Europos lygos finale susikaus "Man United" ir "Ajax" (VIDEO)

Šį vakarą sužaistos atsakomosios UEFA Europos lygos pusfinalių dvikovos.

"Manchester United" namuose priėmė Vigo "Celta" klubą, kurį svečiuose buvo nugalėjęs tik puikaus Marcuso Rashfordo baudos smūgio dėka. Visgi, ispanai neturėjo, ką prarasti, taigi, traumų kamuojamiems "raudoniesiems" velniams žengti į finalą buvo tikrai nelengva.

Iš tiesų, ispanai pirmavo pagal kamuolio kontrolę bei netgi atliko daugiau smūgių į vartus, bet "raudonųjų velnių" gretose ir vėl apie save priminė Rashfordas, atlikęs rezultatyvų perdavimą Marouane'ui Fellaini. Belgas pasižymėjo galva ir aikštės šeimininkai po pirmojo kėlinio buvo priekyje rezultatu 1-0.

Nepaisant to svečiai nepasidavė ir galiausiai 86-ąją minutę rezultatą po kampinio pavyko išlyginti Sebastianui Roncagliai. Vis dėlto, to ispanams nepakako, o "Man United" atsilaikė bei žais lemiamą dvikovą Stokholme.

Tuo tarpu "Lyon" namuose priėmė Amsterdamo "Ajax", kuriam išvykoje buvo nusileidęs net 4-1.

Prancūzų užduotis išsikapstyti buvo itin sudėtinga, bet Bruno Genesio auklėtiniai per šį sezoną žaistus tris atkrintamųjų varžybų susitikimus namuose jau buvo įmušę 13 įvarčių.

Apylygiai besiklosčiusiame susitikime Nyderlandų klubą po Amino Youneso perdavimo į priekį išvedė puikiai Anthony Lopesą nuginklavęs Kasperas Dolbergas ir jau atrodė, kad "Ajax" užtikrintai žengs į finalą.

Visgi, pirmojo kėlinio pabaigoje Matthijsui De Ligtui prasižengus prieš Alexandre'ą Lacazette'ą "Lyon" išlygino rezultatą 11 metrų baudinio dėka. Negana to, Lacazette'as savo ekipai vos po kelių akimirkų suteikė pranašumą ir taip atgaivino viltis patekti į finalą.

Po pertraukos "Lyon" toliau siekė įtikinamos pergalės ir staigmena išties pakvipo jau baigiantis mačui, kai pasižymėjo Rachidas Ghezzalas, o už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas Nickas Viergeveris. Kita vertus, pirmąjį susitikimą laimėjusi ekipa atsilaikė ir čia.

"Ajax" daugiau įvarčių nepraleido, taigi, Europos lygos finale susitiks Nyderlandų bei Anglijos atstovai.

Rezultatai (bendras dvejų rungtynių santykis):

"Manchester United" 1 - 1 (2 - 1) "Celta Vigo"
[1-0] 17' Marouane Fellaini
[1-1] 85' Facundo Sebastian Roncaglia
88' Eric Bailly ("Manchester United") pašalintas iš aikštės
89' Facundo Sebastian Roncaglia ("Celta Vigo") pašalintas iš aikštės

"Lyon" 3 - 1 (4 - 5) "Ajax"
[0-1] 27' Kasper Dolberg
[1-1] 45' Alexandre Lacazette (iš 11 metrų baudinio)
[2-1] 45' Alexandre Lacazette
[3-1] 81' Rachid Ghezzal
84' Nick Viergever ("Ajax") pašalintas iš aikštės