Futsal: principinius varžovus įveikusi Argentina keliauja į finalą © lff.lt nuotr.

Dabartinė FIFA pasaulio salės futbolo čempionė Argentinos rinktinė 2:1 nugalėjo Braziliją bei iškovojo kelialapį į finalą. Savo ruožtu, brazilams liko paguodos rungtynės – kova dėl trečiosios vietos.

Dvikovą komandos pradėjo gana atsargiai, todėl abiejose aikštės pusėse dominavo ne puolimas, o gynyba. Žaidėjams reikėjo sukrėtimo ir tas sukrėtimą jie gavo sužaidus aštuonias minutes.

Po kietos Argentinos vartininko Nico Sarmiento pražangos, už kurią jis buvo nubaustas geltona kortele, kelioms minutėms rungtynės buvo sustabdytos. Ir kai nukentėjusysis Pito atsistojo, vaizdas aikštėje gerokai pasikeitė ir pasikeitė Brazilijos nenaudai.

Maždaug po minutės gražiai varžovų gynėją paguldęs Cristianas Borruto sukūrė tiesiog idealią progą Constantino Vaporakiui, kuris palietęs kamuolį ant vartų linijos įsirašė pirmąjį rungtynių įvartį.

Brazilai nepanikavo, tačiau bandydami greitai ištaisyti situaciją darsyk buvo nubausti. Nuostabus vartininko kamuolio įžaidimas, Maximiliano Rescia perdavimas vienu lietimu bei C. Borruto smūgis iš arti Argentinai suteikė jau dviejų įvarčių persvarą.

Atsitokėję po tokio sukrėtimo, brazilai po truputį slinkosi vis aukščiau argentiniečių vartų, tačiau ypatingų progų nesukūrė. Išskyrus vieną, kai po kampinio standartinę situaciją įžaidę brazilai sukūrę progą Ferrao, kuris pelnė aštuntąjį savo įvartį šiame čempionate. Galbūt jam nepavyks pakartoti prieš penkerius metus Ricardinho pasiekimo, kai šis sumušė dvylika įvarčių, tačiau, tikėtina, kad vis tiek bus apdovanotas rezultatyviausio žaidėjo prizu.

Po pertraukos žaidimas visiškai persikėlė į Argentinos aikštės pusę. Ten brazilai ieškojo savų šansų, argentiniečiai, savo ruožtu, bandė kontratakuoti. Iš esmės, nepavyko nei vieniems, nei kitiems.

Dar vienas pasikeitimas lyginant su pirmuoju kėliniu – stipriai išaugęs pražangų skaičius. Likus žaisti aštuonias minutes, ties abiejų komandų pavadinimais degė skaičius penki, o tai reiškia, kad kiekviena kita pražanga būtų lėmusi dešimties baudinį. Būtų lėmusi, bet nelėmė – daugiau pražangų šioje dvikovoje užfiksuota nebuvo.

Likus žaisti 202 sekundes iki susitikimo pabaigos, brazilai vartininką pakeitė penktu žaidėju. Per visą tą laiką jie buvo arti išlyginamojo įvarčio, tačiau jo taip ir nepasiekė. Karšta rungtynių pabaiga lėmė krūvą geltonų kortelių ir vieniems, ir kitiems, tačiau situacijos tai nepakeitė – į finalą ginti titulo keliauja Argentina.