Futsal Čempionų lyga Jonavoje: pirmosios dienos apžvalga

Antradienį Jonavos sporto arenoje prasidėjo salės futbolo Čempionų lygos pagrindinis atrankos etapas. Jame dėl trijų kelialapių į elitinį etapą varžosi keturios komandos – Kauno „Vytis“, ispanų „Barca“, rusų „Tyumen“ ir kazachų „Ayat“.

Favoritai. Grupės favoritais iš anksto laikyti „Barca“ ir „Tyumen“ kolektyvai. Šių komandų akistata ir prasidėjo miniturnyras Jonavoje. Žiūrovai išvydo atkaklią kovą, pasibaigusią kuklia katalonų pergale 1:0. „Barca“ aktyviau pradėjo rungtynes ir gana anksti (6:47) o Marcenio tikslaus smūgio išsiveržė į priekį. Kaip paaiškėjo vėliau, šis įvartis buvo vienintelis. Tačiau Rusijos čempionai antrame kėlinyje turėjo ne vieną palankią galimybę išlyginti rezultatą. Paskutinės „Tyumen“ atakos metu „Barcą“ iš pradžių gelbėjo vartininkas Juanjo, o po to – virpstas.

Nesėkmė. Turnyrą namie „Vyčio“ salės futbolininkai pradėjo pralaimėjimu – 4:5 (1:3) pripažino „Ayat“ iš Kazachstano pranašumą. Lietuvos čempionai pirmieji išsiveržė į priekį po tolimo Vladimiro Deriandiajevo smūgio (7:30), bet po to iniciatyvą perėmė „Ayat“, meistriškai naudojęsi šeimininkų klaidomis gynyboje. Net rezultatui esant 2:5, „Vytis“ nepasidavė ir sugrįžo į rungtynes. Rafa realizavo baudinį (35:34), o antrasis Leandro įvartis (38:43) sumažino persvarą iki minimumo – 4:5. Paskutinėmis mačo akimirkomis „Vytis“ keitė vartininką aikštės žaidėju, tačiau varžovams iš Kazachstano pavyko išlaikyti trapų pranašumą.

Meistriškumas. Kaip ir didžiajame futbole, taip ir futsal varžybose vienos komandos statistinis pranašumas įvarčiais virsta ne visada. UEFA pateiktoje statistikoje nurodoma, kad „Vytis“ į varžovų vartų plotą smūgiavo net 21 kartą, šalia vartų – 20 („Ayat“ – atitinkamai 8 ir 5), tačiau tokia smūgių kruša pranašumu švieslentėje netapo. Kamuolys lyg užkeiktas „nėjo“ į vartus, dažnai drebino vartų konstrukciją, o dar dažniau jį atremdavo įspūdingai rungtyniavęs „Ayat“ vartų sargas Vasilijus Smolinas. Tuo metu varžovai savo aukštesnio lygio meistriškumą įrodė nepalyginamai geresne progų realizacija.

Citata. „Turėjome iniciatyvą ir neišnaudojome daug progų, ypač rungtynių pradžioje. Deja, salės futbole kartais taip būna, kad viena komanda kuria progas, o kita muša įvarčius“, – karčią tiesą konstatavo „Vyčio“ treneris iš Brazilijos Luciano Mistura.

Reklama. Tikėtina, kad apie Jonavą ir jos rajoną antradienį sužinojo nemažai katalonų. „Barcelona“ klubo interneto svetainėje, salės futbolui skirtame polapyje visą dieną puikavosi „Barca“ futsal komandos nuotrauka iš Jonavos arenos, o jiems už nugaros matėsi iškaba su užrašu „Jonavos rajono savivaldybė“. Atrodo, tai tapo puikia reklama reklama varžybas priimančiam miestui.

Apsauga. UEFA globojamą renginį Jonavoje kruopščiai saugo gausios apsaugos darbuotojų pajėgos. Rimtai nusiteikusios apsaugos bendrovės vyrai nuodugniai patikrina kiekvieno žiūrovo krepšį ir griežtai draudžia į areną įsinešti net mineralinio vandens gėrimus užsukamuose buteliuose. Kad tokių pačių buteliukų užsukamais kamšteliais galima nusipirkti arenoje esančiuose specialiuose gėrimų automatuose – apsaugininkams nerūpi.

II turas. Trečiadienį Jonavoje vyks antroji grupės varžybų diena. 16.30 val. susitiks pirmąsias rungtynes laimėjusios komandos – „Barca“ ir „Ayat“. Nuo 19.00 val. „Vytis“ priešinsis „Tyumen“ komandai. L. Misturos tikinimu, kauniečiai bus parengę savo strategiją ir sieks pergalės.

Straipsnio įvertinimas: 4 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
Peticijos.lt

Kitos naujienos