Europos lygoje - skirtingi anglų pasirodymai ir puiki dvidešimtmečio vedamo "Valencia" pergalė (VIDEO)

Šį vakarą sužaista penkiolika UEFA Europos lygos šešioliktfinalio susitikimų.

Anglijos klubams sekėsi skirtingai. Londono "Tottenham" pasiekė lygiąsias su Florencijos "Fiorentina" ir gali tai laikyti teigiamu rezultatu, nes rungtynės vyko Italijoje. Tiesa, po pirmajame kėlinyje Nacero Chadli realizuoto baudinio "pentinai" kurį laiką pirmavo. 59-ąją minutę po Jakubo Blaszczykowski perdavimo atstatė Federico Bernardeschi.

Tuo tarpu favoritu laikytas "Manchester United" Danijoje krito prieš Herningo Midtjylland. Louiso van Gaalo auklėtiniai po šį sezoną retai džiuginančio Memphio Depay įvarčio taip pat pirmavo, tačiau šeimininkai sugebėjo jiems atsakyti dar pirmojo kėlinio pabaigoje. Pergalingą įvartį 77-ąją minutę pelnė Paulas Onuachu.

Vėliau vakare su "Bundesliga" atstovu "Augsburg" į kovą stojęs "Liverpool" iš priešininkų tvirtovės irgi išsivežė lygiąsias, bet šis rezultatas nėra toks geras kaip "Tottenham", nes šios ekipos įvarčių nepelnė.

Savo varžovams svečiuose nusileido dar viena, kaip ir "Man United", iš Čempionų lygos atkeliavusi komanda. "Porto" futbolininkai rezultatu 2-0 pripažino Dortmundo "Borussia" pranašumą, kurio gretose pasižymėjo Lukaszas Piszczekas bei Marco Reusas.

Mačas Ispanijoje tarp "Sevilla" bei "Molde", kurį kontroliavo Gedimino Petrausko teisėjų brigada, pasibaigė šeimininkų pergale rezultatu 3-0. Nugalėtojų gretose dublį pelnė Fernando Llorente, o dar vieną tikslų smūgį pridėjo Kevinas Gameiro. Svečiai savo ruožtu pasižymėjo tik dviem lietuvio parodytomis geltonomis kortelėmis.

Įspūdingai savo varžovus nukovė "Valencia" futbolininkai, kuriai ši pergalė buvo reikalinga kaip oras. Gary Neville'o auklėtiniai jau pirmajame kėlinyje Vienos "Rapid" komandai sumušė penkis įvarčius bei tapo pirmuoju klubu, kuriam Europos lygoje yra pavykę sužaisti tokias rezultatyvias 45 minutes.

"Šikšnosparnių" gretose žibėjo dvidešimtmetis Santi Mina, pats pasižymėjęs dubliu bei atlikęs rezultatyvius perdavimus Danieliui Parejo, Alvaro Negredo bei Andre Gomesui. Iki šiol prie penkių įvarčių nebuvo pavykę prisidėti jokiam žaidėjui. Galutinai varžovus nukautavo šeštasis tikslus smūgis mačo pabaigoje, kurį atliko Rodrigo.

Įspūdingą įvartį pelnė Bilbao "Athletic" snaiperis Aritzas Adurizas, atvedęs savo ekipą į pergalę išvykoje prieš "Marseille". 54-ąją minutę paleistas šūvis buvo vienintelis rungtynių įvartis ir baskai triumfavo minimaliu rezultatu.

Būsimasis Luko Spalvio klubas Lisabonos "Sporting" namuose 0-1 nusileido Leverkuzeno "Bayer".

“Anderlecht” 1 – 0 “Olympiacos”

“Borussia” 2 – 0 “Porto”

“Midtjylland” 2 – 1 “Manchester United”

“Fiorentina” 1 – 1 “Tottenham”

“Saint-Etienne” 3 – 2 “Basel”

“Sevilla” 3 – 0 “Molde”

“Villarreal” 1 – 0 “Napoli”

“Augsburg” 0 – 0 “Liverpool”