Europos čempionato reitingas (13-15 vietos)

2024-ųjų Europos futbolo čempionate Vokietijoje dėl trofėjaus susirungs 24 stipriausios senojo žemyno rinktinės.

Vienoms nacionalinėms komandoms dėl vietos turnyro finaliniame etape teko gerokai paprakaituoti, tuo tarpu kitoms tai padaryti sekėsi išties įspūdingai: Prancūzija atrodė kaip neįveikiama varžovė, Anglija įrodė, kad savo dispozicijoje turi pakankamai talento nutraukti nuo 1966 metų besitęsiantį trofėjų badą, tuo tarpu Roberto Martinezo treniruojama Portugalija demonstravo uraganiniu puolimu paremtą žaidimą.

Žinoma, negalima nurašyti ir tokių Europos futbolo gigantų, kaip Ispanija ir Belgija, o šeimininkė Vokietija, diriguojama Juliano Nagelsmanno, taip pat yra nusiteikusi apginti namų tvirtovę.

Lankomiausias Lietuvos futbolo naujienų portalas „Eurofootball.lt“ pristato 2024-ųjų Europos futbolo čempionato, startuosiančio birželio 14-ąją, reitingą.

22–24 reitingo vietos

19–21 reitingo vietos

16–18 reitingo vietos

15 vieta – Slovakija

Burtai lėmė, jog Slovakija atrankos J grupėje susidūrė tik su vienu rimtu varžovu – Portugalija. Tai tik patvirtina faktas, jog trečioje pozicijoje finišavo nykštukinės valstybės Liuksemburgo vienuolikė.

Kaip bebūtų, komandos vyriausiasis treneris Francesco Calzona atliko nuostabų darbą nuo tada, kai 2022-ųjų lapkritį perėmė rinktinės vairą. Tai įvertino ir Italijos futbolo flagmano „Napoli“ vadovai, paskirdami 55-erių italą laikinuoju treneriu iki sezono pabaigos.

Slovakai atrankoje surinko 22 taškus, abu kartus lygioje kovoje pralaimėję portugalams vieno įvarčio skirtumu. F. Calzonos auklėtiniai čempionatą pasitinka puikios formos, o komandą į priekį vesti turėtų „Paris Saint-Germain“ gynybos ramstis Milanas Škriniaras bei „Napoli“ saugas Stanislavas Lobotka.

Burtai ir vėl buvo palankūs Slovakijai – pagrindiniame turnyre jiems E grupėje teks priimti Rumunijos ir Ukrainos iššūkius, o Belgijai užleisti pirmąją poziciją.

14 vieta – Ukraina

Ukrainai teko kaip reikiant paplušėti dėl vietos Europos čempionate. Dėl šlykščios rusijos invazijos į šalį, ukrainiečiams teko visus mačus žaisti išvykose.

Negana to, Ukraina ir Italija surinko po lygiai taškų, tačiau tiesioginį bilietą į turnyrą gavo pastarieji dėl geresnio tarpusavio rungtynių santykio. Vis dėlto, net ir tai ukrainiečiams nesutrukdė prasibrauti į didžiausią futbolo renginį Europoje.

Serhiy‘aus Rebrovo treniruojami vyrai vietą čempionate išsikovojo laimėdami visus Tautų lygos B diviziono atkrintamųjų mačus.

Toks sudėtingas kelias į Europos čempionatą dar labiau suvienijo teroristinės valstybės niokojamos šalies piliečius, kurie tiki savo komandos galimybėmis patekti į atkrintamąsias. E grupėje Belgija bus neabejotina favoritė, tačiau Ukraina turi visus šansus aplenkti tiek Slovakiją, tiek Rumuniją.

Komandos neabejotinais lyderiais turėtų tapti pasaulio klubinio futbolo gigantams atstovaujantys Mykhailo Mudrykas (Londono „Chelsea“), Andriyus Luninas (Madrido „Real“) ir Oleksandras Zinchenko (Londono „Arsenal“).

13 vieta – Turkija

Po lygiųjų su Armėnija, Turkijos viltys patekti į trečią iš eilės Europos čempionatą buvo šiek tiek susvyravusios. Po pralaimėjimo 2:4 kontrolinėse rungtynėse prieš Japoniją, krito vyriausiojo trenerio Stefano Kuntzo galva, o jį pakeitusiam Vincenzo Montellai pavyko suvaldyti krizę.

49-erių italo įvesti pokyčiai padėjo 1:0 įveikti Kroatiją, o vėliau 4:0 buvo susidorota ir su latviais, taip užsitikrinant kelialapį į pagrindinį turnyrą.

V. Montella tapo pirmuoju ne vietiniu strategu, sugebėjusiu išvesti turkus į didįjį futbolo turnyrą. Lapkritį kontroliniame mače Berlyne 3:2 buvo įveikti vokiečiai, o tai suteikė vilčių, jog turkai čempionate gali būti rimti varžovai visoms komandoms.

Vis dėlto, pastarajame kontrolinių rungtynių cikle 0:1 buvo nusileista Vengrijai, o vėliau 1:6 patirtas pažeminimas prieš Austriją.

Po pastarojo mačo keletas turkų žurnalistų netgi užminė mįslę, ar po tokio pasirodymo treneris liks savo poste.

Čempionato F grupėje Turkija veikiausiai neturės šansų prieš Portugaliją, tačiau tiek Čekija, tiek Sakartvelas yra įkandami varžovai.

Europos futbolo čempionatas 2024 spėlionė

 • vinisijas zunjoras

  bus idomu stebet Yildiza is turkijos, manau gali nustebint ir ukraina ir kokia serbija siemet

  • 1
 • vinisijas zunjoras

  bus idomu stebet Yildiza is turkijos, manau gali nustebint ir ukraina ir kokia serbija siemet

  • 1
 • vinisijas zunjoras

  bus idomu stebet Yildiza is turkijos, manau gali nustebint ir ukraina ir kokia serbija siemet

  • 1

Komentuoti

Prisijungti su FB