Europos TOP lygų sezono pabaigos intrigos (I dalis, "Premier" lyga, "Bundesliga")

Nors iki sezono pabaigos stipriausių Europos lygų komandoms liko sužaisti vos po 2-3 rungtynes, kiekvienose pirmenybėse vis dar yra neaiškumų, o į paskutinius klausimus atsakys tik lemiamos čempionato dvikovos. Lankomiausias šalies futbolo naujienų portalas  – „Eurofootball.lt“, jums pateikia įdomiausius Europos TOP 5 lygų sezono pabaigos klausimus. Pirmojoje dalyje bus apžvelgtos Anglijos ir Vokietijos pirmenybės.


„Premier“ lyga

Ar „Leicester City“ pasakišką sezoną užbaigs laimėdami čempionų titulą?

Nuostabų sezoną žaidžianti Lesterio ekipa prieš paskutines dvikovas yra atsidūrusi itin palankioje situacijoje kovoje dėl „Premier“ lygos aukso. Per paskutinius du mačus jie turi arba sykį laimėti, arba sužaisti du kartus lygiosiomis, arba sulaukti bent vieno „Tottenham Hotspur“ kluptelėjimo, o bet kuri iš šių baigčių reikš vieną – „Leicester City“ triumfą.

Leicester City“ (77 taškai) – „Everton“ (11 vieta, namuose), „Chelsea“ (10 vieta, išvykoje).

Tottenham Hotspur“ (69 taškai) - „Chelsea“ (10 vieta, išvykoje), „Southampton“ (7 vieta namuose), „Newcastle United“ (17 vieta, išvykoje).

X-Faktorius: „Chelsea“. Praėjusių metų čempionai per likusę sezono dalį gali net du kartus sudalyvauti rungtynėse, kurios gali nulemti čempionų titulą iškovojančią ekipą. Jei šiandien jie nepralaimės „Tottenham“ ekipai, čempionų titulu džiaugsis „Leicester City“ futbolininkai. Tačiau, jei šiandien jie nelaimės, o kitame ture „Tottenham Hotspur“ laimės, o Lesterio žaidėjai pergalės iškovoti nepajėgs – tokioje pačioje situacijoje jie atsidurs jau paskutiniame ture.

Kas iškovos paskutinį kelialapį į Čempionų lygą?

Nors kol kas garantuotą kelialapį į Čempionų lygą yra iškovojusi tik „Leicester City“ ekipa, „Tottenham Hotspur“ ir „Arsenal“ klubai iš pirmojo ketvertuko galėtų iškristi tik pralaimėjusios viską ir sulaukusios iki nepalankių kitų susitikimų baigčių. Manant, kad šioms komandoms sezono finiše neįvyks nieko tragiško, dėl paskutinio kelialapio į Čempionų lygą turėtų kovoti trys ekipos – „Manchester City“, „Manchester United“ ir „West Ham United“.

„Manchester City“ dabar turi 4-5 taškų persvarą prieš artimiausius varžovus, tačiau jie yra sužaidę vienomis rungtynėmis daugiau, o kitame ture jų laukia dvikova prieš trečioje vietoje žengiančią „Arsenal“ komandą. Tuo tarpu „Manchester United“ ir „West Ham United“ klubų situacija panaši – jiems norint pakovoti dėl vietos Čempionų lygoje tereikia sulaukti vieno „City“ kluptelėjimo ir laimėti visus mačus. Gegužės 10 dieną šios komandos kovos tarpusavyje, o šios rungtynės gali būti labai svarbios kovojant dėl paskutinės vietos prestižiškiausiose Europos varžybose.

Manchester City“ (64 taškai) – „Arsenal“ (3 vieta, namuose), „Swansea“ (13 vieta, išvykoje).

Manchester United“ (60 taškų) – „Norwich“ (19 vieta, išvykoje), „West Ham United“ (6 vieta, išvykoje), „Bournemouth“ (15 vieta, namuose).

West Ham United“ (59 taškai) - „Swansea“ (13 vieta, namuose), „Manchester United“ (5 vieta, namuose), „Stoke City“ (9 vieta, išvykoje).

X-Faktorius: „Swansea“. Turnyrinės lentelės vidutiniokai per paskutinius turus turės dvi galimybes nubausti dėl Čempionų lygos kovojančias ekipas. Jau kitame ture jie gali atimti visas viltis iš „West Ham United“, o paskutiniame ture jie gali sugadinti Manuelio Pellegrini paskutines rungtynes „Premier“ lygoje už „City“ vairo. Nors „Swansea“ jau nebekovoja dėl aukščiausių vietų ar išlikimo, pora pergalių galėtų juos pakylėti keliomis vietomis į viršų, o du pralaimėjimai galėtų nublokšti keliomis pozicijomis žemyn.

Kam reikės atsisveikinti su „Premier“ lyga?

„Aston Villa“ ekipai jau senokai atsisveikinus su viltimis išlikti lygoje, o kitoms komandoms pabėgus iš išlikimo zonos, dėl vienintelės vietos „Premier“ lygoje kovoja trys klubai – „Newcastle United“, „Sunderland“ ir „Norwich“.

„Newcastle“ yra sužaidusi vienomis rungtynėmis daugiau už kitas dvi komandas, tačiau jie šiuo metu demonstruoja geriausią formą ir, turbūt, turi palankiausią tvarkaraštį. Iš pradžių jie žais prieš beviltiškai atrodančią „Aston Villa“ ekipą, kuri pralaimėjo 11 rungtynių iš eilės, o paskutiniame ture jų lauks akistata su „Tottenham“, kuriems tos rungtynės gali nebelemti nieko. „Sunderland“ ir „Norwich“ žais po dvi rungtynes namuose ir sužais vienomis rungtynėmis daugiau, tačiau jų laukia turnyrinės lentelės viduryje (o „Norwich“ dar laukia ir dvikova prieš „Manchester United“) esančios komandos, kurios taškų lengvai nebarsto.

Newcastle United“ (33 taškai) – „Aston Villa“ (20 vieta, išvykoje), „Tottenham Hotspur“ (2 vieta, namuose).

Sunderland“ (32 taškai) – „Chelsea“ (10 vieta, namuose), „Everton“ (11 vieta, namuose), „Watford“ (12 vieta, išvykoje).

Norwich“ (31 taškas) – „Manchester United“ (5 vieta, namuose), „Watford“ (12 vieta, namuose), „Everton“ (11 vieta, išvykoje).

X-Faktorius: „Tottenham Hotspur“. Sunku tikėtis, jog per tris paskutinius mačus „Sunderland“ ir „Norwich“ iškovos po tris pergales ir taip paliks „Newcastle United“ be jokių vilčių išsaugoti savo vietą „Premier“ lygoje. Jei varžovai bent po kartą suklups, o „Newcastle“ nebarstys taškų prieš „Aston Villa“, daug ką lemti gali ir tai, kokioje situacijoje prieš paskutinį turą bus „Tottenham Hotspur“ ekipa. Jeigu jiems pavyktų intrigą dėl aukso išlaikyti iki paskutinės akimirkos, „Newcastle“ galimybės laimėti šias rungtynes būtų daug menkesnės, nei tuo atveju, jei „Spurs“ jau žinos, kurioje vietoje baigs savo sezoną. Visgi, „Newcastle United“ gali būti ramūs jau prieš šią dvikovą – tam jiems reiktų laimėti kitas rungtynes ir sulaukti pagrindinių varžovų nesėkmių per jų ateinančius du susitikimus.


„Bundesliga“

Nepaisant to, jog „Bayern“ vis dar neužsitikrino Vokietijos čempionų titulo, naivu tikėtis, kad per jie to nepadarys per likusius du turus. Ypač atsižvelgiant į tai, jog net ir pralaimėjusi kitose rungtynėse prieš „Ingolstadt“, „Bayern“ paskutiniame ture žaistų prieš „Hannover“ ekipą, kuri užima paskutinę vietą „Bundesliga“ pirmenybėse ir jau nepakils nė laipteliu aukščiau.

Kas laimės paskutinį kelialapį į Čempionų lygą?

Po paskutinio turo, dėl ketvirtos vietos ir galimybės žaisti Čempionų lygos atrankoje vis dar kaunasi trys komandos, kurias skiria trijų taškų persvara – „Gladbach“, „Hertha“, „Schalke“ ir „Mainz“.

Viską savo rankose laiko „Gladbach“, kurios laukia dvikova prieš 3 vietą jau užsitikrinusią „Bayern“ ekipą ir dėl išlikimo kovojančią „Darmstadt“ vienuolikę. „Hertha“ šiuo metu nedemonstruoja geros formos, o norėdami likti ketvirti, jie turi ne tik patys sugrįžti į pergalių kelią, bet ir sulaukti „Gladbach“ kluptelėjimo. „Schalke“ turi palankiausią tvarkaraštį, tačiau jiems reikia dviejų pirmaujančių komandų prarastų taškų, o „Mainz“ situacija prasčiausia – jie turi nugalėti abejose dvikovose ir tikėtis, jog „Gladbach“ taškus barstys abejose rungtynėse, o „Schalke“ nelaimės bent kartą.

Gladbach“ (49 taškai) – „Bayer“ (3 vieta, namuose), „Darmstadt“ (14 vieta, išvykoje).

Hertha“ (49 taškai) – „Darmstadt“ (14 vieta, namuose), „Mainz“ (7 vieta, išvykoje).

Schalke“ (48 taškai) – „Augsburg“ (12 vieta, namuose), „Hoffenheim“ (13 vieta, išvykoje).

Mainz“ (46 taškai) – „Stuttgart“ (15 vieta, išvykoje), „Hertha“ (5 vieta, namuose).

X-Faktorius: „Darmstadt“. Norėdami būti ramūs dėl vietos kitų metų „Bundesliga“ pirmenybėse, „Darmstadt“ turės nuskriausti bent vieną iš dviejų komandų, kurios dalyvauja kovoje dėl paskutinės vietos Čempionų lygoje. Turnyrinėje lentelėje jų situacija nėra pati blogiausia, tačiau du pralaimėjimai gali nubloškti juos į septynioliktą poziciją, kurioje likusi komanda kitą sezoną kamuolį gainios antrame pagal pajėgumą Vokietijos divizione.

Kuri komanda iškris iš aukščiausios lygos ir kam teks kovoti dėl išlikimo peržaidime?

Nors teoriškai su „Bundesliga“ atsisvikinti dar galėtų ir vienuoliktoje vietoje esanti „Hamburger“ ekipa, dėl išlikimo aršiausia kova vyks tarp keturių komandų. „Werder“, „Eintracht“, „Stuttgart“ ir „Darmstadt“ ekipos realiausiai pretenduoja į iš lygos iškritimą reiškiančią septynioliktą poziciją ir į šešioliktą vietą, kurioje likusi komanda žais dėl išlikimo lygoje su trečia antros lygos komanda.

„Darmstadt“ turi daugiausiai taškų, tačiau neparankiausią tvarkaraštį, o „Werder“ taškais nuo varžovų atsilieka, tačiau dar žais su dvejomis komandomis, prieš kurias iškovojusi pergalę jas aplenktų. „Stuttgart“ ir „Eintracht“ situacija panaši - joms svarbiausia bus neatiduoti trijų taškų „Werder“ ekipai ir bandyti nuskriausti iš pažiūros stipresnes sudėtis turinčias komandas.

Darmstadt“ (35 taškai) – „Hertha“ (5 vieta, išvykoje), „Gladbach“ (4 vieta, namuose).

Stuttgart“ (33 taškai) – „Werder“ (17 vieta, išvykoje), „Mainz (7 vieta, namuose), „Wolfsburg“ (10 vieta, išvykoje).

Eintracht“ (33 taškai) – „Borussia“ (2 vieta, namuose), „Werder“ (17 vieta, išvykoje).

Werder“ (31 taškas) – „Stuttgart“ (15 vieta, namuose), „Koln“ (8 vieta, išvykoje), „Eintracht“ (16 vieta, namuose).

X-Faktorius: „Werder“. Net ir turėdama mažiausiai taškų iš visų dėl išlikimo besikaunančių komandų, „Werder“ ne tik nėra priklausoma nuo kitų susitikimų baigčių, tačiau ir tiesiogiai įtakos visų ekipų situaciją. Jie namuose priims tiek „Stuttgart“, tiek „Eintracht“ futbolininkus, kurie prieš juos pirmauja vos dviem taškais, tad pergalių atveju jie tikrai aplenktų šias komandas. Šių rungtynių rezultatai turės įtakos ir „Darmstadt“ ekipai, kuriai palankiausia būtų tikėtis, jog nė viena komanda nebaigs šių dvikovų kaip nugalėtoja, o susitikimai baigsis lygiosiomis.

Tautvydas Sakalauskas

Straipsnio įvertinimas: 0 0
 • dipsi tu

  *** su savo menedzeriu. Eik geriau MU forume apie transferus kliedet.

  There is only one City. Leicester City!

  • +1
 • GetCancer

  Jei City ir Liverpool per fuksa laimi abi UEFA taures tai 4-a vieta eis i europos lyga , nes maximum 5 komandos is vienos salies gali lost CL.

  • -2
 • *** su savo menedzeriu. Eik geriau MU forume apie transferus kliedet.

  • -3
 • ValkyroN

  Kviečiam prisijungt prie soccermanager. com eurofootball lygos - kodas prisijungimui 216786. Dar yra likę gerų komandų

  • -2
 • dipsi tu

  *** su savo menedzeriu. Eik geriau MU forume apie transferus kliedet.

  There is only one City. Leicester City!

  • +1
 • GetCancer

  Jei City ir Liverpool per fuksa laimi abi UEFA taures tai 4-a vieta eis i europos lyga , nes maximum 5 komandos is vienos salies gali lost CL.

  • -2
 • *** su savo menedzeriu. Eik geriau MU forume apie transferus kliedet.

  • -3
 • ValkyroN

  Kviečiam prisijungt prie soccermanager. com eurofootball lygos - kodas prisijungimui 216786. Dar yra likę gerų komandų

  • -2
 • ValkyroN

  Kviečiam prisijungt prie soccermanager. com eurofootball lygos - kodas prisijungimui 216786. Dar yra likę gerų komandų

  • -2
 • *** su savo menedzeriu. Eik geriau MU forume apie transferus kliedet.

  • -3
 • GetCancer

  Jei City ir Liverpool per fuksa laimi abi UEFA taures tai 4-a vieta eis i europos lyga , nes maximum 5 komandos is vienos salies gali lost CL.

  • -2
 • dipsi tu

  *** su savo menedzeriu. Eik geriau MU forume apie transferus kliedet.

  There is only one City. Leicester City!

  • +1

Kitos naujienos