Europos lygos aštuntfinalis: pergales šventė "Wolfsburg", "Zenit" ir "Everton", Italijos derbis baigėsi lygiosiomis (VIDEO)

Šį vakarą sužaisti pirmieji UEFA Europos lygos aštuntfinalio susitikimai.

Pirmasis mačas įvyko Rusijoje, kur savo žiūrovų palaikomas Sankt Peterburgo "Zenit" klubas susigrūmė su Italijos "Torino" ekipa. Andre Villaso-Boaso auklėtiniai svečius įveikė rezultatu 2-0.

Jau 28-ąją minutę "Torino" liko dešimtyje, kai iš aikštės buvo pašalintas saugas Marco Benassi. "Zenit" futbolininkai tuo pasinaudojo ir vos po 10 minučių Axelis Witselis išvedė šeimininkus į priekį, o pergalę 53-ąją minutę įtvirtino Domenico Criscito įvartis.

Kitose rungtynėse "Wolfsburg" namuose rezultatu 3-1 nugalėjo Milano "Inter". Svečiai iš "madų sostinės" po Rodrigo Palacio įvarčio pirmavo, tačiau "vilkai" vėliau atsakė trimis tiksliais smūgiais. Nugalėtojų gretose išsiskyrė dublį pelnęs Kevinas de Bruyne.

Kiek netikėtą pralaimėjimą išvykoje prieš Dnepropetrovsko "Dnipro" patyrė Amsterdamo "Ajax", o Stambulo "Besiktas" nesugebėjo įveikti "Club Brugge" vienuolikės.

Keturios dvikovos, prasidėjusios truputį vėliau, buvo ne mažiau intriguojančios.

Liverpulio "Everton" namie po atkaklios kovos rezultatu 2-1 palaužė Kijevo "Dynamo" komandą. "Irisams", atsitiesusiems po Olego Gusevo įvarčio, pergalę išplėšė Stevenas Naismithas bei Romelu Lukaku.

Tuo tarpu, Florencijoje vyko Italijos derbis, kuriame susigrūmė vietos "Fiorentina" bei iš Čempionų lygos tik per plauką pasitraukusi "Roma" vienuolikė. Abi komandos laikomos vienomis stipriausių Europos lygos turnyre, todėl nenuostabu, kad dvikova baigėsi lygiosiomis.

"Viola" gretose įvartį pelnė Josipas Iličius, o rezultatą lyginti teko Seydou Keitai. Verta paminėti, kad svečiams dar atsilikinėjant 0-1, Ademas Ljajičius nerealizavo 11 metrų baudinio.

Kitas Italijos klubas "Napoli" džiaugėsi įtikinama pergale namuose prieš Maskvos "Dinamo". Rungtynės, pažymėtos Gonzalo Higuaino hat-tricku, baigėsi 3-1.

Ispanijoje vyko dar vienas derbis - Europos pietuose dėl vietos ketvirtfinalyje kovėsi "Villarreal" bei "Sevilla". Unai'aus Emery auklėtiniai svečiuose susikūrė sau labai palankią situaciją, nes varžovus taip pat nugalėjo rezultatu 3-1. Be to, Vitolo pelnė greičiausią visų laikų Europos lygos įvartį. "Villarreal" futbolininkai, norėdami patekti į kitą etapą, privalės Sevilijoje oponentus nukauti 3-0 arba dviejų įvarčių skirtumu, tačiau įmušdami daugiau nei 2 įvarčius.

"Zenit" 2 - 0 "Torino"

38' [1 - 0] A.Witsel

53' [2 - 0] D.Criscito

28' M.Benassi ("Torino") pašalintas iš aikštės

"Club Brugge" 2 - 1 "Besiktas"

46' [0 - 1] G.Tore

62' [1 - 1] T.de Suttter

79' [2 - 1] L.Refaelov (11m. baudinys)

"Dnipro" 1 - 0 "Ajax"

30' [1 - 0] R.Zozulja

"Wolfsburg" 3 - 1 "Inter"

6' [0 - 1] R.Palacio

28' [1 - 1] Naldo

63' [2 - 1] K.de Bruyne

76' [3 - 1] K.de Bruyne

"Everton" 2 - 1 Kijevo "Dynamo"
[0-1] 14' Oleg Gusev
[1-1] 39' Steven Naismith
[2-1] 82' Romelu Lukaku (iš 11 metrų baudinio)

"Fiorentina" 1 - 1 "Roma"
[1-0] 17' Josip Ilič
60' Adem Ljajič ("Roma") nerealizavo 11 metrų baudinio
[1-1] 77' Seydou Keita

"Napoli" 3 - 1 Maskvos "Dinamo"
[0-1] 2' Kevin Kuranyi
[1-1] 25' Gonzalo Higuain
[2-1] 31' Gonzalo Higuain (iš 11 metrų baudinio)
46' Roman Zobnin ("Dinamo") pašalintas iš aikštės
[3-1] 55' Gonzalo Higuain

"Villarreal" 1 - 3 "Sevilla"
[0-1] 1' Vitolo
[0-2] 26' Stephane M'Bia
[1-2] 48' Luciano Dario Vietto
[1-3] 50' Kevin Gameiro