Favoritai sėkmingai pradėjo atrankos varžybas (Papildyta) © Eurofootball.lt
Šeštadienį vakare visoje Europoje buvo žaidžiami atrankos į 2008-ųjų metų Europos čempionatą Austrijoje ir Šveicarijoje susitikimai. Galingai atranką pradėjo Anglijos ir Slovakijos rinktinės, sutriuškinusios savo varžovus įspūdingais rezultatais. Tačiau didžiausią pergalę pasiekė toje pačioje kaip ir Lietuva B grupėje žaidžiantys škotai, namuose net 6-0 "nušlavę" Farerų salų rinktinę.

Tuo tarpu didžiausia sensacija galima laikyti ne tik Lietuvos lygiąsias su Pasaulio čempionais italais jų aikštėje 1-1, tačiau ir Suomijos pergalę prieš Pasaulio čempionate debiutavusius lenkus svečiuose.

Sunkias pergales svečiuose iškovojo Izraelio, Švedijos ir Olandijos futbolininkai. Pirmosios dvi ekipos minimaliais rezultatais svečiuose įveikė atitinkamai Estiją ir Latviją. Tuo tarpu Europos futbolo sunkiasvoriai olandai išvargo minimalią pergalę prieš nykštukinį Liuksemburgą.

Be jau minėtos škotų pergalės, Lietuvos B grupėje įtikinamą pergalę svečiuose iškovojo Pasaulio vicečempionai prancūzai, net 3-0 įveikę gruzinus.

Pasak internetinės UEFA svetainės, šios rungtynės prancūzams buvo tarsi apšilimas prieš Pasaulio čempionato finalo pakartojimą trečiadienį. Svečiai į priekį išsiveržė jau septintą minutę, kai po puikaus Francko Ribery žaidimo pasižymėjo Florentas Malouda. Būtent F.Ribery prisidėjo ir prie antrojo įvarčio po kiek mažiau nei dešimt minučių, kai puikiu smūgiu iš maždaug 15 metrų pasižymėjo "Man Utd" puolėjas Louisas Saha.

Verta paminėti, kad dar po pirmojo įvarčio realią progą išlyginti turėjo Shota Arveladze, galva smūgiavęs virš vartų, o vėliau rezultato vos nesušvelnino Gogita Gogua, iš maždaug 25 metrų vos nenuginklavęs Gregory Coupeto.

Šeimininkams sunkiai sekėsi stabdyti priešininkus - geltonas korteles gavo Levanas Kobiashvilis, Jaba Kankava ir Gogita Gogua. Visiškai kitaip su varžovais kovoti sekėsi "Les Bleus", kurie užsitikrino tris taškus antrojo kėlinio pradžioje - po Willy Sagnolo perdavimo iš krašto kamuolys įskriejo į vartus pro Thierry Henry spaudžiamą gynėją Malkhaze Asatianį.

Gruzijos sudėtis: Chanturia; Khizanishvili, Kobiashvili, Asatiani, Kankava; Aladashvili (39` Kandelaki), Gogua, Iashvili (45` Kvirkvelia), Demetradze (82` Menteshashvili); Mujiri, Arveladze;

Prancūzijos sudėtis: Coupet; Sagnol, Thuram, Gallas, Abidal; Vieira, Makelele (58` Mavuba), Ribery (69` Govou), Malouda; Saha (86` Wiltord), Henry;

Dar įspudingiau atrankos ciklą pradėjo Škotijos rinktinė, namuose net 6-0 sutriuškinusi Farerų salų futbolininkus. Šeimininkai jau dešimtą minutę pirmavo 2-0 ir nepaliko jokių vilčių nykštukinei Šiaurės Atlanto valstybei.

Pirmųjų dviejų įvarčių architektu galima laikyti vasarą į "Celtic" perėjusį Kenny Millerį. Iš pradžių jis pergudravo savo gynėją ir atliko puikų perdavimą Darrenui Fletcheriui, o po kelių minučių įsiveržė į baudos aikštelę, kur kamuolys atsidūrė prie Jameso McFaddeno.

Anglijos žiniasklaidos teigimu, škotams ir toliau šypsojosi sėkmė, kai 23-ią minutę už pražangą prieš Krisą Boydą buvo skirtas vienuolikos metrų baudinys, kurį pats sėkmingai realizavo "Rangers" puolėjas.

Netrukus į Farerų salų vartus buvo skirtas ir antras vienuolikos metrų baudinys, kai buvo prasižengta prieš D.Fletcherį. Nors K.Milleris smūgiavo silpnai, jam pavyko įmušti į Jakupo Mikkelseno vartus.

Pirmajam kėliniui artėjant į pabaigą penktą įvartį į svečių vartus įmušė K.Boydas, kuriam tai buvo antrasis rungtynių įvartis.

Antrajame rungtynių kėlinyje škotai sėkmingai sulėtino iki tol buvusį labai greitą tempą, tačiau nuo to darbo J.Mikkelsenui tikrai nesumažėjo - jam tako atremti du J.McFaddeno smūgius bei K.Boydo smūgį galva.

Vis tik škotams pavyko pasižymėti ir antrajame kėlinyje - iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei penkioms minutėms po keitimo aikštėje pasirodęs Gary O`Connoras gavo gerą perdavimą iš J.McFaddeno ir nesunkiai nuginklavo pavargusį J.Mikkelseną.

Škotijos sudėtis: Gordon; Dailly, Weir, Pressley, Naysmith; Fletcher (45` Teale), Hartley, Quashie (84` Severin), Miller (61` O`Connor), Boyd, McFadden;

Farerų salų sudėtis: Mikkelsen; Hansen, Johannesen, Danielsen, Joensen, Benjaminsen, Johnsonn (76` Samuelsen), Borg, Frederiksberg (60` Thorleifsson), Christian Hogni Jacobsen, Rogvi Jacobsen (84` Nielsen).

Šeštadienio rungtynių statistika

A grupė
Serbija 1 - 0 Azerbaidžanas
72` [1 - 0] Nikola Zigic

Lenkija 1 - 3 Suomija
54` [0 - 1] Jari Litmanen
76` [0 - 2] Jari Litmanen (11 m.)
85` [0 - 3] Mika Vayrynen
90` [1 - 3] Lukasz Gargula

75` iš aikštės pašalintas Akradiusz Glowacki (Lenkija)

B grupė
Škotija 6 - 0 Farerų salos
7` [1 - 0] Darren Fletcher
10` [2 - 0] James McFadden
24` [3 - 0] Kris Boyd (11 m.)
30` [4 - 0] Kenny Miller (11 m.)
38` [5 - 0] Kris Boyd
85` [6 - 0] Garry O`Connor

Gruzija 0 - 3 Prancūzija
7` [0 - 1] Florent Malouda
15` [0 - 2] Louis Saha
46` [0 - 3] Thierry Henry

Italija 1 - 1 Lietuva
21` [0 - 1] Tomas Danilevičius
30` [1 - 1] Filippo Inzaghi

C grupė
Malta 2 - 5 Bosnija ir Hercegovina
4` [0 - 1] Sergej Barbarez
6` [1 - 1] Jamie Pace
10` [1 - 2] Mirko Hrgovic
45` [1 - 3] Mirko Hrgovic
48` [1 - 4] Zlatan Muslimovic
50` [1 - 5] Zlatan Muslimovic
86` [2 - 5] Miguel Mifsud

Vengrija 1 - 4 Norvegija
15` [0 - 1] Ole-Gunar Solskjaer
32` [0 - 2] Fredrik Stromstad
41` [0 - 3] Morten-Gamst Pedersen
54` [0 - 4] Ole-Gunar Solskjaer
90` [1 - 4] Zoltan Gera (11 m.)

Moldovija 0 - 1 Graikija
78` [0 - 1] Nikos Liberopoulos

D grupė
Čekija 2 - 1 Velsas
76` [1 - 0] David Lafata
85` [1 - 1] Martin Jiranek (į savus vartus)
89` [2 - 1] David Lafata

Slovakija 6 - 1 Kipras
9` [1 - 0] Martin Skrtel
33` [2 - 0] Marek Mintal
43` [3 - 0] Filip Sebo
48` [4 - 0] Filip Sebo
52` [5 - 0] Miroslav Karhan
55` [6 - 0] Marek Mintal
90` [6 - 1] Yiasoumis Yiasoumi

Vokietija 1 - 0 Airija
59` [1 - 0] Lukas Podolski

E grupė
Aglija 5 - 0 Andora
5` [1 - 0] Peter Crouch
13` [2 - 0] Steven Gerrard
38` [3 - 0] Jermain Defoe
47` [4 - 0] Jermain Defoe
66` [5 - 0] Peter Crouch

Estija 0 - 1 Izraelis
8` [0 - 1] Roberto Collauti

F grupė
Šiaurės Airija 0 - 3 Islandija
13` [0 - 1] Gunnar Heidar Thorvaldsson
20` [0 - 2] Hermann Hreidarsson
37` [0 - 3] Eidur Gudjohnsen

Latvija 0 - 1 Švedija
38` [0 - 1] Kim Kallstrom

Ispanija 4 - 0 Lichtenšteinas
20` [1 - 0] Fernando Torres
45` [2 - 0] David Villa
62` [3 - 0] David Villa
66` [4 - 0] Luis Garcia

G grupė
Baltarusija 2 - 2 Albanija
2` [1 - 0] Timofey Kalachev
7` [1 - 1] Ervin Skela (11 m.)
24` [2 - 1] Maxim Romaschenko
86` [2 - 2] Besnik Hasi

Rumunija 2 - 2 Bulgarija
40` [1 - 0] Laurentiu Rosu
55` [2 - 0] Ciprian Marica
82` [2 - 1] Martin Petrov
83` [2 - 2] Martin Petrov

90` iš aikštės pašalintas Gabriel Tamas (Rumunija)

Liuksemburgas 0 - 1 Olandija
18` [0 - 1] Joris Mathijsen