Favoritų pergalės pasaulio čempionato atrankoje © Eurofootball.lt
Trečiadienį sužaistos 22-ejos 2010 metų pasaulio čempionato Europos zonos atrankos turnyro rungtynės.

Svarbią trečią pergalę 7 grupėje iškovojo Lietuvos rinktinė, namie vienintelio Tomo Danilevičiaus įvarčio dėka palaužusi Farerų Salų ekipą. Mūsiškių pranašumas nuo pat dvikovos pradžios nekėlė abejonių, o didesne persvara laimėti nepavyko neišnaudojus kelių dėkingų progų.

Kitame šios grupės mače Serbija išvykoje įtikinamai 3-1 įveikė buksuojančią Austriją bei su 9 taškais pakilo į pirmąją vietą turnyrinėje lentelėje. Lietuviai, turintys tiek pat taškų, rikiuojasi antri, o trečiąją poziciją dalijasi po 4 taškus surinkusios Rumunija, Austrija bei Prancūzija. Tiesa, pastarieji yra sužaidę tik trejas rungtynes.

Žygį be nesėkmių tęsia italo Fabio Capello vadovaujama Anglija, išvykoje 3-1 nugalėjusi Baltarusiją. Pergalę futbolo gimtinės atstovams atnešė du tikslūs Wayne'o Rooney bei Steveno Gerrardo smūgiai.

Kitoje šeštosios grupės dvikovoje Kroatija be vargo 4-0 sutriuškino Andorą.

Po šio turo pogrupyje tvirtai pirmauja Anglija (12 tšk.), o jai įkandin seka 5 taškais atsiliekančios Kroatija bei tik 3 rungtynes sužaidusi Ukraina.

Ir toliau pergales skina Europos čempionė Ispanija, 5 grupėje išvykoje 2-1 palaužusi Belgija. Šeimininkai 7 minutę pirmavo po tikslaus Wesley Soncko smūgio, bet dar prieš didžiąją pertrauką pusiausvyrą atstatė saugas Andresas Iniesta, o 88 minutę pergalę išplėšė Davidas Villa.

Toje pačioje grupėje mūsų kaimynė Estija mačą su Turkija baigė be įvarčių, o Bosnija ir Hercegovina 4-1 nugalėjo Armėniją.

Šioje grupėje pirmauja Ispanija (10 tšk.), ją vejasi Turkija (8 tšk.).

Visi rezultatai:

1 grupė:

Malta 0 - 1 Vengrija
23' [0 - 1] Sandor Torghelle

Portugalija 0 - 0 Albanija

2 grupė:

Latvija 1 - 1 Izraelis
50' [0 - 1] Yossi Benayoun
89' [1 - 1] Vladimirs Kolesnichenko

Liuksemburgas 0 - 0 Moldova

Graikija 1 - 2 Šveicarija
42' [0 - 1] Alexander Frei (iš 11 m.)
68' [1 - 1] Angelos Charisteas
77' [1 - 2] Blaise Isetsima NKuf

3 grupė:

Čekija 1 - 0 Slovėnija
61' [1 - 0] Libor Sionko

Slovakija 2 - 1 Lenkija
70' [0 - 1] Euzebiusz Smolarek
85' [1 - 1] Stanislav Sestak
86' [2 - 1] Stanislav Sestak

Šiaurės Airija 4 - 0 San Marinas
30' [1 - 0] David Healy
43' [2 - 0] Grant McCann
55' [3 - 0] Kyle Lafferty
74' [4 - 0] Steven Davis

63' iš aikštės pašalintas Mauro Marani (San Marinas)

4 grupė:

Rusija 3 - 0 Suomija
23' [1 - 0] Petri Pasanen (į savus vartus)
65' [2 - 0] Veli Lampi (į savus vartus)
88' [3 - 0] Andrey Arshavin

Vokietija 1 - 0 Velsas
72' [1 - 0] Piotr Trochowski

5 grupė:

Bosnija ir Hercegovina 4 - 1 Armėnija
31' [1 - 0] Emir Spahic
39' [2 - 0] Edin Dzeko
55' [3 - 0] Zlatan Muslimovic
85' [3 - 1] Vahagn Minasyan
89' [4 - 1] Zlatan Muslimovic

Estija 0 - 0 Turkija

Belgija 1 - 2 Ispanija
7' [1 - 0] Wesley Sonck
36' [1 - 1] Andres Iniesta
88' [1 - 2] David Villa

6 grupė:

Kroatija 4 - 0 Andora
16' [1 - 0] Ivan Rakitic
32' [2 - 0] Ivica Olic (iš 11 m.)
76' [3 - 0] Luka Modric
86' [4 - 0] Ivan Rakitic

Baltarusija 1 - 3 Anglija
11' [0 - 1] Steven Gerrard
28' [1 - 1] Pavel Sitko
50' [1 - 2] Wayne Rooney
74' [1 - 3] Wayne Rooney

7 grupė:

Lietuva 1 - 0 Farerų Salos
22' [1 - 0] Tomas Danilevičius

Austrija 1 - 3 Serbija
15' [0 - 1] Milos Krasic
18' [0 - 2] Milan Jovanovic
24' [0 - 3] Ivan Obradovic
80' [1 - 3] Marc Janko

8 grupė:

Gruzija 0 - 0 Bulgarija

Airija 1 - 0 Kipras
5' [1 - 0] Robbie Keane

Italija 2 - 1 Juodkalnija
8' [1 - 0] Alberto Aquilani
18' [1 - 1] Mirko Vucinic
28' [2 - 1] Jovan Tanasijevic (į savus vartus)

9 grupė:

Norvegija 0 - 1 Olandija
63' [0 - 1] Mark van Bommel

Islandija 1 - 0 Makedonija
16' [1 - 0] Veigar Pall Gunnarsson

15' Brynjar Gunnarsson (Islandija) nerealizavo 11 metrų baudinio