Eurovizijos laimėtojas tapo galvos skausmu "Atlanto" gynybai

2015-ųjų „Eurovizijos“ nugalėtojas Mansas Zelmerlowas įrodė, kad kamuolį jis moka valdyti nė kiek neblogiau nei mikrofoną ar balso stygas.

Prieš atvykdamas į Jūros šventę koncertuoti, švedas organizatoriams išreiškė pageidavimą, kad Lietuvoje iš pradžių nori pažaisti futbolą. Pasirodo, tai jokia netikėta atlikėjo užgaida, o tradicija, kurios jis nenori nutraukti. Nuvykęs į bet kurią šalį pasirodyti, M.Zelmerlowas su savo svita nori išmėginti jėgas su vietos komanda, o jei jos neranda, žaidžia tarp savęs.

Švedo meistriškumu futbolo aikštėje stebėjosi ir „Atlanto“ futbolininkai, negalėję sustabdyti aktyviai žaidusio praėjusių „Eurovizijos“ laimėtojo ir šių metų šio konkurso vedėjo. M.Zelmerlowas įmušė du įvarčius iš trijų.

Rungtynės Klaipėdos centriniame stadione prasidėjo abipusėmis atakomis. Ilgai nė vienai iš ekipų nepavyko suregzti rezultatyvios atakos. Lietuvos pirmenybių prizininkams didelį pavojų kėlė Švedijos komandą sustiprinęs Donatas Montvydas. Tačiau įpusėjus kėliniui Marius Papšys rado spragą svečių gynyboje.

Rezultatas netenkino M.Zelmerlowo ir jo kompanijos. Antrasis kėlinys prasidėjo rezultatyviomis švedų atakomis Netrukus Mansas išlygino rezultatą įvartį pasiekęs krūtine. Po keleto minučių „Atlanto“ vartininkas Povilas Valinčius antrą kartą krapštė kamuolį iš tinklo.

Legendinio Lietuvos klubo garbę labiausiai stengęsis apginti M.Papšys įpusėjus kėliniui išlygino rezultatą – 2:2.

Tačiau M.Zelmerlowas dar kartą pasinaudojęs priekyn nuskubėjusių šeimininkų išskidusia gynyba, antrą kartą taikliai spyrė – 3:2.

Siekdami išsigelbėti, Konstantiną Sarsaniją pavadavusio Rimanto Žvingilo auklėtiniai surengė varžovų vartų šturmą. Kone paskutinę susitikimo minutę baudos aikštelėje buvo pargriautas M.Papšys. Pats nukentėjusysis realizavo 11 m baudinį.

Kovingos lygiosios netenkino abiejų komandų, todėl buvo nuspręsta smūgiuoti po penkis 11 m baudinius.

Pirmasis spyręs M.Zelmerlowas pylė aukštai į dangų. Po jo „Atlanto“ vartininko meistriškumą siekęs patikrinti D.Montvydas sudrebino skersinį. Kiek taikliau smūgiavę klaipėdiečiai šventė pergalę 4:3.

Po varžybų „Atlanto“ futbolo komandos atstovai įteikė vardinius marškinėlius ir klubo šalikus M.Zelmerlowui ir D.Montvydui, kurie uostamiestyje žaidė Malmės „Malmo FF“ maškinėliais. Švedui buvo įteikti 10-uoju numeriu pažymėta klaipėdiečių apranga, D.Motvydui – 16-uoju.