Europos čempionai netikėtai nusileido JAV © Eurofootball.lt
Pietų Afrikos Respublikoje trečiadienio vakarą buvo žaidžiamas pirmasis Konfederacijų taurės pusfinalis. Jis baigėsi netikėtu rezultatu - Europos čempionė Ispanija 0-2 turėjo pripažinti JAV rinktinės pranašumą.

Ispanija 0 - 2 JAV
27' [0 - 1] Jozy Altidore
74' [0 - 2] Clint Dempsey

87' iš aikštės pašalintas Michael Bradley (JAV)

Mačą JAV pradėjo aktyviai - iš pradžių Ikero Casillaso ginamiems vartams du sykius grasino Daviesas, kiek vėliau laimę pabandė ir Clintas Dempsey. Netruko atsakyti ir ispanai, tačiau Fernando Torresui po Cesco Fabregaso perdavimo pasižymėti nepavyko. Kamuolys praskriejo visai šalia vartų.

Pirmasis mačo įvartis krito 27 minutę - C.Dempsey perdavė kamuolį puolėjui Jozy Altidore, šis išsilaisvino nuo ispanų gynėjų bei nuginklavo I.Casillasą. Nors Ispanija dar bandė lyginti rezultatą, tačiau jis iki pat pirmojo kėlinio pabaigos nepakito. 1-0 priekyje buvo Jungtinės Amerikos Valstijos.

Antrasis kėlinys prasidėjo jau ispanų atakomis. 48 minutę stiprų Davido Villos smūgį atrėmė JAV vartų sargas Timas Howardas.

Kiek vėliau dar kartą pavojingai smūgiavo tas pats D.Villa bei laimę pabandė Sergio Ramosas, vis dėlto, T.Howardas gelbėjo savo komandą.

Ispanai bandydami įmušti įvartį, 'apnuogino' savo gynybą ir sumokėjo už tai - 74 minutę greitos kontraatakos metu Landonas Donovanas perdavė kamuolį į Ispanijos baudos aikštelę, gynėjai nesugebėjo jo išmušti, ir tuo puikiai pasinaudojo C.Dempsey. 2-0 JAV priekyje.

Ispanija bandė lyginti rezultatą, tą jiems padaryti turėjo padėti ir faktas, jog jų aikštėje buvo daugiau, mat 87 minutę už pražangą prieš Xabi Alonso raudoną kortelę gavo Michaelas Bradley. Visgi, Europos čempionams įmušti nepavyko ir JAV kiek netikėtai pasiekė turnyro finalą.

Kitas pusfinalis, kuriame kausis Brazilija bei Pietų Afrika, bus žaidžiamas rytoj, ketvirtadienį.