Futbolas nėra tik puikus žaidimas. Tai sportas, kuris gali būti lyginamas su begale dalykų, vienas jų – finansai. Iš tiesų, futbolas pilnas ekonominių pamokų. Konkurencija, mokėjimas laiku priimti tinkamus sprendimus, komandinio darbo svarba, bei nesėkmės, dėl kurių galima viską prarasti. Į futbolą pažvelgus kiek giliau, išties galima rasti nemažai sąsajų su gyvenimu ir asmeninių finansų svarba. Neturint pinigų, galima pasiimti paskolą 30 dienų nemokamai (gratis lån 30 dage) ir kuo puikiausiai stebėti futbolo varžybas, kurioms trūko pinigų. Taip, tokia galimybė yra, tačiau ar tai yra geriausias sprendimas? Futbolas būtent ir moko ieškoti tinkamų sprendimų. Pabandykime visa tai panagrinėti. Svarbiausios pamokos:
Pralaimėjimo kartėlis skaudus. Pergalės skonis yra saldus, tuo tarpu pralaimėjimas labai kartus. Kaip bebūtų, pralaimėjimas, arba visko praradimas, turi gerokai didesnę įtaką mūsų nuotaikai nei laimėjimas. Yra nustatyta, jog praradus 100 eurų, mūsų nuotaika paveikiama kur kas labiau nei tiek pat laimėjus. Būtent dėl to, žmonės taip nemėgsta pralaimėti, net ir žinodami, kad gali taip nutikti. Investuojant pinigus, gali nutikt lygiai taip pat, galime laimėti daug, arba pralaimėti dar daugiau. Pergalė kiekvienu atveju džiugina kur kas labiau, todėl rizikuoti reikėtų tik gerai viską apsvarsčius, kalbant apie asmeninius finansus, apsvarstymams laiko dažniausiai turime pakankamai, tik vis nesugebame to padaryti.
Po pralaimėjimo, nereikėtų labai stipriai rizikuoti. Žmonės paprastai bijo pralaimėti, todėl dažnu atveju jie stengiasi vengti rizikos, net jei situacija eina ne itin gera linkme. Kartais, rizika yra gerai, tačiau ne visuomet. Futbole, rizikuoti yra svarbu, kartais yra akimirka, kuomet žaidėjai žino, jog tuo metu bus viskas arba nieko ir jie rizikuoja. Lygiai taip pat yra ir su finansais. Kalbant apie pinigus, jei praradote didelę sumą pinigų, galite būti linkę lošti, tačiau jei po viso to, dar įsigysite loterijos bilietą, rizikuosite panašiai taip kaip ir futbolo žaidėjai. Iš tiesų, pasitaiko, kuomet žmonės nusipirkę loterijos bilietą už paskutinius savo pinigus, laimi kur kas daugiau ir tai padeda jiems atsistoti ant kojų. Pasitaiko tokių atvejų, tačiau tokia sėkmė nusišypso labai retai.
Emocijų kontroliavimas. Ir futbole ir asmeniniuose finansuose emocijos vaidina svarbų vaidmenį. Visgi, priimti sprendimus, vadovaujantis tik emocijomis būtų neprotinga. Tai lygiai tas pats, kas vienos šalies piliečiui, pasiimti vartojimo paskolą Danijoje (DK forbrugslån rente), Vokietijoje, Šveicarijoje ar dar kitoje, tačiau ne savo šalyje. Pagautam emocijų žmogui, tuo metu taip daryti gali pasirodyti teisinga, tačiau po viso to, galite suprasti, jog padarėte didžiulę klaidą ir to daryti nereikėjo. Net ir itin brangūs žaidėjai, ne visuomet garantuoja laimėjimą. Paprastai, svarbiausia yra ilgalaikiai planai, emocijų kontroliavimas ir tikslo siekimas, tuomet ir ne itin patyrę žadėjai, gali parodyti puikius rezultatus. Negalima vadovautis vien tik emocijomis, nes neapgalvoti veiksmai, pasidavimas emocijoms ar neprotingi sprendimai, gali sugriauti asmeninius finansus ir įsukti į finansinių problemų sūkurį.
Palyginimų būtų galima rasti ir daugiau. Akivaizdu, jog tai ne tik sportinis žaidimas, tačiau dar ir žaidimas, kurio metu, stebėdami žaidėjus, kiekvienas galime jų vietoje įsivaizduoti save. Ką tuo metu darytume, kaip elgtumėmės kaip reaguotume ir kaip siektume pergalės. Ir futbole ir ekonominiuose dalykuose yra laimima ir pralaimima. Futbolo komandos gali pralošti varžybas dėl to, jog jiems tą dieną tiesiog nesisekė, o investitoriai gali prarasti savo pinigus dėl rinkos pokyčių.
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Cituoti komentarą
Pranešti apie netinkamą komentarą