek kitame gynybos krašte. Anksčiau jis mėgdavo žaidimą dešiniajame krašte, tačiau Jose Mourinho perkvalifikavo jį į kairyjį gynėją tam, kad galėtų aiktėje turėti tiek jį, tiek Ivanovičių.

Žaisdamas kairėje Azpilicueta išliko neįtikėtinai geru gynyboje, o Ispanijos rinktinė gali pasinaudoti jo sugebėjimais gintis.

Žaidimas puolime: 43/50

Tiesa, žaidimas kairėje trukdo Azpilicetai sėkmingiau jungtis prie atakų. Pastaruoju metu jis pagerino savo žaidimą kaire koja, tačiau ji vis dar nėra tokia, kad keltų ypatingą grėsmę varžovams.

Ispanas dažniau dalija trumpus perdavimus saugams, nei skersuoja kamuolį puolėjams, o nepaisant to, jog jis mėgsta bėgti, net ir atsidūrus atakos smaigalyje jam pritrūksta sugebėjimų užbaigti atakas.

Bendras reitingas: 92/100

Europos čempionato atrankoje Vicente del Bosque jį taip pat naudojo kaip kairyjį gynėją, tad panašu, jog jis surado savo poziciją. Jo kolega rinktinėje Jordi Alba yra daug pavojingesnis puolime, tačiau „Chelsea“ žaidėjas daug labiau prisideda prie komandos gynybos, o to 2014 Pasaulio čempionate ispanams trūko.

1. Ricardo Rodriguezas – Šveicarija

Gynybiniai sugebėjimai: 46/50

Nors Europos čempionate žaisiantys kairiojo krašto gynėjai, galbūt, ir nėra patys geriausi pasaulyje, šiame čempionate geriausias šios pozicijos žaidėjas bus Ricardo Rodriguezas.

Šveicarijos rinktinės narys yra puikiai subalansuotas gynėjas. Jo darbas gynyboje yra puikus – per sezoną jis iš varžovų „Bundesliga“ pirmenybėse atėmė 37 kamuolius bei perėmė 43 perdavimus. Visgi, geriausiai jo darbas gynyboje atsispindi pažiūrėjus į tą spaudimą, kurį jis pademnstruoja prieš varžovų atakuojančius krašto žaidėjus.

Žaidimas puolime: 48/50

Net ir praleidęs 10 rungtynių, „Wolfsburg“ gynėjas tarp savo pozicijos žaidėjų buvo nepralenkiamas pagal atliktus perdavimus, smūgius į vartus bei įvarčius. Per 205 profesionalios karjeros rungtynes jis įmušė ar rezultatyviu perdavimu prisidėjo jau prie 57 įvarčių.

Jo gebėjimas žaisti puolime priverčia varžovų dešinio krašto gynėjus pasisaugoti ir likti gynyboje. Tai tik patvirtina teiginį, jog geriausia gynyba yra puolimas.

Bendras reitingas: 94/100

Jau grupės etape, žaidžiant prieš Prancūziją, Rodriguezo gynybiniai sugebėjimai bus išbandyti vienos iš geriausių atakuojančių ekipų visose pirmenybėse. Comanas, Martialis ir Griezmannas yra pavojingi puolant, tačiau jeigu jie negrįš padėti savo komandos draugams gynyboje, Šveicarija ir Rodriguezas gali tuo puikiai pasinaudoti.

23-jų metų krašto gynėjas šiame čempionate turėtų patvirtinti savo, kaip pasaulinio lygio futbolininko statusą.

 

Prieš tai publikuotas vartininkų reitingas: 1-10 pozicijos, 11-20 pozicijos.

Europos futbolo čempionatas 2024 spėlionė