Mourinho nenugalimumo mitas sugriuvo: „Sevilla“ triumfavo Europos lygos finale © AFP nuotr.

„Sevilla“ futbolininkai septintą kartą tapo Europos lygos čempionais.

Finale Budapešte, „Puškaš“ arenoje po 11 metrų baudinių serijos Jose Luiso Mendilibaro auklėtiniai palaužė Jose Mourinho treniruojamą „AS Roma“ ekipą.

Portugalas pirmąsyk per 6 Europos finalus patyrė pralaimėjimą. Pagrindinis laikas ir pratęsimas baigėsi rezultatu 1:1, o per 11 m baudinių seriją 4:1 laimėjo Sevilijos ekipa.

Rungtynės prasidėjo pavojinga Leonardo Spinazzola proga. Italas gavo perdavimą iš krašto ir smūgiavo kamuolį iš eigos, tačiau smūgį atrėmė Youssoufas Bounou.

35-ąją minutę Romos ekipa pasinaudojo „Sevilla“ klaida aikštės viduryje. Tikslų perdavimą gavęs Paulo Dybala išvedė „Roma“ į priekį.

Pirmajame kėlinyje buvo daug stabdymų, dėl ko buvo pridėtos 7 minutės. Per pridėtą laiką itin pavojingai smūgiavo Ivanas Rakitičius, kurio smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į virpstą.

„Sevilla“ lygino rezultatą antrojo kėlinio pradžioje, kuomet į savus vartus įsimušė Gianluca Mancini.

Išlyginę rezultatą Jose Luiso Mendilibaro auklėtiniai atidavė iniciatyvą „Roma“ ekipai. Visgi abi ekipos įtikinamų progų nesusikūrė ir rungtynės keliavo į pratęsimą.

Per pratęsimą daugiau dramos buvo šalia aikštelės. Jose Mourinho gavo geltoną kortelę, o komandų atsarginiai ne kartą konfliktavo prieš šoninės linijos. Pratęsimo pabaigoje Chrisas Smallingas pataikė į skersinį, bet įvarčio nebuvo – prasidėjo 11 metrų baudinių serija.

Baudinių serijoje lemiamas smūgis priklausė Gonzalo Montieliui, kurio smūgis nulėmė ir Argentinos pergalę pasaulio čempionate gruodžio mėnesį. Iš pradžių krašto gynėjas buvo netikslus, tačiau po VAR peržiūros baudinys buvo pakartotas dėl Rui Patricio neleistinų veiksmų.

„Roma“ ekipoje prie linijos netikslūs buvo Gianluca Mancini bei Rogeris Ibanezas.

„Sevilla“ iškovojo bilietą į Čempionų lygą.