Fiasko: vaikiškai klydę "Trakai" buvo sutriuškinti Estijoje

Šį vakarą 19:00 val. Europos lygos pirmąjame kvalifikaciniame etape Taline į antrąjį tarpusavio mūšį stojo „Trakų“ ir „Nomme Kalju“ ekipos.

Pirmosiose rungtynėse Vilniuje, estai į priekį įsiveržė jau šeštąją minutę, kai sėkmingai realizavo vienuolikos metrų baudinį. Visgi, „Trakai“ nepasidavė ir antroje rungtynių dalyje įmuše dukart iškovojo pergalę 2-1.

Šiose rungtynėse „Trakams“ ir vėl negalėjo padėti Arūnas Klimavičius, Jurijus Mamajevas, Martynas Dapkus ir Pavelas Krukas. Ant suolo šį kartą paliktas buvo ir išlyginamąjį įvartį pelnęs Nerijus Valskis, o vietoj jo į startinį vienuoliktuką pateko Titas Vitukynas.

Startinės sudėtys:

Trakai“: Rapalis; Česnauskis, Januševskis, Bychenok, Šilėnas; Vorobjovas, Zasavickij; Vitukynas, Rekišas, Gurenka; Aršakianas.

Nomme Kalju“: Teles; Sidorenkov, Ugge, Rodrigues, Mool; Mbu-Alidor, Dmitrijev; Quintieri, Wakui, Toomet; Klein.

Šiame susitikime „Nomme Kalju“ nuo pat mačo pradžios bandė žaisti atvirą futbolą, spausdami musiškius nuo pat pirmųjų metrų, tačiau tai atvėrė daugiau erdvių prie jų vartų lietuviams ir už tai estai buvo nubausti jau rungtynių pradžioje.

Keturioliktą rungtynių minutę Titas Vitukynas perdavė kamuolį komandos kapitonui Deividui Česnauskiui, šis įsiveržė į baudos aikštelę ir atliko smūgį į vartus. Nors varžovų vartininkas šį smūgį atrėmė, kamuolį jis nukreipė tiesiai po kojomis baudos aikštelėje buvusiam Davidui Aršakianui, kuris pasiuntė jį į vartus, taip išvesdamas savo ekipą į priekį 1-0.

35-ąją minutę po kampinio estams buvo pavykę nukreipti kamuolį į „Trakų“ vartus, tačiau teisėjas užfiksavo taisyklių pažeidimą ir įvarčio neįskaitė.

Kėlinio pabaigoje vis stiprėjo lietus, o abiems ekipoms nuo to buvo dar sunkiau kurti progas ir klubai į pertrauką išėjo švieslentėje degant lietuviams palankiam rezultatui – 1-0.

Antrojo kėlinio pradžioje estai stengėsi perimti iniciatyvą ir ilgiau kontroliavo kamuolį, o „Trakai“ savo progų ieškojo kontraatakose.

61-ąją minutę puikią progą išlyginti rezultatą turėjo po keitimo pasirodęs Tarmo Neemelo, tačiau jis iš kelių metrų galva smūgiavo virš vartų.

Visgi, Estijos ekipos spaudimas galiausiai davė vaisių – tiksliu smūgiu galva 66-ąją minutę rezultatą išlygino Jorge Rodriguesas.

Tačiau tuo „Trakų“ nemalonumai nesibaigė – vos po dviejų minučių Marius Rapalis už pražangą užsidirbo vienuolikos metrų baudinį ir geltoną kortelę. Nors pirmąjį smūgį lietuvis atrėmė, pakartotiniu smūgiu Andrejus Sidorenkovas pelnė antrąjį estų įvartį ir išlygino bendrą serijos rezultatą.

Po tokio šalto dušo „Trakai“ nepasimetė ir iš karto metė didesnes pajėgas į puolimą. 75-ąją minutę po kampinio progą turėjo Aršakianas, tačiau jam pataikyti į kamuolį nepavyko, o vėliau smūgiuoti kitiems jo komandos draugams progų nesuteikė „Nomme Kalju“ gynėjai.

85-ąją minutę varžovų baudos aikštelėje krito Dimitrijus Rekišas, tačiau teisėjas pražangos neįvelgė ir leido tęsti rungtynes.

Po dviejų minučių grubiai suklydo Marius Rapalis, kuris gaudydamas nepavojingą aukštą kamuolį sugebėjo išleisti jį iš rankų, o kamuolį gavęs Neemelo pasiuntė jį į tuščius vartus.

Tačiau ir tai nebuvo paskutinė vaikiška klaida „Trakų“ gynyboje. Jau per pridėtą laiką Rapalis nesėkmingai išbėgo iš vartų ir nesugebėjo išmušti kamuolio, o vėliau vienas prieš savo vartus kamuolį gavęs Januševskis jo susistabdyti nesugebėjo, tad dar kartą laisvas kamuolį prieš tuščius vartus gavo Neemelo, kuris ir vėl neklydo bei pelnė antrąjį savo įvartį ir eliminavo lietuvius iš tolimesnės kovos.

Nomme Kalju“ 4 – 1 „Trakai“

14' [0 – 1] D. Aršakianas
66' [1 – 1] J. Rodrigues
69' [2 – 1] A. Sidorenkov
87' [3 – 1] T. Neemelo
90+2' [4 – 1] T. Neemelo

69' A. Sidorenkov nerealizavo vienuolikos metrų baudinio