Favoritai Anglijoje įrodė pranašumą © Eurofootball.lt
Anglijos futbolo vadovams šventės, atrodo, nė motais. Futbolo gimtinės klubai rungtyniauja ne tik pirmąją naujųjų metų dieną ar per Kalėdas, bet ir per Velykas - antrąją šios šventės dieną sužaisti šeši 35-ojo turo susitikimai.

Londono "Chelsea", ko gero, galutinai užtildė visus optimistus, kurie tikėjosi rokiruočių lentelės viršuje. Šiandien Jose Mourinho auklėtiniai namie be didesnių sunkumų 3-0 įveikė Liverpulio "Everton" ir praktiškai užsitikrino antrąjį iš eilės nugalėtojų titulą. Per tris likusius turus iškovoję bent vieną tašką Londono sostinės komandos žaidėjai taps nebepavejami.

"Naujieji" čempionai karūnuoti galėjo būti jau šiandien, tačiau pergalę iškovojo ir antroje vietoje esantis "Man Utd" klubas. Ne patį geriausią sezoną išgyvenanti legendinė Sero Alekso Fergusono ekipa svarbiame mače išvykoje 2-1 nugalėjo ambicijų kitą sezoną žaisti UEFA Čempionų lygoje neslepiančią "Tottenham" komandą.

Rungtynes šeimininkai pradėjo užsivedę, tačiau jau 8 minutę Mančesterio komanda buvo priekyje - futbolininkų terminais, Wayne`as Rooney "uždarė" tikslų Cristiano Ronaldo perdavimą iš krašto ir nuginklavo varžovų vartininką Paulą Robinsoną. Besibaigiant antrajam kėliniui tas pats W.Rooney išnaudojo varžovų gynėjų klaidą ir pelnė antrą įvartį, užtvirtindamas persvarą.

Nepaisant to, Martino Jolo auklėtiniai nebuvo nusiteikę pasiduoti ir jų pastangos nebuvo bevaisės - antrojo kėlinio pradžioje Jermainas Jenasas, taip pat nepatikimai sužaidus gynėjams, sušvelnino rezultatą. Ir visgi antram įvarčiui pelnyti "Tottenham" pritrūko jėgų ir "Man Utd" iškovojo pergalę, kuri taip pat reikšminga kovoje dėl antrosios vietos su "Liverpool".

Vis galingiau atrodo neperseniausiai trenerį pakeitusi "Newcastle" komanda, kuri šįkart gana nelengvoje kovoje, ko nerodo rezultatas, 4-1 palaužė absoliutų autsaiderį "Sunderland" klubą. Beje, šiame mače 206 įvartį vilkėdamas juodai - baltus "šarkų" marškinėlius pelnė legendinis Alanas Sheareris. Tiesa, veteranas pasižymėjo nuo 11 metrų baudinio žymos, o jo įvartį apkartino patirta trauma, dėl kurios šis mačas karjeroje jam gali būti paskutinis.

Po šios pergalės "Newcastle" turnyrinėje lentelėje aplenkė Londono "West Ham" klubą, kuris išvykoje dviejų įvarčių persvara nusileido "Middlesbrough" ekipai ir gerokai susikomplikavo savo padėtį kovoje dėl kelialapio į Europos turnyrą. Tuo tarpu mūšyje dėl išlikimo situacija beveik nepasikeitė, nes "Porsmouth" išvykoje nepaisant puikaus A.D`Alessandro įvarčio mačo pabaigoje turėjo pripažinti "Charlton" pranašumą, o "West Brom" mačą su "Bolton" baigė be įvarčių.

Pirmadienio rezultatai:

"%c00052" 1 - 2 "%c00040"
8` [0 - 1] Wayne Rooney
36` [0 - 2] Wayne Rooney
53` [1 - 2] Jermaine Jenas

"%c00043" 2 - 1 "%c00057"
40` [0 - 1] Andres D`Alessandro
76` [1 - 1] Bryan Hughes
83` [2 - 1] Darren Bent

"%c00042" 3 - 0 "%c00051"
28` [1 - 0] Frank Lampard
62` [2 - 0] Didier Drogba
74` [3 - 0] Michael Essien

47` iš aikštės pašalintas Lee Carsley ("Everton")

"%c00053" 2 - 0 "%c00248"
41` [1 - 0] Jimmy Floyd Hasselbaink
57` [2 - 0] Massimo Maccarone (11 m.)

"%c00260" 1 - 4 "%c00046"
32` [1 - 0] Justin Hoyte
60` [1 - 1] Michael Chopra
61` [1 - 2] Alan Shearer (11 m.)
66` [1 - 3] Charles N`Zogbia
87` [1 - 4] Albert Luque

"%c00194" 0 - 0 "%c00050"