Ganoje įkliuvo du sutartas rungtynes planavę aferistai

Galimi skandalai dėl sutartų futbolo rungtynių pradėjo drebinti čempionatu Brazilijoje gyvenantį pasaulį. Pradžioje vokiečių „Spiegel“ žurnalas pranešė, kad Pasaulio pirmenybių mačo rezultatas tarp Kamerūno ir Kroatijos buvo sutartas, o šiomis dienomis Ganoje įsisiūbuoja dar viena futbolo istorija – suimti du vyrai, planavę su Ganos rinktine suorganizuoti kelis sutartus mačus.

Praėjusią savaitę už grotų Ganoje buvo pasodinti Christopheris Forsythe ir Obedas Nketiahas, kurie įtariami bandę suorganizuoti sutartą mačą. Apie galimą aferą vietos policijai pranešė Ganos futbolo federacijos prezidentas Kwesi Nyantakyi, nors jis pats yra tarp įtariamųjų.

Apsukrius ir įžūlius vyrus demaskavo „The Telegraph“ ir „Ketvirtojo“ televizijos kanalo žurnalistai – pastarieji vedė derybas su tariamais visagaliais futbolo vadovais, kurie pažadėjo, jog bus sužaistos kelios sutartos rungtynės, o viena iš komandų bus Ganos rinktinė.

Ch.Forsythe ir O.Nketiahas sakė, kad jie imsis rungtynių organizavimo, jei gaus visus įgaliojimus tai daryti. Taip pat jie teigė, kad būtina papirkti Ganos futbolo federaciją – tam reikės 30 tūkst. JAV dolerių.

Du vyrai aiškino, kad tartis su Ganos futbolo ekipa nereikės – svarbiausia, kad rungtynėms būtų paskirti jų „parengti“ teisėjai, kurie ir „padarys“ reikiamą rezultatą. 

Žurnalistai tikino, kad leidimą surengti „keistą mačą“ taip pat buvo davęs ir Ganos futbolo federacijos vadovas K.Nyantakyi, tačiau pastarasis aiškino, kad sutarties suorganizuoti mačo nepasirašė, o prašymą nukreipė federacijos teisės skyriui.

Ganos futbolo vadovai atsiribojo nuo galimai organizuojamo sutarto futbolo mačo ir žada bylinėtis su žurnalistais.

Tuo tarpu FIFA iš vokiečių žurnalo „Spiegel“ prašo duomenų ir įrodymų, kad Kamerūno ekipa Pasaulio čempionate sužaidė sutartą mačą. Vokiečiai tikino, kad Kamerūnas 0:4 specialiai nusileido Kroatijai, kad per sutartą mačą būtų galima pasipelnyti per lažybų bendroves.

„FIFA turi tam tikrų įtarimų, kad pateikta medžiaga nėra teisinga. Todėl FIFA kreipėsi į „Spiegel“, kad ši žiniasklaidos priemonė galėtų įrodyti savo gana rimtus kaltinimus. Mes įdėmiai stebėjome 56 Pasaulio futbolo čempionato mačus ir įvykius aplink juos ir jokių įtartinų manipuliacijų nepastebėjome“, – sakė FIFA saugumo skyriaus vadovas Ralfas Mucke.

15min.lt

Straipsnio įvertinimas: 0 0

Kitos naujienos