G.Hunteris: "Tikrasis "Barcos" herojus Miunchene -  ter Stegenas"

"Neverta abejoti, jog tie trys ir vėl "pasivogs" visų svarbiausių sporto dienraščių pirmuosius puslapius, kuriuose bus pranešama apie dar vieną puikų komandos pasiekimą - patekimą į Čempionų lygos finalą Berlyne", - taip po antrųjų "Barcelona" ir "Bayern" pusfinalio rungtynių teigė futbolo apžvalgininkas, žurnalistas ir rašytojas Grahamas Hunteris.

"Tie trys", žinoma, yra Lionelis Messi, Neymaras ir Luisas Suarezas, dvikovose Barselonoje ir Miunchene bendromis pastangomis padarę viską, kad "Bayern" lemiamą Čempionų lygos mūšį stebėtų patogiai įsitaisę minkštuose foteliuose.

Tačiau mušti įvarčius yra viena, o padaryti, kad tų įvarčių nepraleistum ar praleistum kaip įmanoma mažiau, yra visai kas kita, mano G. Hunteris ir neslepia: "Barcelona" į Miuncheną važiuoja todėl, kad turi Marcą-Andre ter Stegeną.

Praėjusią vasarą iš Menchengladbacho "Borussia" atvykęs jaunas vokietis  daugelio apžvalgininkų iškart buvo pakrikštytas "perspektyviu antruoju numeriu", nes Ispanijos čempionate "Barcelona" vartų saugumas yra patikėtas kur kas labiau patyrusiam Čilės nacionalinės rinktinės vartininkui Claudio Bravo. Tačiau realybė pasirodė visiškai kitokia.

Vieša paslaptis, kad "Barcelona" treneriu tapęs Luisas Enrique pirmiausiai pageidavo visko mačiusio vartininko, nes klubą paliko Victoras Valdesas. Taip Katalonijos ekipoje atsirado iš San Sebastiano "Real Sociedad" įsigytas C. Bravo.

Dabar jau buvęs "Barcos" sporto direktorius Andoni Zubizarreta jau prieš pusantrų metų rinkoje buvo nužiūrėjęs perspektyvųjį M.-A. ter Stegeną. Ir štai čia atsirado puiki galimybė suderinti abiejų interesus. V. Valdesas pats atsisakė pasirašyti naują sutartį su "Barcelona", o Jose Manuelio Pinto kontraktas nebuvo pratęstas klubo iniciatyva.

Kaip padalinti laiką dviem vartininkams, žinoma, buvo patikėta vyriausiajam treneriui, kuris priėmė saliamonišką sprendimą: Ispanijos "Primera" - C. Bravo, taurių mačai - M.-A. ter Stegeno "galvos skausmas". Ir vokietis su savo užduotimi susitvarkė, kaip, beje, ir C. Bravo su savąja.

"Miuncheno komanda dar iki pertraukos turėjo užtektinai progų tam, kad padarytų taip, jog "Barca" į Berlyną nevažiuotų, - rašo G. Hunteris. - Ir štai čia į sceną žengia Marcas-Andre. Aš pažįstu jį visai nedaug. Mes esame kalbėjęsi gal kokius keturis ar penkis artus. Kartais be įtampos, o kartais - po rungtynių".

"Jo debiutas nebuvo labai vykęs. Grupės mače su "Paris Saint-Germain" Marcas praleido tris įvarčius, tačiau po to reikalai ėmė pastebimai gerėti. Po rungtynių su "Manchester City", kuomet jis atrėmė 11 metrų baudinį, tapo aišku, kad jo požiūris į darbą ir talentas gerokai viršija metus, nurodytus jo gyvenimo aprašyme. Tai yra jo debiutinis sezonas ir tą vakarą jis žaidė Čempionų lygos pusfinalio mačą prieš savo stabą Manuelį Neuerį. M.-A. ter Stegenas dar nėra geresnis už M. Neuerį, tačiau tada, kai pastarojo komanda žaidė geriau nei "Barcelona", būtent katalonų vartininkas padarė viską, kad bavarai liktų ant ledo", - tvirtina apžvalgininkas.

Pasak G. Hunerio, itin pavojingas Bastiano Schweinsteigio smūgis galva ir Roberto Lewandowskio ataka, kurią M.-A. ter Stegenas nutraukė stebuklingai pakišdamas ranką, ir po to kobros refleksų genamas numušė kamuolį nuo vartų linijos, buvo svarbiausi momentai, kuomet "Barca" galbūt net rizikavo prarasti tai, kas buvo iškovota pirmajame mače.

"Tuomet, kai "Barcelona" leido sau atsipalaiduoti, vienintelis vokietis išliko iki galo susikaupęs. Taip, jis buvo triskart įveiktas tose rungtynėse, o bavarai ėmė bombarduoti varžovus ir netikėkite, jei jums kas nors sakys kitaip. Tada, kai Josepo Guardiolos komanda ėmėsi realiai grasinti "Barcos" vartams ir pamėgino maksimaliai komplikuoti katalonų situaciją, būtent M.-A. ter Stegenas rado atsakymus į visus varžovų pateiktus klausimus", - liaupsių Katalonijos klubo naujokui negailėjo G. Hunteris.

fcbarcelona.lt