G. Bale'as: „Patekimas į Pasaulio taurę, pažymėtų paskutinę varnelę“ © JumpStory nuotr.

Šiandien 21.45 val. Lietuvos laiku prasidės keturi atrankos į Pasaulio taurę pusfinalio mačai. Pagal planą, šiandien turėjo įvykti ir šeši tokie mačai, tačiau Rusijos agresija Ukrainoje sumaišė kortas. 

Rusijos rinktinė buvo diskvalifikuota iš FIFA ir UEFA turnyrų, o Ukrainos pusfinalio mačas su Škotija buvo nukeltas į kitą rinktinių langą. 

Švedija – Čekija. 21.45 val. 

Šios poros nugalėtojas atrankos finale susitiks su Ukrainos–Škotijos poros nugalėtoju. 

Čekijos rinktinė paskutinį kartą pasaulio čempionate žaidė 2006 metais. Tai buvo pirmas čekų dalyvavimas šiame turnyre po to, kai išsiskyrė Čekoslovakija. 

Švedijos rinktinė 2018 metais pateko net į Pasaulio taurės ketvirtfinalį, užimdami 7-ąją vietą. Iš viso švedai per savo istoriją 3 kartus daugiau dalyvavo didžiausiame pasaulio futbolo turnyre nei čekai (12 prieš 9).

Švedų rinktinės treneris Janne Andersonas prieš mačą komentavo: „Čekai įveikė Nyderlandų rinktinę vasarą ir paliko turnyrą tik po pralaimėjimo Danijai. Jie sužaidė puikų Europos čempionatą ir yra stipri futbolo tauta.

„Bus sunkus mačas, tačiau jo nevertinu kaip sunkesnio ar lengvesnio mačo, lyginant žaidimą su kitom rinktinėm“, – teigė švedų specialistas. 

Velsas – Austrija. 21.45 val. 

Velsas turi šansą vos antrą kartą per savo valstybės istoriją sudalyvauti futbolo pasaulio čempionate (pirmas buvo 1958). Apie tai spaudos konferencijoje prieš mačą kalbėjo rinktinės lyderis ir geriausias visų laikų šalies žaidėjas Garethas Bale'as. 

„Kai pradėjau karjerą Velso rinktinėje, pagrindinis uždavinys buvo patekti į didįjį turnyrą. Tai mes įvykdėme ir, dabar, patekimas į Pasaulio taurę, pažymėtų paskutinę varnelę. 

„Tai yra labai svarbu mums – dalykas, apie kurį visi mūsų žaidėjai svajoja“, – teigė Velso rinktinės kapitonas. 

Tuo tarpu, britų salynų rinktinės varžovai, Austrijos rinktinė pasaulio čempionate dalyvavo 7 kartus, tačiau paskutinį kartą tai įvyko vos 1998 metais. 

Šiame mače akis į akį susitiks ir du Madrido „Real“ žaidėjai, abiejų rinktinių kapitonai – Davidas Alaba prieš Garethą Bale'ą. 

Šios poros nugalėtojo atrankos finale lauks Lenkijos rinktinė su Robertu Lewandowskiu priešakyje. Lenkams buvo suteikta teisė eiti toliau po to, kai buvo diskvalifikuota Rusijos rinktinė. 

Italija – Šiaurės Makedonija. 21.45 val. 

Šiaurės Makedonija vasarą atvertė naują lapą šalies futbolo istorijoje, pirmą kart sudalyvaudama didžiajame turnyre – Europos čempionate, kuriame triumfavo šiandieniniai jų varžovai, italai.

Makedonų apetitas auga bevalgant ir dabar jie nori praverti Pasaulio taurės duris. Visgi jų užduotis bus labai sunki. 

Šiaurės Makedonijos treneris Blagoja Milevski komentaras: „Italija yra dabartiniai Europos čempionai. Jie žaidžia kitokį futbolą ir tai yra sudėtinga užduotis visiems jų varžovams. Dabar mums irgi reikės prisitaikyti prie šio iššūkio.“

Italija rizikuoja praleisti antrą pasaulio futbolo čempionatą iš eilės, kas būtų kone tragedija šiai futbolo valstybei. Jeigu Šiaurės Makedonija ant popieriaus yra ganėtinai nesunkiai įveikiamas varžovas, tai atrankos finale lauks viena iš Portugalijos–Turkijos rinktinių. 

Portugalija – Turkija. 21.45 val. 

Galima sakyti, kad abi šios rinktinės vasarą Europos čempionate neišpildė savo potencialo.

Nors Turkijos patekimas į Europos čempionatą yra neblogas rezultatas, tačiau grupių etape ši rinktinė pasirodė ganėtinai gėdingai. Čempionate turkai užėmė paskutinę, 24-ąją vietą, o po jo teko keisti komandos trenerį. 

Turkijos federaciją priėmė sprendimą prie komandos vairo pastatyti specialistą iš Vokietijos Stefaną Kuntzą.

Savo laiku S. Kuntzas buvo solidus puolėjas, svariai prisidėjęs prie Vokietijos rinktinės triumfo 1996 Europos čempionate. Prieš 26 metus čempionato pusfinalyje vokietis įmušė pusfinalyje prieš Angliją, o vėliau realizavo ir 11 m baudinį serijoje. 

Prieš mačą S. Kuntzas teigė: „Šis kelias iki čempionato yra pats sunkiausias. Tačiau komandos, štabo narių ir federacijos augimas nuo to laiko, kai aš atvykau, suteikia man vilties. Mūsų pagrindinis noras yra žaisti pagrindinį mačą (atrankos finalą) savo namuose Turkijoje ir žiūrėti ką ten galime pasiekti.“

Portugalija šiame atrankos turnyre yra nukraujavusi. Komanda versis be susprenduotų Joao Cancelo ir Renato Sancheso, kurį taip pat kamuoja ir trauma. 

COVID-19 virusas buvo užfiksuotas Pepe, kurį gynybos linijoje turės pakeisti vienas iš Thiago Djalo, Goncalo Inacio ir stoti šalia kito veterano, Conte. 

Tuo tarpu, „Premier“ lygoje žaidžiantys Rubenai – Nevesas ir Diasas šiame atrankos turnyre buvusiems Europos čempionams nepadės dėl traumų. 

Gera žinia ta, kad Joao Cancelo atrankos finale, jei Portugaliją į jį pateks, komandai jau galės padėti, o tokiai nukraujavusiai rinktinei vienas ryškiausių „Premier“ lygos gynėjų tikrai pravers. 


Trys atrankos finalai bus žaidžiami kovo 29 dieną, antradienį.