Futsal A lygos 16 turas: be didesnių sensacijų © E. Šemioto nuotr.

Praėjusį savaitgalį sužaistos dar penkerios futsal A lygos rungtynės, kuriose aukštesnes vietas turnyro lentelėje užimančios komandos nugalėjo silpnesnes ir dar labiau sutvirtino savo pozicijas prieš atkrintamąsias varžybas.

Pats turas buvo įdomus tuo, kad buvo galima išvysti rungtynes, kuriose tekrito vienas įvartis, bet tuo pačiu buvo rungtynės, kuriose jų buvo įmušta net devyniolika.

19

Kaune vykusios rungtynės tarp „Kauno Žalgirio“ ir „Turbotransfers“ išsiskyrė tuo, kad per jas komandos sumušė net devyniolika įvarčių. Tokio rezultatyvumo šiame sezone dar nebuvo, tai reiškia, kad pasiektas naujas rekordas. Iki šiol rezultatyviausiose rungtynėse buvo įmušta 16 įvarčių. Turbūt nieko keisto, kad ir tąsyk žaidė „Kauno Žalgiris“.

Kalbant apie čempionus ir šio sezono lyderius, atrodo, kad dviejų žaidėjų pasikeitimas jiems nepadarė visiškai jokios įtakos. Pavyzdžiui, prie komandos prisijungę Jandersonas ir Kairo kartu per šią dvikovą įmušė penkis įvarčius.

Keturiais tiksliais smūgiais šią dvikovą baigė rezultatyviausias lygos žaidėjas Wesley. Jo sąskaita užaugo iki 25 įvarčių – tai yra skaičius, kurį kitiems iki sezono pabaigos pasiekti nebus lengva.

Tuo tarpu „Turbotransfers“ atėjo pasitikrinti savo lygį ir suprato, kad tas lygis „Kauno Žalgirio“ ekipos nė iš tolo nesiekia.

Vartininkų rungtynės

Šio sezono A lygoje buvo vienos rungtynės, kurios baigėsi nulinėmis lygiosiomis. Tai reiškia, kad tarp „Bruklino“ – „Radviliškio“ užfiksuotas antrų nerezultatyviausių sezono rungtynių rezultatas.

Kas tai lėmė? Labiausiai abiejų komandų vartininkai Titas Vitkauskas ir Aurimas Žirgulis. Atrodė, kad abiejų komandų puolančiosios grandys daro viską, jog kamuolys atsidurtų tinkle, tačiau 33 minutes tai buvo neįmanoma.

Pergalingą įvartį pelnė Ignas Raštutis, iš pradžių apgavęs Edgarą Balandį, o iškart po to kaire koja smūgiavęs nepriekaištingai. Radviliškiečiai bandė išsigelbėti, tačiau debiutantai iškovojo jau aštuntą pergalę.

Baudinys

„Gargždų pramogos“ nelaimėtų rungtynių seriją pratęsė iki penkių, o tai tiesiogiai pasireiškia ir turnyro lentelėje. Gargždiškiai joje jau tik penkti ir jei šiandien prasidėtų atkrintamosios varžybos, namų aikštės pranašumo ketvirtfinalyje jie neturėtų.

„Pramogų“ akistata su „Vikingais“ svečiams prasidėjo itin sėkmingai. Po Valdo Pacevičiaus perdavimo į baudos aikštelę, kamuolys pataikė į Maksimo Avetysiano galvą ir įskriejo į vartus. Tuo metu buvo sužaistos vos 24 sekundės.

Perėmę iniciatyvą į savo rankas, „Vikingai“ dar iki pertraukos rezultatą išlygino, o antrojo kėlinio viduryje už pražangą baudos aikštelėje buvo skirtas 6 metrų baudinys, kurį Paulius Osauskas realizavo pačiu užtikrinčiausiu būdu. Kaip parodė likusi rungtynių dalis, tas realizuotas baudinys lėmė „Vikingų“ pergalę.

Paskutiniai?

„Širvintos-VGTU Vilkai“ patyrė dar vieną nesėkmę ir dabar pakilti iš turnyro lentelės dugno jau turi tik teorinius šansus. Per likusias dvejas rungtynes širvintiškiai privalo nugalėti „Brukliną“ ir VIP bei tikėtis, kad „Turbotransfers“ (dvikovose su „Vikingais“ ir „Panevėžiu“) geriausiu atveju iškovos tik tašką.

Akistata prieš „Saulės kraštą“ širvintiškiams klostėsi taip, kaip klostėsi dauguma šio sezono rungtynių. Lyg ir viskas neblogai, bet truputį kažko trūksta. Tarkime, nepraleisto įvarčio paskutinę pirmojo kėlinio sekundę.

Antrojo kėlinio pradžioje Žydrūnas Germanas atsilikimą sušvelnino iki minimumo. Tuomet atsirado šansas rezultatą išlyginti, bet vietoj to, laikrodžiui skaičiuojant paskutines sekundes, praleistas dar vienas įvartis į tuščius vartus.

Sausi iš balos

Galima dar kartą prisiminti, kad nuo to momento, kai panevėžiečiai sugrįžo į Mažeikius ir pradėjo atstovauti VIP ekipai, dvikovos tarp minėto VIP ir „Panevėžio“ klubų primena tikrus derbius. Šis kartas – ne išimtis.

Puikią atkarpą antrojo kėlinio viduryje sužaidę Rokas Lazdinauskas ir Tomas Salamanavičius išvedė savo komandą į priekį 3:2, bet bėda ta, kad dar po penkių sekundžių rezultatas jau buvo lygus 3:3.

Rungtynių pabaigą išspręsti padėjo Artūras Juchno ir Žilvinas Banys. Pirmasis puikiu smūgiu varžovų vartų devyniukėje išvalė voratinklius, antrasis – realizavo dešimties metrų baudinį. Ši pergalė VIP reguliariajame sezone beveik garantuoja trečiąją poziciją.