Europos lygoje - dar vienas "Ventspils" taškas © Eurofootball.lt
Ketvirtadienį Europos lygos turnyre, pakeitusiame UEFA taurę, sužaistos net 24-erios grupės etapo II turo rungtynės.

Sunkią pergalę Minske iškovojo Anglijos Liverpulio "Everton", 2-1 įveikęs vietos BATE.

Svečiai aktyviai pradėjo rungtynes ir netrukus Diniyaras Bilyaletdinovas galėjo išvesti "Everton" į priekį, bet po jo smūgio kamuolys atsimušė į virpstą. Neįmuši tu, įmuša tau - netrukus kitoje aikštės pusėje šią nerašytą taisyklę dar kartą patvirtino Dimitrijus Likhtarovičius.

Britai turėjo progų atstatyti pusiausvyrą, tačiau 1-1 švieslentėje sužibo tik 68 minutę, kai po baudos smūgio kilusia sumaištimi pasinaudojo Marouane Fellaini.

Netrukus "Everton" įmušė ir pergalingą įvartį - Timas Cahillas išvengė nuošalės spąstų ir ramiai pasiuntė kamuolį į tinklą.

Lengvą pergalę triuškinančiu rezultatu 4-0 iškovojo Romos "Lazio" ekipa, išvykoje įveikusi Sofijos "Levski".

Ne itin sėkmingai Italijos čempionatą pradėjusi bei pirmąjį Europos lygos mačą Salzburgo "Red Bull" vienuolikei pralaimėjusi sostinės komanda šį vakarą rungtyniavo kur kas geriau ir dėka Matuzalemo įvarčio pirmojo kėlinio viduryje įsiveržė į priekį, o prieš pat pertrauką pranašumą padvigubino Mauro Zarate.

Antrasis kėlinys "Lazio" klostėsi taip pat lengvai, o pergalę įtvirtino tikslūs Mourado Meghi ir Tommaso Rocchi smūgiai.

Po nesėkmės prieš "Everton" atsitiesė Atėnų AEK, Graikijos sostinėje 1-0 nugalėjusi Lisabonos "Benfica". Vienintelio įvarčio autorius - Danielis Majstorovičius.

L grupės lyderio pozicijoje įsitvirtino Brėmeno "Werder" klubas, 3-1 palaužęs Bilbao "Athletic", nors antrojo kėlinio pradžioje raudoną kortelę prieš save išvydo po keitimo aikštėje pasirodęs ir vos 5 minutes sužaidęs Peteris Niemeyeris.

Vokiečiai po pirmojo kėlinio pirmavo 2-0 dėka įspūdingo Aarono Hunto smūgio nestabdant kamuolio bei gynėjo Naldo įvarčio, ir, nepaisant to, kad Fernando Llorente prieš pat pabaigą sušvelninto santykį, tuoj pat šiam įvarčiui sekė Torsteno Fringso atsakas nuo 11 metrų žymos.

A grupė:

Briuselio "Anderlecht" 1 - 1 Amsterdamo "Ajax"
73' [0 - 1] Dennis Rommedahl
85' [1 - 1] Jonathan Legear

82' iš aikštės pašalintas Jelle van Damme ("Anderlecht")

"FC Timisoara" 0 - 3 Zagrebo "Dinamo"
8' [0 - 1] Milan Badelj
53' [0 - 2] Sammir
60' [0 - 3] Pedro Morales

B grupė:

Prahos "Slavia" 1 - 5 "Lille"
6' [1 - 0] Tijani Belaid (iš 11 metrų baudinio)
47' [1 - 1] MArek Suchy (į savus vartus)
71' [1 - 2] Pierre Alain Frau
85' [1 - 3] Yao Kouassi Gervinho
89' [1 - 4] Arnaud Souquet
90' [1 - 5] Yao Kouassi Gervinho

"Valencia" 3 - 2 "Genoa"
41' [0 - 1] Sergio Floccari
52' [1 - 1] David Silva
56' [2 - 1] Nikola Zigic
63' [2 - 2] Houssine Kharja (iš 11 metrų baudinio)
81' [3 - 2] David Villa (iš 11 metrų baudinio)

C grupė:

Glazgo "Celtic" 1 - 1 Vienos "Rapid"
4' [0 - 1] Nikica Jelavic
21' [1 - 1] Scott McDonald

"Hamburger SV" 4 - 2 Tel Avivo "Hapoel"
5' [1 - 0] Marcus Berg
12' [2 - 0] Macus Berg
37' [2 - 1] Itay Shechter
40' [3 - 1] Eljero Elia
62' [3 - 2] Samuel Yeboah
78' [4 - 2] Ze Roberto

65' iš aikštės pašalintas Walid Badir ("Hapoel")

D grupė:

Lisabonos "Sporting" 1 - 0 Berlyno "Hertha"
8' [1 - 0] Adrien Silva

90' iš aikštės pašalintas Adrien Silva ("Sporting")

"Ventspils" 0 - 0 "SC Heerenveen"

E grupė:

"Roma" 2 - 0 Sofijos CSKA
19' [1 - 0] Stefano Okaka Chuka
23' [2 - 0] Simone Perrotta

Londono 'Fulham" 1 - 0 "Basel"
57' [1 - 0] Danny Murphy

F grupė:

Bukarešto "Dinamo" 0 - 1 Atėnų "Panathinaikos"
79' [0 - 1] Giorgios Karagounis

87' Claudiu Iulian Niculescu ("Dinamo") nerealizavo 11 metrų baudinio

Stambulo "Galatasaray" 1 - 1 Graco "Sturm"
45' [0 - 1] Daniel Beichler
64' [1 - 1] Milan Baros

G grupė:

Sofijos "Levski" 0 - 4 Romos "Lazio"
22' [0 - 1] Matuzalem
45' [0 - 2] Mauro Zarate
67' [0 - 3] Mourad Meghni
73' [0 - 4] Tommaso Rocchi

Zalcburgo "Red Bull" 2 - 0 "Villarreal"
21' [1 - 0] Marc Janko
84' [2 - 0] Somen Tchoyi

H grupė:

"Sheriff" 0 - 1 Stambulo "Fenerbahce"
53' [0 - 1] Alex

Enschendės "Twente" 0 - 0 Bukarešto "Steaua"

I grupė:

Atėnų AEK 1 - 0 Lisabonos "Benfica"
43' [1 - 0] Daniel Majstorovic

86' iš aikštės pašalintas Nikos Georgeas (AEK)

Borisovo BATE 1 - 2 Liverpulio "Everton"
16' [1 - 0] Dmitri Likhtarovich
68' [1 - 1] Maroune Fellaini
77' [1 - 2] TIm Cahill

J grupė:

Donetsko "Shakhtar" 4 - 1 Belgrado "Partizan"
24' [1 - 0] Marko Lomic (į savus vartus)
38' [2 - 0] Luiz Adriano
55' [3 - 0] Jadson
67' [4 - 0] Jaroslav Rakitskiy
87' [4 - 1] Adem Ljajic

"Toulouse" 2 - 2 "Brugge"
53' [0 - 1] Joseph Akpala
55' [1 - 1] Moussa Sissoko
84' [2 - 1] Andre Pierre Gignac
90' [2 - 2] Ivan Perisic

K grupė:

"Kobenhavn" 1 - 0 Prahos "Sparta"
25' [1 - 0] Dame N'Doye

Eindhoveno PSV 1 - 0 "CFR Cluj"
9' [1 - 0] Otman Bakkal

L grupė:

Vienos "Austria" 1 - 1 "CD Nacional"
35' [0 - 1] Ruben Micael
77' [1 - 1] Thiago Maier Schumacher

10' Milenko Acimovic ("Austria") nerealizavo 11 metrų baudinio

Brėmeno "Werder" 3 - 1 Bilbao "Athletic"
18' [1 - 0] Aaron Hunt
41' [2 - 0] Marcelo Martins
90' [2 - 1] Fernando Llorente
90' [3 - 1] Torsten Frings (iš 11 metrų baudinio)

64' iš aikštės pašalintas Peter Niemeyer ("Werder")