Futbolo bendruomenei pristatytas regioninių talentų centrų projektas © lff.lt nuotr.

Kaune neseniai buvo pristatytas neseniai pirmą kartą Lietuvoje pradėtas regioninių talentų centrų projektas.

Ši programa siekia sukurti tvarų kelią ilgalaikiam talentų tobulėjimui, maksimaliai padidindama kiekvieno dalyvaujančio galimybes kiekvieną dieną būti vis geresniu. Nustačius kiekvieną talentą visuose regioniniuose centruose, kiekvienam dalyviui bus suteiktas šansas išnaudoti visą savo potencialą.

„Pristatėme regioninių centrų idėją. Turėsime aštuonis regioninius centrus ir noras yra grupėse nuo U10 iki U14 turėti po dvi savaitines treniruotes, kad vaikai galėtų individualiai dirbti su mūsų techninio departamento treneriais, su mentoriais, regioninių centrų paskirtais treneriais.

Norime stebėti aplinką, norime stebėti žaidėjus, kad kuo daugiau jaunuolių iš skirtingų regionų būtų pastebėti“, – apie šią naują iniciatyvą kalbėjo LFF prezidentas Edgaras Stankevičius.

Video reportažą iš pristatymo žiūrėkite čia.

Nauja iniciatyva džiaugėsi ir LFF techninis direktorius Reinholdas Breu, išskyręs tokio projekto svarbą ir potencialą.

„Tai visiškai naujas talentų ugdymo projektas, daugiausiai akcentuotas į U10-U13 vaikų grupes. Tokio amžiaus jie pradeda žaisti tikrą futbolą, o tam jiems reikia dar daugiau treniruočių prie to, ką jie jau turi savo akademijose. Treniruotės turi būti su savitomis užduotimis ir tikslais, pradedant nuo žaidimo vienas prieš vieną. Kaip sakė legendinis futbolininkas Johanas Cruyffas – gatvės futbolas.

Tai yra ilgalaikis projektas, tarkime, mūsų kolegos Vokietijoje tai daro jau nuo 2002-ųjų, tai yra nesibaigiantis procesas. Tai yra dvi papildomos treniruotės per savaitę, aštuoniasdešimt per metus. Tai yra labai svarbu, nes norint tapti profesionalu, tos papildomos treniruotės yra būtinos, ypač tokioje amžiaus grupėje.

Tik tokiu atveju, jei sportuosi 4, 5 ar 6 kartus per savaitę, gali tapti profesionalu. Jei sakysite, kad šis projektas bus dviems metams – net neverta pradėti. Jei po 20 metų grįšiu į Lietuvą, bus svarbu pamatyti tuos padėtus pagrindus“, – apie šią naują iniciatyvą kalbėjo R. Breu.

Iš viso bus įkurti aštuoni regioniniai centrai (du Vilniuje, o taip pat – Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Telšiuose ir Marijampolėje). Atvirų treniruočių metu šiuose regionuose bus atrenkami didžiausi talentai (po 12 jų) ir su jais bus vykdomos nuoseklios ir akcentuotos treniruotės su atitinkamuose regionuose dirbsiančiais treneriais. Grupės bus U10-U11 ir U12-U13 amžiaus vaikai, jos treniruosis po du kartus per savaitę.

„Šis projektas yra apie mūsų talentų ugdymą, pirmas dalykas – jų išskyrimą ir atrinkimą, o tada jau individualų darbą su jais per technikos prizmę. Kiekviena treniruotė turės ir smagumo, ir rimto darbo, bet didžiausi akcentai bus dedami ties individualiu darbu, kamuolio kontrole, kitais aspektais, taip pat žaidimu mažame plote.

Kiekvienoje grupėje planuojame turėti po 12 vaikų, manome, tai yra optimalus skaičius vienam treneriui, kai galima pamatyti kiekvieno klaidas, pakoreguoti jas“, – mintimis dalinosi ir šio naujo projekto vadovas Lukas Artimavičius.

Gegužės mėnesį startavo atvirosios atrankos, kurių metų regionuose bus atrinkti didžiausi talentai, jie birželio, rugpjūčio, rugsėjo ir spalio mėnesiais treniruosis savo regionų grupelėse su kitais talentingiausiais regiono jaunaisiais futbolininkais.

„Faktas, kad akademijoje yra didesnė vaikų grupė, jie yra skirtingų lygių, suprantame, kad akademijoje negali būti 20 vieno lygio talentų.

Žinome, kad kiekvienoje akademijoje yra 3-4 labai geri, talentingi vaikai, norime suteikti tiems vaikams terpę tobulėti. Faktas, kad per konkurencijos prizmę tai skatina visus tobulėti net ir treneriui nesikišant“, – sakė L. Artimavičius.