Futsal A lyga: Kai keturių įvarčių per mažai © Futsal.lt nuotr.

Dviguba Lietuvos futsal A lygos savaitė prasidėjo lyderių „Kauno Žalgirio“ futbolininkų užtikrinta pergale prieš antroje vietoje esančius Jonavos „Vikingus“. Pastarieji pelnė tik vieną įvartį ir tapo nerezultatyviausia turo komanda.

„Gargždų pramogos“ patyrė nesėkmę su trimis pelnytais įvarčiais, o dar trys komandos pasižymėjo po keturis kartus, tačiau jos visos buvo priverstos pripažinti varžovų pranašumą.

Išsigelbėjo

Kauno rajono „Hegelmann“ futbolininkai liko be taškų Vilkaviškyje vykusiose rungtynėse su „Bruklinu“. Kauniečiai, nepaisant puikios pradžios ir net keturių įvarčių persvaros, susitikimo pabaigoje nemažai vargo, kad į lentelę būtų įrašyti trys taškai.

Nuo pat pirmųjų rungtynių akimirkų varžovų vartus užgulę aikštės šeimininkai įvarčiu jau džiaugėsi sužaidus vos 70 sekundžių. Nesėkmingai sužaidus vartininkui, Francisco Gustavo išvedė savo komandą į priekį.

Toks šaltas dušas kauniečių nepažadino, o tai iki pertraukos lėmė dar tris „Bruklino“ įvarčius. „Hegelmann“ vieninteliu įvarčiu pasižymėjo esant rezultatui 0:3.

Antrojo kėlinio pirmoji pusė šeimininkų persvarą dar labiau išaugino, o tuomet vaizdas kardinaliai pasikeitė. Lukas Sipavičius, Kipras Keliauskas ir Rafaelis Medeiros vos per keturias minutes skirtumą sumažino iki minimumo.

Pernelyg didelis kauniečių noras L.Sipavičiui netrukus kainavo antrąją geltoną kortelę ir žaisdami daugumoje vilkaviškiečiai atsilaikė.

„Bruklinas“ - „Hegelmann“ 5:4Įvarčiai: D.Karpavičius 2, Francisco Gustavo, G.Čibirka, F.Anderson; R.Medeiros 2, L.Sipavičius, K.Keliauskas.

Vėl žemyn

Mažeikių VIP ekipa yra labiausiai nenuspėjama visoje lygoje. Geras rungtynes keičia prastos, o prastas - vėl geros. 11-asis turas mažeikiškiams akivaizdžiai nesusiklostė. Savo ruožtu, „Radviliškis“ triumfavo, iškovojęs puikią pergalę. Po šios dvikovos VIP ir „Radviliškį“ skiria vos vienas taškas.

Sunku nuspėti, su kokiomis mintimis rungtynes pasitiko aikštės šeimininkai, tačiau, kad ir kokios tos mintys būtų, labai panašu, kad jos neišsipildė. Ir tai, visų pirma, lėmė siaubingai sužaista pirmojo kėlinio pirmoji pusė.Per pirmąsias dešimt minučių radviliškiečiai sumušė keturis įmuštus įvarčius bei geriausią atkarpą per visą šį 2023/ 2024 metų sezoną.

VIP atsigavo - trys įvarčiai iki pertraukos vėl grąžino komandą į rungtynes. Žinant galutinį rezultatą, galima konstatuoti, kad to padaryti jai nepavyko. Tai tapo aišku, kad esant rezultatui 4:6 ir pakeitę vartininką penktu žaidėju, rungtynių pabaigoje VIP praleido septintąjį ir aštuntąjį įvarčius.

VIP - „Radviliškis“ 4:8Įvarčiai: T.Markevičius, E.Stankevičius, A.Juchno, A.Lebedevas; M.Martyšovas 3, E.Romanovas 2, M.Adomėnas, S.Gailiūnas, M.Baziulis.

Kažkur matyta

Akmenėje žaidę „VGTU Vilkai“ rungtynes pradėję dviem pelnytais įvarčiais, tačiau vėliau uždominavę varžovai sugebėjo panaikinti deficitą ir galiausiai iškovoti pergalę. Labai panašų vaizdą buvo galima matyti ir dešimtojo turo rungtynėse, kai dviejų persvarą rungtynių pradžioje įgiję Marijaus Rimo auklėtiniai vėliau pripažino „Gargždų pramogų“ pranašumą.

„VGTU Vilkai“ į priekį išsiveržė po Arno Levonausko įvarčio. Kaip ir savaitgalį, taip ir dabar tiksliam smūgiui „Vilkams“ užteko vos poros minučių. Netrukus rezultatas tapo 2:0, tačiau gera pradžia nebuvo pusė darbo, o akmeniškiai dar iki pertraukos buvo priekyje.

Po pertraukos ilgą laiką abiem komandoms pasižymėti nepavyko, o pati dvikovos pabaiga ir vėl sėkmingesnė buvo „Akmenės kraštui“. Akmeniškiai iškovojo septintąją pergalę bei turnyro lentelėje dar tvirčiau įsitaisė trečioje vietoje.

„Akmenės kraštas“ - „VGTU Vilkai“ 6:4Įvarčiai: J.Wellingtonas 2, Janderson 2, Maicol, G.de Araujo; A.Levonauskas 2, L.Tatarūnas, T.Gulbicki.

Kėdainių šou

„Kėdainiai United“ iškovojo penktą pergalę, šįsyk užtikrintai išvykoje nugalėję „Gargždų pramogas“. Geriausią atkarpą kėdainiškiai sužaidė po pertraukos, kai per 10 žaidimo minučių į varžovų vartus sumušė penkis įvarčius ir skirtumą padidino iki 8:1.

Nors šeimininkai po Deivido Padaigio įvarčio išsiveržė į priekį, tačiau vos po keliasdešimties sekundžių Evaldas Kugys rezultatą išlygino. Po kampinio veteranui buvo paridentas kamuolys, o jis vienu lietimu jį pasiuntė į tolimąjį apatinį vartų kampą. Antrąjį įvartį gargždiškiai varžovams padovanojo patys ir tai buvo jų slogios rungtynių atkarpos pradžia.

Prasidėjus antrajam kėliniui, „Kėdainių United“ mušė įvarčius tokius, kokius norėjo. Tarp pasižymėjusiųjų buvo ir praėjusio mėnesio lygos MVP - vartininkas Egidijus Žagaras. Neoficialiose vartininkų lenktynėse E.Žagaras pagal įvarčius lenkia visus varžovus.

Dvikovos pabaigoje Alekandras Fiodorovas ir Aurimas Skurdelis deficitą sumažino, tačiau tai nuo triuškinamo pralaimėjimo neišgelbėjo.

„Gargždų pramogos“ - „Kėdainiai United“ 3:8Įvarčiai: D.Padaigis, A.Fiodorovas, A.Skurdelis; T.Rakašius 2, N.Kestenis 2, E.Kugys, A.Gėgžna, Š.Činikas, E.Žagaras.

Finalininkai be intrigos

Pastaruosius keletą metų milžinišką įtampą kėlusios „Vikingų“ - „Kauno Žalgirio“ rungtynėse, deja, šiame sezone tokios nebėra. Tai buvo įrodyta tiek supertaurės rungtynėse, tiek pirmajame rate, tiek dabar.

Šiose rungtynėse žalgiriečiai dominavo nuo pirmos minutės, o geriausiu žaidėju buvo keturiais įvarčiais pasižymėjęs Igoris Rafaelis. Brazilas sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes.

„Vikingams“ vienintelį įvartį Genaras Samsonikas įmušė dvikovai artėjant į pabaigą. Tuomet švieslentėje degė skaičiai 1:7.

„Vikingai“ - „Kauno Žalgiris“ 1:7Įvarčiai: G.Samsonikas; Igoris Rafaelis 4, Vinicius, Vitinho, G.Zenkovas